Mecz Raków Częstochowa - Legia Warszawa online. Hit kolejki....

Mecz Raków Częstochowa - Legia Warszawa online. Hit kolejki. Wielki dzień dla Goncalo Feio. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

• Fran Tudor - 4
    • Giannis Papanikolaou - 3 (Ben Lederman - bez oceny)
    • Władysław Koczerhin - 3 (Gustav Berggren - bez oceny)
    • Dawid Drachal - 3 (Bartosz Nowak - 3)
    • John Yeboah - 3
    • Ante Crnac - 4

• Dominik Hładun - 4
    • Steve Kapuadi - 3
    • Rafał Augustyniak - 3
    • Radovan Pankov - 4 (Artur Jędrzejczyk - 3)
    • Paweł Wszołek - 2
    • Patryk Kun - 3 (Gil Dias - 2)
    • Juergen Elitim - 3
    • Josue - 4
    • Bartosz Kapustka - 3 (Jurgen Celhaka - 3)
    • Tomas Pekhart - 4 (Maciej Rosołek - 2)
    • Marc Gual - 4
  • 29. kolejka PKO Ekstraklasy

• Raków Częstochowa - Górnik Zabrze (piątek 19.04, godz. godz. 20:30)
    • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław (niedziela 21.04, godz. 17:30)
  • +4' Zupełnie nieudane dośrodkowanie Frana Tudora. Piłkę łapie Dominik Hładun i sędzia Piotr Lasyk gwiżdże po raz ostatni!

Raków Częstochowa remisuje z Legią Warszawa (1:1) w hicie 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Na bramkę Tomasa Pekharta odpowiedział w końcówce Ante Crnac
    .

• [WIDEO] 82' GOL ANTE CRNACA (1:1)

• +4' Piłka meczowa dla gospodarzy - rzut wolny z połowy boiska.

• +3' Legioniści radzą sobie z rzutem wolnym Rakowa.

• +1' Steve Kapuadi upomniany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie.

• Piotr Lasyk dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Muhamed Šahinović powstrzymuje Marca Guala Kapitalna interwencja bramkarza Rakowa!

• Muhamed Šahinović nogą odbija piłkę strzał Marca Guala z ostrego kąta!

• Matej Rodin pewnie interweniuje przed bramkę po wrzutce Juergena Elitima.

• Jean Carlos Silva uderza nad bramką!

• Marc Gual czysto powstrzymany w "szesnastce" przez Gustava Berggrena.

• Gustav Berggren zmienia Władysława Koczrerhina.

• Było "ciasteczko" od Frana Tudora, jest remis Główka Ante Crnaca

• Szał radości kibiców Rakowa!!!

Mocny przerzut na prawą stronę, w okolice narożnika pola karnego do Frana Tudora. Zbagatelizował tę sytuację Gil Dias, a Chorwat w pierwszym kontakcie ustawił sobie piłkę do dośrodkowania lewą nogą. Posłał dokładnie na 7. metr, gdzie najwyżej wyskoczył Ante Crnac i uderzeniem głową - po koźle - pokonuje Dominika Hładuna!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM ANTE CRNAC!!!

• Legioniści wybijają piłkę przed pole karne na strzał Władysława Koczerhina prostym podbiciem! Dominik Hładun kolejny raz odbija w siatkarskim stylu!

• "Świeca" Władysława Koczerhina na dalszy słupek. Goście wybijają na aut. Fran Tudor szykuje się do dalekiego wyrzutu.

• Jean Carlos Silva przedarł się lewą. Podaje w pole karne do Bartosza Nowaka, który osaczony przez trzech rywali pada na murawę, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Juergen Elitim wybija na uwolnienie.

• Ben Lederman zmienia Giannisa Papanikolaou.

• Seria zostanie przedłużona?

• 5 500 widzów w Częstochowie. Komplet!

• ... a za Radovana Pankova melduje się Artur Jędrzejczyk.

• Gil Dias zmienia Patryka Kuna...

• Patryk Kun wykłada piłkę na 20. metr do Juegena Elitima, który uderza na wiwat.

• Gramy do końca! Rakowie, gramy do końca!

- niesie się po kameralnym stadionie.

• Piłkarze Goncalo Feio radzą sobie z centrą z prawego narożnika.

• Mocne uderzenie w stronę bramki Legii! Maciej Rosołek podbija piłkę tuż nad poprzeczką!

• Dominik Hładun w siatkarskim stylu odbija piłkę po mocnym uderzeniu Władysława Koczerhina! Chciał ją przejąć Jean Carlos Silva, ale ręką "zagarnął" ją - przy linii bocznej - Paweł Wszołek.

• Fran Tudor przejmuje piłkę w "szesnastce", a jeszcze Patryk Kun kładzie ręce na Chorwacie. Ten pada na murawę, ale sędzia nie widział tu podstaw do podyktowania rzutu karnego. A gdyby wskazał na "wapno", to VAR pewnie by odwołał jego decyzję.

• Mocne dośrodkowanie Josue z prawego narożnika. Muhamed Šahinović piąstkuje nad bramką, ale jeszcze był faulowany przez Steve'a Kapuadiego.

• Josue uruchomił na prawej stronie Pawła Wszołka. Jego płaskie zagranie przed bramkę zostało w porę "przecięte".

• Stratos Svarnas często gości blisko pola karnego Legii. Grek uderza soczyście, prostym podbiciem, zza linii 16. metra w sam środek bramki. Dokładnie tam, gdzie stał Dominik Hładun.

• Raków Częstochowa - Legia Warszawa 0:1

• 2 Strzały 4
    • 1 Strzały celne 1
  • [WIDEO] 53' ANULOWANY RZUT KARNY DLA RAKOWA

• Przeciągnięte dośrodkowanie Stratosa Svarnasa z lewej strony. Nieatakowany Dominik Hładun spokojnie łapie piłkę w narożniku pola bramkowego.

• Legioniści radzą sobie z dośrodkowaniem Johna Yeboaha z prawego narożnika.

• Podrażnieni gospodarze rzucili się do ataku. Wywalczyli rzut rożny.

• ... a za Tomasa Pekharta melduje się Maciej Rosołek.

• Jurgen Celhaka zmienia Bartosza Kapustkę...

• NIE MA GOLA DLA RAKOWA!!!

Dobre, dochodzące dośrodkowanie z lewej strony w pole karne do Ante Crnaca, którego strzał paruje Dominik Hładun!

• A JEDNAK! PO ANALIZIE VAR NIE MA RZUTU KARNEGO!!! RAFAŁ AUGUSTYNIAK NIE TRAFIŁ W PIŁKĘ I NIE ZAHACZYŁ WŁADYSŁAWA kOCZERHINA!!! Analiza VAR

• Władysław Koczerhin i Rafał Augustyniak

• Rzut karny dla Rakowa! Rafał Augustyniak zdecydowanym wślizgiem skosił Władysława Koczdrhina!!!

• Matej Rodin czysto powstrzymuje Marca Guala przed linią 16. metra.

• "Medaliki" radzą z dośrodkowaniem Josue z prawego narożnika. Wybijają na uwolnienie.

• Po chwili Bogdan Racovitan wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny, przerywając szarżę Tomasa Pekharta.

• MARC GUAL!!!

Hiszpan ruszył odważnie na dwóch rywali! Poradził sobie z Bogdanem Racovitanem, po czym uderza z pola karnego obok bliższego rogu!

• Zakotłowało się przed bramką Rakowa po dośrodkowaniu Josue z rzutu wolnego. Piłka trafia w korpus Jeana Carlosa Silvę, a goście "widzieli" tu zagranie ręką. Sędzia nakazuje grać dalej.

• Fran Tudor wślizgiem "zagarnął" nie tylko piłkę, lecz także... Patryka Kuna. Chorwat upomniany żółtą kartką.

• Raków zaczyna drugą połowę! Legia przystępuje do niej bez zmian.

• Bartosz Nowak wychodzi na drugą połowę za Dawida Drachala.

• W Częstochowie jest też Jan Urban. Jutro jego Górnik zagra ze Śląskiem Wrocław (godz. 17:30), a w przyszły piątek (godz. 20:30) zagra właśnie z mistrzami Polski Jan Urban

• Wracamy do Częstochowy, gdzie kończy się przerwa w meczu Raków - Legia Warszawa. Po pierwszej połowie prowadzą goście dzięki trafieniu Tomasa Pekharta.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Legia bardzo dobrze zamyka przestrzenie za plecami. Bramka Johna Yeboaha niestety [padła] ze spalonego, no ale wychodzimy na drugą połowę i mam nadzieję, że ten mecz wygramy, Bardzo ciężko się nam gra w ofensywie, gdy przeciwnik jest nisko "zamknięty". No ale będziemy szukać [okazji] i odwrócimy wynik spotkania.
    - Piłka nożna idzie w tym kierunku, że dużo goli właśnie strzela się po stałych fragmentach gry. My też mamy całkiem niezłą liczbę. Cała Ekstraklasa idzie do przodu

- powiedział w przerwie Dawid Drachal, pomocnik Rakowa Częstochowa.

• +2' Koniec pierwszej połowy. W hicie 28. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrywa z Legią Warszawa (0:1) po bramce Tomasa Pekharta.

• +2' Fran Tudor wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie do Stratosa Svarnasa. Ten zgrywa do Władysława Koczerhina, ale jego dośrodkowanie było słabej jakości.

• +1' Bartosz Kapustka upomniany żółtą kartką. Zastawiając się uderzył Johna Yeboaha w twarz.

• Piotr Lasyk dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Juergen Elitim "przecina" podanie w pole karne do Ante Crnaca. Kontrę Legii przerywa przed linią środkową Matej Rodin. Kartki nie ma.

• A hit 28. kolejki z trybun ogląda m.in. Marek Papszun Marek Papszun

• Tomas Pekhart staranowany przez Giannisa Papanikolaou. Rzut wolny dla Legii blisko swojego pola karnego.

• Rafał Augustyniak zgodnie z przepisami przyblokował Jeana Carlosa Silvę. Nie ma mowy o rzucie karnym Jean Carlos Silva i Rafał Augustyniak

• Jean Carlos Silva dostaje górne podanie w polu karnym i po starciu fizycznym z Rafałem Augustyniakiem pada na murawę! Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale Piotr Lasyk widział tę sytuację inaczej!

• Dawid Drachal upomniany żółtą kartką. Faulował Radovana Pankova.

• 1 Strzały 2
    • 0 Strzały celne 2
  • Centymetry... Piotr Lasyk podtrzymał decyzję o spalonym. Spalony Johna Yeboaha

• Matej Rodin mocnym diagonalnym zagraniem uruchomił Johna Yeboaha, który wrzuca wyższy bieg i uderza w stronę bramki obok zaskoczonego Dominika Hładuna! Radość gospodarzy nie trwała długo z powodu podniesionej chorągiewki!

• "Cięte" dośrodkowanie Josue w pole karne na wbiegającego Radovana Pankova. Zabrakło mu centymetrów, by uderzyć piłkę głową.

• [WIDEO] 17' GOL TOMASA PEKHARTA (0:1)

• I jest zapowiadana zmiana: Matej Rodin wchodzi za kontuzjowanego Zorana Arsenicia.

• Giannis Papanikolaou nie może uwierzyć, ze sędzia widział jego "faul" przy starciu z Josue. Rzut wolny dla Legii ok. 30 metrów od bramki gospodarzy.

• Dawid Drachal ruszył odważnie środkiem na trzech rywali. Powstrzymał go wracający czwarty - Josue.

• Zoran Arsenić nie jest w stanie grać. Jak podaje Bartek Ignacik z Canal+, przy linii bocznej gotowy do wejścia jest już Matej Rodin.

• Nieudana akcja Dawida Drachala. Spokojnie poradzili sobie legioniści w defensywie.

• Josue półwolejem posyła piłkę w pole karne do Tomasa Pekharta! Muhamed Šahinović był szybszy od Czecha i pewnie interweniuje.

• Przerwa w grze. Stratos Svarnas uderzony w plecy przez Radovana Pankova. Grek odczuł to dość mocno; kartki nie ma.

• Przez chwilę sędzia Piotr Lasyk czekał na komunikat z wozu VAR, czy w momencie dośrodkowania Tomas Pekhart nie był na spalonym! Ostatecznie wskazuje na środek boiska!Tomas Pekhart

• Krótkie wyrzut z autu do Radovana Pankova, który wrzuca w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Tomas Pekhart, który uderza głową tak, że futbolówka po koźle wpada do siatki! Muhamed Šahinović był bezradny!

• GOL DLA LEGII! STRZELCEM TOMAS PEHKART!!!

• Paweł Wszołek ruszył prawą stroną. W biegu stracił równowagę, z czego skorzystał Stratos Svarnos wybija na aut.

• John Yeboah ograł na prawej stronie pola karnego Steve'a Kapuadiego. Ekwadorczyk podholował jeszcze kilka metrów, po czym zdecydował się na strzał! W ostatniej chwili zablokował go Rafał Augustyniak.

• "Świeca" do Dawida Drachala, który trącił piłkę przed linię 16. metra do Johna Yeboaha. Ten efektownie piętką podaje w "szesnastkę" do Ante Crnaca, ale Chorwata uprzedził wychodzący z bramki Dominik Hładun.

• Kto wygra w dzisiejszym hicie?

• Mocne zagranie Juergena Elitima na lewą stronę do... nikogo. Patryk Kun spodziewał się piłki do nogi.

• Starcie Tomasa Pekharta ze Stratosem Svarnasem. Grek "nie ustał"; sędzia Piotr Lasyk nie sięga do kieszonki.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę między stoperami, po czym dalekim zagraniem uruchomiony został Dawid Drachal. Radovan Pankov kiksuje, ale na jego szczęście piłka była poza zasięgiem młodzieżowca. Łapie ją Dominik Hładun.

• Jak Legia zagra w debiucie portugalskiego trenera? Goncalo Feio

• Patryk Kun ruszył lewą stroną do prostopadłego podania, po czym podaje w pole karne do Marca Guala. Ten nie "zamknął" akcji. Piłkę łapie debiutujący w Ekstraklasie Muhamed Šahinović

• Dalekie zagranie od obrony na Tomasa Pekharta. Bogdan Racovitan wyjaśnia sytuację w środku pola.

• Na gwizdek Piotra Lasyka hit 28. kolejki PKO Ekstraklasy zaczynają piłkarze Legii!

• Kapitanami są Zoran Arsenić i JosueLosowanie stron w meczu Raków - Legia

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Mecz Raków - Legia w 28. kolejce poprowadzi sędzia Piotr Lasyk z Radomia. System VAR będą obsługiwać Paweł Malec oraz Radosław Siejka. Pomagać sędziemu głównemu mają w sobotnim spotkaniu asystenci w postaci Krzysztofa Myrmusa oraz Adama Kupsika.

• W ostatnim meczu bezpośrednim między tymi drużynami lepszy okazał się Raków Częstochowa (2:1). Drużyna spod Jasnej Góry wygrała wówczas po golu Władyslawa Kochergina oraz trafieniu samobójczym Rafała Augustyniaka. Jedyną bramkę dla "Wojskowych" strzelił Paweł Wszołek.

• Skład Legii Warszawa

• Raków Częstochowa jest w podobnym miejscu co Legia Warszawa. Po ostatniej ligowej wpadce - jeszcze gorszej - gdyż podopieczni Dawida Szwargi przegrali z Radomiakiem Radom (1:2) wydawało się, że również czara goryczy się przelała. Zwłaszcza po słowach właściciela klubu.

• Skład Rakowa Częstochowa

• We wtorek pojawiła się szokująca informacja. Po remisie z Jagiellonią Białystok (1:1) "Wojskowi" zdecydowali się zwolnić swojego dotychczasowego trenera - Kostę Runjaicia. Zastąpił go o wiele bardziej kontrowersyjny Portugalczyk z przeszłością w pierwszoligowym Motorze Lublin - Goncalo Feio.

• .... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• O starciu Stali Mielec z Widzewem Łódź dość szybko zapomnieliśmy, a w niedawno zakończonym spotkaniu Puszcza Niepołomice POKONAŁA Lecha Poznań (2:1). Pora zatem przenieść się do Częstochowy, gdzie już za 25 minut rozpocznie się hit 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Raków Częstochowa zmierzy się z Legią Warszawa, którą po raz pierwszy poprowadzi Goncalo Feio. A jeszcze niedawno on oraz Dawid Szwarga - trener "Medalików" - byli asystentami Marka Papszuna...

Mecz Raków - Legia poprowadzi Piotr Lasyk...

Raków - Legia LIVE! Wielki moment dla Goncalo Feio. Czas na debiut!
1/4
przejdź do galerii

Raków - Legia LIVE! Wielki moment dla Goncalo Feio. Czas na debiut! ©PAP/Piotr Nowak

Mecz Raków Częstochowa - Legia Warszawa to bezprecedensowy hit kolejki, a zarazem wielkie starcie dla nowego trenera stołecznego klubu - Goncalo Feio. Portugalczyk nie dość, że debiutuje to jeszcze przeciwko klubowi, w którym przed laty pracował i zbierał pierwsze cenne wskazówki od Marka Papszuna. Gdzie oglądać w telewizji? Relacja LIVE w sobotę od godziny 20:00.

Mecz Raków Częstochowa - Legia Warszawa online. Debiut Goncalo Feio. Gdzie obejrzeć w TV?

Szkoleniowiec pierwszy raz będzie miał okazję samodzielnie poprowadzić drużynę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Wcześniej 34-latek był tylko asystentem pierwszego trenera w Legii, Rakowie oraz Wiśle. Zebrane doświadczenie zaprocentuje? Poza tym - jego przeszłość we wspomnianych klubach była odmieniana przez wszystkie przypadki.

Trener na swoim koncie ma kilka skandali, które wstrząsnęły polskim podwórkiem. Najgłośniejszy - w Lublinie, kiedy miał rzucić tacą w prezesa klubu. W konsekwencji rozciął mu głowę i ten trafił do szpitala. Za to zachowanie nie został wyrzucony z klubu, lecz w dalszym ciągu jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

W sobotę przyjdzie mu zadebiutować w PKO Ekstraklasę przeciwko Rakowowi Częstochowa. I to od razu przy Limanowskiego - czyli zapowiada się od razu sentymentalny powrót do przeszłości. Przypomnijmy, że z klubem spod Jasnej Góry rozstawał się również w nie najlepszych humorach. Wówczas asystent trenera miał pobić się z kierownikiem drużyny.

Skandale z udziałem Goncalo Feio

Michał Świerczewski od razu po klęsce w Radomiu zamieścił wpis na portalu X, w którym w ostrych słowach wyraził się o drużynie. Ostatecznie przemyślał potencjalne zwolnienie Szwargi i postanowił dać mu jeszcze szansę na przepracowanie kryzysu. Raków ostatni raz wygrał spotkanie z Koroną Kielce (2:0) na początku marca. W sobotę będzie przełamanie?

W ostatnim meczu bezpośrednim między tymi drużynami lepszy okazał się Raków Częstochowa (2:1). Drużyna spod Jasnej Góry wygrała wówczas po golu Władyslawa Kochergina oraz trafieniu samobójczym Rafała Augustyniaka. Jedyną bramkę dla "Wojskowych" strzelił Paweł Wszołek.

Dawid Szwarga, trener Rakowa Częstochowa:

- Mamy w pełni świadomość tego jakie wyniki uzyskiwaliśmy w ostatnich meczach. W pierwszej kolejności te wyniki nie są satysfakcjonujące dla nas. Każda dobra drużyna wie, że najlepszą możliwym sposobem na to jest reakcja, czyli odpowiedź na tę sytuację w jakiej się znajdujemy. Naszą odpowiedzią ma być odpowiednie podejście do tego spotkania - powiedział Dawid Szwarga, szkoleniowiec częstochowian

Goncalo Feio, trener Legii Warszawa: - Zostałem już surowo ukarany. Trener Bjelica w Bundeslidze uderzył piłkarza w trakcie meczu, ale jednak medialnie więcej dyskutowano przykładowo na mój temat. Skala była bardzo duża, a wokół mojego nazwiska krąży określona łatka. To też jest rodzaj kary. Jako szkoleniowiec trzeba odcinać się od pochwał i krytyki. Jestem odporny na zewnętrzne bodźce (cyt. TVP Sport).

Raków Częstochowa - Legia Warszawa w telewizji

Transmisję z meczu Raków - Legia obejrzymy w Canal+ Sport 3 oraz Canal+ 4K. Widowisko skomentują Robert Skrzyński z Marcinem Baszczyńskim. Nie będzie transmisji w otwartym paśmie, bo TVP wybrało w tej kolejce niedzielne spotkanie Górnika Zabrze ze Śląskiem Wrocław.

Gdzie obejrzeć hitowy mecz Raków - Legia? Transmisja na dwóch kanałach, stream w internecie za opłatą