Ruch Chorzów - ŁKS ONLINE. Który z beniaminków sięgnie po komplet? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

2

ŁKS Łódź

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień ŁKS Łódź u siebie zmierzy się z Koroną Kielce, natomiast Ruch Chorzów pojedzie do Warszawy na mecz z Legią.

• Maciej Sadlok - 3
    • Juliusz Letniowski - 4, (Maciej Firlej - 3)
    • Tomasz Swędrowski - 4, (Michał Feliks - bez oceny)
    • Tomasz Wójtowicz - 3
    • Filip Starzyński - 3, (Przemysław Szur - 3)
    • Daniel Szczepan - 4, (Dominik Steczyk - bez oceny)

ŁKS Łódź

• Aleksander Bobek - 2
    • Grzegorz Glapka - 3, (Mieszko Lorenc - 2)
    • Nacho Monsalve - 3
    • Adam Marciniak - 2
    • Piotr Głowacki - 2, (Artemijus Tutyskinas - bez oceny)
    • Michał Mokrzycki - 1
    • Dani Ramirez - 2
    • Engjell Hoti - 3, (Jakub Letniowski - 2)
    • Piotr Januszkiewicz - 2, (Stipe Jurić - bez oceny)
    • Bartosz Szeliga - 3
    • Kay Tejan - 2, (Maciej Śliwa - 3)
  • Ruch był dzisiaj lepszy, zagrał dojrzalej i zasłużenie wygrał to spotkanie. ŁKS-owi trudno będzie zdobywać punkty w tym sezonie PKO Ekstraklasy.

• Koniec meczu w Gliwicach! Ruchu Chorzów wygrywa z ŁKS-em Łódź 2:0!

• Ostatnia zmiana w Ruchu Chorzów. Michał Feliks zmienił Tomasza Swędrowskiego.

• Tomasz Swędrowski także z żółtą kartką za spóźnione wejście.

• Jakub Letniowski ukarany żółtą kartką.

• Do drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Trzecia zmiana w Ruchu Chorzów. Dominik Steczyk zmienił Daniela Szczepana.

• Maciej Śliwa ładnie przyjął piłkę pod polem karnym rywali i oddał minimalnie niecelny strzał.

• Michał Mokrzycki ukarany drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną.

• Natomiast Artemijus Tutyskinsas pojawił się w miejsce Piotra Głowackiego.

• Dwie ostatnie zmiany w szeregach ŁKS-u. Stipe Jurić zmienił Piotra Janczukowicza

• ŁKS wywalczył rzut rożny, ale wykonanie zupełnie nieudane.

• Daniel Szczepan przejął piłkę przy polu karnym ŁKS-u, zagrał w "szesnastkę" do Tomasza Swędrowskiego, który z zimną krwią podwyższył na 2:0!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mówisz? Masz! Tomasz Swędrowski podwyższa na 2:0!!!

• Druga połowa wydaje się dużo mniej emocjonująca, ale miejmy nadzieję, że piłkarze jeszcze stworzą widowisko w ostatnim kwadransie.

• Ostry faul na Macieju Śliwie, ale bez żółtej kartki.

• Wrzutka z narożnika boiska trafiła na głowę Szymona Szymańskiego, ale ten uderzył niecelnie.

• Po oskrzydlającej akcji "Niebiescy" wywalczli rzut rożny.

• Natomiast Mieszko Lorenc pojawił się w miejsce Grzegorza Glapki.

• Dwie zmiany także w szeregach gości. Jakub Letniowski zastąpił Engjella Hotiego

• Tomasz Swędrowski zagrał na pole bramkowe ŁKS-u, ale w ostatniej chwili skutecznie interweniował obrońca gości.

• Natomiast Przemysław Szur pojawił się w miejsce Filipa Starzyńskiego.

• Dwie zmiany w Ruchu Chorzów. Maciej Firlej zmienił Juliusza Letniowskiego

• Dani Ramirez wpadł z impetem w pole karne Ruchu, ale nie zdołał oddać celnego strzału.

• Juliusz Letniowski ukarany żółtą kartką za taktyczny faul w środku pola.

• Juliusz Letniowski zagrał do środka do Tomasza Swędrowskiego, ale ten w decydującym momencie źle przyjął piłkę.

• Engjell Hoti oddał strzał zza pola karnego, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką gospodarzy.

• Nieudana akcja ofensywna ŁKS-u. W odpowiedzi Ruch przeprowadził kontratak, ale efekt taki sam.

• Filip Starzyński pokusił się o indywidualną akcję, oddał strzał, który powędrował minimalnie obok bramki gości.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Gliwicach. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na drugą część spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Gliwicach. Do przerwy Ruch prowadzi z ŁKS-em 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Daniel Szczepan ruszył z piłką na pole karne ŁKS-u, ale praktycznie podał bramkarzowi gości.

• Juliusz Letniowski dostał prostopadłe podanie, minął rywala i oddał niecelny strzał. Na dodatek gracz Ruchu był na spalonym.

• Juliusz Letniowski oddał mocny strzał z dystansu, ale skutecznie interweniował Aleksander Bobek.

• Mocna wrzutka Filipa Starzyńskiego w pole karne ŁKS-u, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

• PO wrzutce z rzutu rożnego ogromne zamieszanie w polu karnym Ruchu, ale dwukrotnie piłka została wybita z linii bramkowej "Niebieskich"!

• Goście z Łodzi prezentują dużo bardziej ułożoną grę niż w pierwszych minutach. Goście nie dają rywalom odzyskać rytmu.

• "Niebiescy" próbują odpowiedzieć, ale nie są tak konkretni jak w pierwszych minutach meczu.

• Piotr Głowacki zagrał ze skrzydła w pole karne do Bartosza Szeligi, a ten w znakomitej sytuacji, fatalnie spudłował!

• Znakomite dośrodkowanie w pole karne Ruchu do Bartosza Szeligi, który wpakował piłkę do bramki, ale arbiter słusznie dopatrzył się spalonego.

• Szymon Szymański ukarany żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym.

• Wymuszona zmiana w szeregach gości. Maciej Śliwa zmieniła Kaya Tejana.

• Kacper Michalski ponownie w polu karnym ŁKS-u, ale tym razem arbiter odgwizdał faul gracza "Niebieskich".

• Key Tejan znowu leży na murawie i prawdopodobnie nie będzie w stanie kontynuować gry.

• Oskrzydlająca akcja "Niebieskich", ale łatwa strata pod polem karnym rywali.

• Grzegorz Glapka skutecznie odebrał piłkę pod własnym polem karnym i oddalił zagrożenie.

• Kay Tejan ucierpiał po starciu pod polem karnym "Niebieskich".

• Nieco wyrównuje nam się gra. ŁKS próbuje dłużej utrzymać się przy piłce i wychodzi mu to całkiem nieźle.

• Szybki kontratak Ruchu Chorzów i wywalczony rzut wolny przy kole środkowym.

• Szybki wrzut z autu po lewej stronie, piłka zagrana w pole karne gości do Kacpra Michalskiego, który na raty, ale skutecznie wpakował piłkę do bramki Aleksandra Bobka! Ruch na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kacper Michalski zdobywa bramkę na 1:0!!!

• Filip Starzyński dośrodkował na pole karne ŁKS-u, ale bez większego zagrożenia.

• Faul dla Ruchu Chorzów blisko pola karnego gości. Będzie okazja na dobre dośrodkowanie.

• Mocne wstrzelenie w pole karne ŁKS-u, ale tam Daniel Szczepan nie zdołał oddać strzału.

• Maciej Sadlok mocno wstrzelił w pole karne, ale dobrze piłkę wypiąstkował Aleksander Bobek.

• Po akcji prawą stroną boiska Ruch wywalczył rzut rożny.

• Ruch bardzo intensywnie i agresywnie. "Niebiescy" utrzymują się przy piłce na połowie przeciwnika.

• Michał Mokrzycki ukarany żółtą kartką za ostry faul na połowie ŁKS-u.

• W odpowiedzi Tomasz Wójtowicz dośrodkował z lewej strony, ale futbolówkę przejął jeden z graczy gości.

• Pierwsze zagranie w pole karne Ruchu, ale bez zagrożenia pod bramką "Niebieskich".

• Efektowna oprawa kibiców Ruchu Chorzów. Trybuny pełne fanów wyglądają imponująco!

• Rozpoczynamy starcie Ruchu z ŁKS-em!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu miejskiego w Gliwicach! Za chwilę rozpoczniemy 2. kolejkę PKO Ekstraklasy!

• Natomiast oto zestawienie ŁKS-u Łódź:

• Tak prezentuje się skład Ruchu Chorzów na dzisiejsze spotkanie:

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

• Warto przypomnieć, że poprzednie spotkanie obu drużyn rozgrywane jeszcze w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi było jednym z najciekawszych meczów rozgrywanych w Polsce w tym roku. Ruch Chorzów zremisował w Gliwicach z ŁKS-em Łódź 3:3, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. W pierwszej połowie na prowadzenie wyszedł ŁKS, ale chwilę później dwie bramki zdobyli "Niebiescy". Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem gospodarzy, w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Maciej Dąbrowski. W drugiej połowie rywalizacja toczyła się akcja za akcję, ale piłkarze byli nieskuteczni aż w 81. minucie Maciej Sadlok wpakował piłkę do własnej bramki. Wtedy Ruch rzucił wszystkie siły do ataku i najpierw Szymon Kobusiński trafił do bramki, ale gol nie został uznany, a w ostatniej akcji meczu Tomasz Foszmańczyk wykorzystał rzut karny dając Ruchowi jeden punkt.

• Natomiast ŁKS Łódź przed tygodniem został rozbity przy Łazienkowskiej aż 0:3. Łodzianie przy stanie 0:1 mieli stuprocentową szansę na zdobycie wyrównującej bramki, która mogłaby odmienić przebieg meczu, ale nie została ona wykorzystana, a w dalszej części meczu to legioniści zdecydowanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. To było mocne zderzenie z rozgrywkami PKO Ekstraklasy, ale chyba dzisiaj przyjdzie im mierzyć się z rywalem na podobnym poziomie.

• W zeszły weekend oba zespoły nie rozpoczęły sezonu ligowego udanie. Ruch Chorzów przegrał w Lubinie z Zagłębiem 1:2. Mimo, że "Niebiescy" całkiem nieźle rozpoczęli spotkanie, z każdą kolejną minutą rosła przewaga "Miedziowych" i zwycięstwo jedną bramką wydaje się najmniejszym wymiarem kary. Piłkarze Ruchu zagrali dość nerwowo i wydaje się, że dzisiaj powinni spisać się znacznie lepiej.

• Witamy serdecznie! Czas rozpocząć 2. kolejkę PKO Ekstraklasy. Na inaugurację weekendu przyjdzie nam zobaczyć starcie dwójki beniaminków. Ruch Chorzów na stadionie w Gliwicach zmierzy się z ŁKS-em Łódź. Na relację na żywo z tego widowiska zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

1/3
przejdź do galerii
2. kolejkę PKO Ekstraklasy otwieramy meczem beniaminków. W szranki staną Ruch Chorzów i ŁKS. Mecz odbędzie się na stadionie Piasta w Gliwicach z racji remontu obiektu "Niebieskich". Kto sięgnie po pierwsze punkty w elicie? Początek meczu o godz. 20:30. Relacja LIVE w GOL24.

Ruch Chorzów - ŁKS ONLINE

Kibice dokładnie pamiętają rywalizacje tych dwóch klubów w minionym sezonie, ale na poziomie Fortuna 1. Ligi. Warto przypomnieć, że zarówno Ruch jak ŁKS radziły sobie na zapleczu nad wyraz dobrze zajmując odpowiednio drugie i pierwsze miejsce w tabeli w sezonie zasadniczym.

Czas więc na pierwsze od lat starcie na poziomie Ekstraklasy.
Kiedy ostatnio Ruch rywalizował z ŁKS-em o ekstraklasowe punkty? Było to ponad dekadę temu - w kwietniu 2012 roku. Wówczas obie drużyny podzielił się punktami, mecz zakończył się wynikiem 2:2. W drużynie z Chorzowa na kilka ostatnich minut pojawił się Filip Starzyński, a więc zawodnik, który dziś reprezentuje barwy Ruchu - zasilił "Niebieskich" tego okna trafiając z Zagłębia Lubin. W drużynie ŁKS-u z kolei grali m.in. obecny trener Arki Gdynia Wojciech Łobodziński czy dzisiejszy szkoleniowiec Wisły Płock Marek Saganowski.

Warto dodać, że w 1. kolejce obecnego sezonu zarówno Ruch i ŁKS ponieśli porażki. "Niebiescy" zostali pokonali w Lubinie przez miejscowe Zagłębie 1:2, a ekipa Kazimierza Moskala poległa aż 0:3 przy Łazienkowskiej z Legią Warszawa. Czas więc na pierwsze ligowe punkty dla beniaminków.

Trener Ruchu Chorzów, Jarosław Skrobacz:
- Jesteśmy przekonani, że stać nas na lepsza grę niż w pierwszym meczu. Występ w Lubinie składam na karb nerwowości towarzyszącej debiutowi wielu graczy w Ekstraklasie. W naszej grze tyle niedokładności i strat w prostych sytuacjach, bo nogi naszych piłkarzy były spętane i ich głowa nie pracowała tak jak należy. Liczę jednak, że z każdym spotkaniem będziemy grać coraz lepiej.

Trener ŁKS-u, Kazimierz Moskal:
- Zobaczymy, jak wypadnie Ruch. Nie ma przecież żadnej gwarancji przywieziemy stamtąd trzy punkty. Spoglądając w przeszłość, to nasze ostatnie, jeszcze pierwszoligowe, mecze były ciekawe. Zwłaszcza ten w Chorzowie mógł się zakończyć różnie. Okoliczności były dramatyczne. Z kolei w Łodzi wprawdzie zwyciężyliśmy 2:0, ale przypominam sobie, że Ruch miał tutaj swoje sytuacje, szczególnie na początku meczu.

Sędzią meczu Ruch - ŁKS będzie Damian Sylwestrzak, arbiter z Wrocławia. Na liniach pomagać mu będą Jakub Winkler i Adam Karasewicz. Sędzią technicznym będzie Mateusz Piszczelok, z kolei za technologię VAR odpowiadać będą Tomasz Kwiatkowski oraz Marek Arys.

Ruch - ŁKS. Transmisja i stream ONLINE

Pierwszy gwizdek meczu Ruch - ŁKS o godz. 20:30, natomiast o godz. 20:00 w Canal+ Sport rozpocznie się studio "Superpiątku". Poprowadzi je Daria Kabała-Malarz, a jej gościem będzie Andrzej Juskowiak. Z kolei w rolę reportera wcieli się Tomasz Lipiński.

Komentować mecz będzie duet Marcin Rosłoń - Kamil Kosowski. Mecz będzie dostępny na antenach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3, a także Canal+ 4K Ultra HD.

Zapraszamy na tekstową relację w GOL24 - zaczynamy o godz. 20:00!