• Jesper Karlstroem - 3
    • Kristoffer Velde - 2 (Adriel Ba Loua - 3)
    • Dino Hotić - 2 (Filip Szymczak)
    • Filip Marchwiński - 2
  • +2' KONIEC MECZU!!! W hicie 23. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa gromi Lecha Poznań aż 4:0. Bramki strzelili Bartosz Nowak, (dwie) Gustav Berggren i (po przerwie) samobójcze trafienie zanotował Bartosz Mrozek.

• +1' .. a za Stratosa Svarnasa melduje się Kamil Pestka.

• +1' Peter Barath wchodzi za Władysława Koczerhina...

• Szymon Marciniak dolicza 2 minuty do drugiej połowy.

• Mocno bita piłka na bliższy słupek, skąd na uwolnienie wybija Łukasz Zwoliński.

• Miękkie zagranie w "szesnastkę" do Filipa Szymczaka. Goście przerywają atak wybiciem na rzut rożny.

• Bartosz Mrozek pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawego narożnika.

• ESLIAS ANDERSSON RATUJE LECHA!!!

Fran Tudor pognał środkiem w stronę pola karnego Lecha. Podaje na prawo do Johna Yeboaha, który bez przyjęcia zagrywa płasko przed bramkę do niepilnowanego Łukasza Zwolińskiego, ale Elias Andersson wślizgiem wybija na rzut rożny!

• Adriel Ba Loua ruszył lewą stronę do prostopadłego podania z głębi pola! Wrzuca dokładnie między obrońców a bramkarzem do Filipa Szymczaka, który uderza bez przyjęcia tam, skąd przyszła! Zmarnowana kapitalna okazja na bramkę honorową!

• Raków Częstochowa - Lech Poznań 4:0

• 21 Strzały 5
    • 7 Strzały celne 0
  • [WIDEO] 69. MINUTA. SAMOBÓJ BARTOSZA MROZKA (4:0)

• Łukasz Zwoliński zmienia Bartosza Nowaka.

• Elias Andersson zmienia Aliego Gholizadeha.

• Jean Carlos Silva "łamie" akcję z lewego skrzydła do środka. Uderza zza linii 16. metra w sodek bramki; Bartosz Mrozek pewnie broni.

• I jeszcze jeden rzut rożny. Nie było zagrożenia pod bramką Lecha.

• Komplet 5 500 widzów w Częstochowie. Frekwencja na hicie Ekstraklas

• Władysław Koczerhin zawahał się ze strzałem z ok. 20 metrów. Piłka trafia na prawą stronę do Frana Tudora, którego dośrodkowanie zostało zablokowany. Rzut rożny.

• "I humor gitówa"

• To mogła być PIĄTA bramka dla Rakowa! Szeroko ustawiony Fran Tudor wrzuca przed bramkę, gdzie zarówno Ante Crnac, jak i "zamykający" Jean Carlos Silva nie skierowali piłki do siatki z bliska!

• ... a za Ericka Otieno melduje się Jean Carlos Silva.

• Podwójna zmiana w Rakowie: John Yeboah wchodzi za Dawida Drachala..

• Fran Tudor dostaje bardzo dobre prostopadłe podanie na prawej stronie pola karnego. Zamarkował strzał raz i drugi, przebiegł do narożnika pola bramkowego, po czym podcinką na 5. metr zagrywa do Bartosza Nowaka. Ten uderza głową w słupek, ale odbita piłka trafia w bark Bartosza Mrozka i wturlała się do siatki!

• CO ZA PECH BARTOSZA MROZKA! SAMOBÓJ!!!

• Erick Otieno pognał lewą stroną. Szukał miejsca do dośrodkowania, ale za mocno wypuścił sobie piłkę. Chcąc naprawić ten błąd... faulował.

• Raków Częstochowa - Lech Poznań 3:0

• 16 Strzały 5
    • 6 Strzały celne 0
  • Bartosz Mrozek górą po uderzeniu Władysława Koczerhina Interwencja bramkarza Lecha

• NIE MA GOLA DLA RAKOWA!!!

Kapitalną paradę popisuje się Bartosz Mrozek, który paruje do boku atomowy strzał Władysława Koczerhina! Niektórzy już widzieli piłkę w siatce!

• Filip Szymczak faulowany w środku pola. Szybko wznawia grę z rzutu wolnego, podając na lewą stroną do Adrial ba Louy. Ten pobiegł przed siebie, po czym podaje przed pole karne do Filipa Marchwińskiego Jego strzał z ok. 20 metrów przelatuje wysoko nad bramką

• Na pierwszym planieAnte Crnac

• Bartosz Nowak uderza z pola karnego w sam środek bramki Lecha. Bartosz Mrozek spokojnie łapie do "koszyczka".

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Bartosza Mrozka.

• Ante Crnac ustawiony tyłem do bramki wystawia piłkę Franowi Tudorowi. Ten uderza i po rykoszecie piłka mija o CENTYMETRY dalszy słupek!

• Władysław Koczerhin przejmuje piłkę na 30. metrze. Od razu podaje prostopadle do Bartosza Nowaka, ale odrobinę za mocno.

• Tym razem Ante Crnac wybija na uwolnienie po dośrodkowaniu z lewego narożnika.

• Mocne dośrodkowanie Alana Czerwińskiego na bliższy słupek. Bogdan Racovitan wybija na korner.

• BOgdan Racovitan wślizgiem powstrzymuje Adriela Ba Louę, wybijając piłkę za linię końcową

• Erick Otieno przedarł się lewą stroną. Wrzuca w "szesnastkę" do Ante Crnaca, ale ten był dokładnie pilnowany.

• W przerwie meczu Marcin Cebula odebrał pamiątkową koszulkę

• Lewą flanką urwał się Adriel Ba Loua. Iworyjczyk wycofuje przed pole karne, gdzie nie dotarła do adresata.

• Bogdan Racovitan uruchomił dalekim zagraniem Frana Tudora. Dobrze ustawiony MIha Blazić miał bliżej do piłki i spokojnie wycofał do bramkarza.

• Druga połowa rozpoczęta! Raków wyszedł na nią w niezmienionym składzie.

• ... a za Joela Pereirę melduje się Alan Czerwiński.

• ... MIha Blazić wchodzi za Antonio Milicia...

• ... Filip Szymczak zastępuje Dino Hoticia...

• Mariusz Rumak przeprowadza 4 zmiany na drugą połowę: Adriel Ba Loua wchodzi za Kristoffera Velde...

• Wracamy do Częstochowy, gdzie dobiega końca przerwa w hicie 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Raków Częstochowa prowadzi z Lechem Poznań aż 3:0.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Raków Częstochowa prowadzi z Lechem Poznań aż 3:0! Na listę strzelców wpisali się Bartosz Nowak bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego i Gustav Berggren (dwukrotnie.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Dawid Drachal uderza płasko z linii 16. metra. Bartosz Mrozek z trudem broni!

• [WIDEO] 36. MINUTA. DUGI GOL GUSTAVA BERGGRENA (3:0

• (...) Raków się bawi!

- niesie się z trybun na melodię "Freed from desire"

• Za mocne podanie do Dino Hoticia, którego dodatkowo blokował Stratos Svarnas. Vladan Kvacević ustawia piłkę na "piątce" .

• Filip Marchwiński upomniany żółtą kartką za skoszenie Frana Tudora. To jego czwarte "żółtko", więc nie zagra w następnej kolejce z Górnikiem Zabrze (sobota 9 marca, godz. 20).

• 9 Strzały 3
    • 3 Strzały celne 0

Stuprocentowa skuteczność mistrza Polski.

• Fran Tudor dostaje piłkę na prawej stronie. Podaje do Gustava Berggrena, który osamotniony ok. 30 metrów od bramki podciągnął kilka metrów, po czym zdecydował się na strzał! Po rykoszecie od nogi Antonio Milicia piłka zatrzymuje się w siatce przy słupku, obok zmylonego Bartosza Mrozka!

• DUBLET GUSTAVA BERGGRENA!!!

• Dawid Drachal przejmuje piłkę na lewej stronie "szesnastki"! Płaskim uderzeniem z ostrego kąta chciał posłać piłkę do siatki między nogami Bartosza Mrozka! Nie dość, że bramkarz odbił piłkę, to jeszcze był tu spalony!

• Ożywiły się jeszcze bardziej sektory zajmowane przez kibiców Rakowa po rajdzie Ericka Otieno lewą stroną. Kenijczyk wrzuca na dalszy słupek do Ante Crnaca, który niepilnowany uderza kontrująco głową! Bartosz Mrozek byłby wyciągałby piłkę z siatki, ale asekurował go Bartosz Salamon!

• [WIDEO] 25. MINUTA. GOL GUSTAVA BERGGRENA (2:0)

• Fran Tudor hasa na prawej stronie. Radzi sobie z Michałem Gurgulem, Chorwat "łamie" akcję do środka, gdzie został zablokowany, ale do odbitej piłki dopada Władysław Koczerhin. Ten uderza technicznie nad poprzeczką.

• Bartosz Salamon czyści! Wybija piłkę za linię boczną po płaskim wstrzeleniu piłki Frana Tudora przed bramkę do Ante Crnaca!

• "Żółtko" na koncie Ante Crnaca za "wjazd płozami" w nogi Radosława Murawskiego

• Zoran Arsenić wybija piłkę szczupakiem po centrze Joela Pereiry. Po chwili anemiczny strzał nie sprawił problemu Vladanowi Kovaceviciowi.

• TO MOGŁA BYĆ TRZECIE BRAMKA DLA RAKOWA!!!

Pograli dwójkowo Fran Tudor z Bartoszem Nowakiem. Po podaniu zwrotnym Bartosz Nowak minimalnie chybił!

• Szał radości w Częstochowie!!!

Antonio Milić wybija piłkę pod nogi Gustava Berggrena, który poprawił sobie piłkę i huknął płasko zza linii 16. metra w stronę dalszego rogu! Mimo interwencji Bartosza Mrozka Szwed może cieszyć się z premierowej bramki w tym sezonie!

• RAKÓW PODWYŻSZA PROWADZENIE! GUSTAV BERGGREN!!!

• Fran Tudor uderza bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka poszybowała ponad metr nad bramką.

• [WIDEO] 14. MINUTA. GOL BARTOSZA NOWAKA (1:0)

• Zagranie z lewego narożnika przed "szesnastkę", skąd bez przyjęcia uderza Fran Tudor! Został zablokowany, a przy poprawce został sfaulowany przez Aliego Gholizadeha. Rzut wolny z ok. 25 metrów.

• Bogdan Racovitan rozciąga grę do prawej strony, gdzie był Fran Tudor. Ten wrzuca w okolicę dalszego narożnika pola karnego do Ericka Otieno, ale uprzedza Ali Gholizadeh. Raków ma rzut rożny.

• Dawid Drachal upomniany żółtą kartką za skoszenie innego młodzieżowca, Michała Gurgula.

• Bartosz Nowak biegnie z piłką środkiem. Rozciąga grę do lewej strony do Ericka Otieno, ale za słabo, przez co piłkarze Mariusza Rumaka ruszyli z kontrą! Filip Marchwiński uruchomił Dino Hoticiem, który demonem szybkości nie jest. Jego strzał mija bramkę Vladana Kovacevicia w bezpiecznej odległości.

• Po krótkim rozegraniu Ali Gholizadeh wrzuca w pole karne do Jespera Karlstroema, który głową zgrywa na środek pola karnego. Tam najszybsi byli gospodarze.

• Kristoffer Velde ruszył lewą flanką, ale odrobinę za mocno wypuścił sobie piłkę. Wygrał przebitkę z Franem Tudorem i jeszcze był blisko Michał Gurgul. Ostatecznie "Kolejorz" ma rzut rożny.

• Mocne dośrodkowanie Bartosza Nowaka z rzutu wolnego na takim pułapie, że nikt nie sięgnął piłki. Ta odbiła się od murawy i wpada do bramki przy prawym (dalszym) słupku! Bartosz Mrozek był bezradny!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM BARTOSZ NOWAK!!!

• Atak Rakowa lewą stroną daje rzut wolny. Do bramki ponad 30 metrów.

• Bogdan Racovitan nie mógł pogodzić się z taką interpretacją sędziego. Szybko został jednak "przekonany".

• Próba kontry Lecha lewą stroną. Piłkę na lewej stronie dostaje Kristoffera Velde, z którym poradził sobie Bogdan Racovitan. Sędzia Szymon Marciniak widział tu przewinienie Rumuna, polegające na kopnięciu rywala w stopę. Piłka przeturlała się za linię boczną, a sam został delikatnie popchnięty

• Dośrodkowanie w pole karne, skąd strzał głową był niecelny. Piłka poszybowała wysoko nad bramką

• "Stempel" Stratosa Svarnasa na stopie Jespera Karlstroema. Żółta kartka szybko ląduje na koncie Greka.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne, gdzie piąstkuje Bartosz Mrozek. Goście wyszli z opresji tak, że mogą wznowić grę z "piątki".

• Michał Gurgul upomniany żółtą kartką. Faulował Frana Tudora.

• Nerwowo zagrał Bartosz Mrozek przed własną bramką w wyniku wysokiego pressingu. Na jego szczęście mistrzowie Polski nie wykorzystali tego.

• Od razu Władysław Koczerhin rozciąga grę do prawej stronie, gdzie biegł co sił Fran Tudor. Chorwat nie zdążył.

• Szymon Marciniak gwiżdże i czas na hit 23. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Mazurek Dąbrowskiego niesie się z trybun, a nad murawą unosi się dym z rac. Dymy w Częstochowie

• Kapitanami są Zoran Arsenić i Bartosz Salamon.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Mecz Rakowa z Lechem w 23. kolejce poprowadzi sędzia Szymon Marciniak z Płocka. System VAR będą obsługiwać Tomasz Musiał oraz Krzysztof Myrmus. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Tomasza Listkiewicza oraz Bartosza Heiniga.

• W ostatnim bezpośrednim meczu pomiędzy Rakowem, a Lechem górą był "Kolejorz", który rozgromił "Medaliki" przy Bułgarskiej 4:1. Bramki wówczas zdobywali Michał Gurgul, Filip Marchwiński, Kristoffer Velde oraz Adriel Ba Loua.

• Skład Lecha Poznań

• Lech Poznań za Mariusza Rumaka (pomijając wpadkę w Pucharze Polski z Pogonią Szczecin) radzi sobie w lidze bez zarzutu. "Kolejorz" rozpoczął od dwóch zwycięstwa. Z Zagłębiem Lubin (2:0) oraz Jagiellonią Białystok (2:1). W ostatniej kolejce ekipa z Wielkopolski jednak tylko bezbramkowo zremisowała ze Śląskiem Wrocław na Tarczyński Arena.

• Skład Rakowa Częstochowa

• Raków Częstochowa przechodzi obecnie przez nie najlepsze chwile. Piłkarze Dawida Szwargi w ostatniej kolejce ligowej zaliczyli kolejną wpadkę. Zremisowali bezbramkowo ze Stalą Mielec.

Mimo nie najlepszego początku wciąż "Medaliki" mają szansę podgonić lekko czołówkę ligi, a co za tym idzie walczyć o mistrzostwo Polski. Drużyna spod Jasnej Góry zajmuje szóste miejsce ze stratą dziewięciu punktów do nowego lidera - Śląska Wrocław. Jeśli przegra z "Kolejorzem" w niedzielę sytuacja może stać się bardzo, ale to bardzo niekomfortowa.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Niedzielę z 23. kolejką PKO Ekstraklasy kończymy mocnym akcentem w postaci hitu kolejki. Już za 25 minut mistrz Polski - Raków Częstochowa - zmierzy się z czwartym Lechem Poznań. Obie strony chcąc odreagować po odpadnięciu w ćwierćfinale Pucharu Polski. Zapowiada się więc prawdziwe "meczycho"!

Poprowadzi je Szymon Marciniak...

Raków - Lech LIVE! Hit kolejki w Częstochowie!

Raków - Lech LIVE! Hit kolejki w Częstochowie! ©Adam Jastrzębowski

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Lech Poznań ONLINE. Mistrz Polski początku rundy wiosennej nie ma najlepszego. "Medaliki" fatalnie zainaugurowały rundę przeciwko Warcie Poznań, a w kończącym się tygodniu odpadły z Fortuna Pucharu Polski po bezbarwnej grze z Piastem Gliwice (0:3). W niedzielę przyjeżdża piekielnie trudny rywal na przełamanie, który również miewa swoje problemy. Gdzie oglądać? Relacja LIVE od godziny 17:30 na GOL24!

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Lech Poznań ONLINE

Drużyna Rakowa Częstochowa przechodzi obecnie przez nie najlepsze chwile. Piłkarze Dawida Szwargi w ostatniej kolejce ligowej zaliczyli kolejną wpadkę. Zremisowali bezbramkowo ze Stalą Mielec.

Co gorsza - w tygodniu pożegnali się definitywnie z tegoroczną edycją Fortuna Pucharu Polski. "Medaliki" dały się zdominować Piastowi Gliwice u siebie i sromotnie poległy w województwie śląskim 0:3. Bramki dla gliwiczan zdobywali Tomas Huk, Jakub Czerwiński oraz Jorge Felix.

W ligowej tabeli drużyna ze stadionu przy Bułgarskiej zajmuje czwarte miejsce ze stratą pięciu punktów do lidera z Wrocławia. Niedzielnego rywala dystansują na cztery "oczka".

Dawid Szwarga, trener Rakowa Częstochowa: - Myślę, że to nie moment, żeby mówić o przyczynach porażki w Gliwicach. Przyczyn jest wiele. Nie chodzi tylko o formę sportową. Główną osobą odpowiedzialną za to, co wydarzyło się w Gliwicach, jestem ja, trener. A jak zażegnać sytuację kryzysową? Nie powiedziałbym, że kryzysowa, bo przegraliśmy jedno spotkanie z ostatnich trzech(cyt. Weszło.com).

Mariusz Rumak, trener Lecha Poznań: - Jeśli chodzi o mental, to jest złość i duże cierpienie. Chłopaki wiedzą jednak doskonale jedno: aby nie mówić już o historii, tylko wygrywać w każdym meczu. Jesteśmy dwa punkty od lidera. W okresie przygotowawczym mieliśmy osiem punktów straty. Moi piłkarze są świadomi, zdobywali już mistrzostwo Polski i wiedzą, że jest to jeden z kluczowych momentów

Nie zagrają w meczu Raków - Lech:

Raków: Adnan Kovacević (choroba), Marcin Cebula, Milan Rundić, Srdjan Plavsić, Giannis Papanikolaou, Ivi Lopez, Ben Lederman, Adrian Gryszkiewicz (urazy)
Lech: Artur Sobiech (kontuzja), Filip Dagerstal (potrzebuje czasu)

Raków Częstochowa - Lech Poznań. Gdzie obejrzeć w telewizji?

Mecz Raków - Lech pokaże za darmo w paśmie otwartym kanał TVP Sport. Komentują Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Poza tym transmisja w Canal+ Premium, Canal+ Sport oraz w najlepszej jakości dzięki Canal+ 4K.

Raków Częstochowa - Lech Poznań Stream online, live

Stream w internecie z meczu Raków - Lech za darmo na stronie oraz w aplikacji TVP Sport. Będzie też tradycyjnie transmisja w Canal+ Online. Do tej platformy dostęp jest jednak płatny.