Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin ONLINE. Trudne zadanie "Niebieskich". Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO [07.10.2023]

0

Pogoń Szczecin

3

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Po przerwie reprezentacyjnej Ruch Chorzów pojedzie do Łodzi na mecz z Widzewem, natomiast Pogoń Szczecin w Gliwicach zmierzy się z Piastem.

• Oceny piłkarzy po meczu Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin (w skali 1-6):

• Jakub Bielecki - 4
    • Tomasz Wójtowicz - 3, (Wiktor Długosz - bez oceny)
    • Szymon Szymański - 2
    • Maciej Sadlok - 3
    • Bateusz Bartolewski - 3
    • Tomasz Podstawski - 3
    • Tomasz Swędrowski - 3, (Tomasz Foszmańczyk - bez oceny)
    • Juliusz Letniowski - 2, (Kacper Michalski - 2)
    • Miłosz Kozak - 4
    • Michał Feliks - 3, (Dominik Steczyk - bez oceny)
    • Maciej Firlej - 2, (Daniel Szczepan - 2)

• Valentin Colocaru - 4
    • Linus Wahlqvist - 3, (Paweł Stolarski - bez oceny)
    • Benedikt Zech - 3
    • Mariusz Malec - 3
    • Leonardo Koutris - 3
    • Fredrik Ulvestad - 3
    • Rafał Kurzawa - 3, (Joao Gamboa - 2)
    • Alexander Gorgon - 3
    • Wahan Biczachczjan - 3, (Adrian Przyborek - 2)
    • Kamil Grosicki - 4, (Mariusz Fornalczyk - 3)
    • Efthymis Koulouris - 3, (Luka Zahović - bez oceny)
  • Pogoń Szczecin była zdecydowanie lepsza i zasłużenie wysoko wygrała to spotkanie. "Niebiescy" wciąż mają ogromne problemy w defensywie i ciężko im będzie utrzymać się w lidze.

• Koniec meczu! Ruch żegna się z Gliwicami porażką 0:3.

• Fatalny błąd w defensywie Ruchu, ale uderzenie Pawła Stolarskiego świetnie wybronił Jakub Bielecki!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Natomiast Wiktor Długosz pojawił się w miejsce Tomasza Wójtowicza.

• Dwie ostatnie zmiany w Ruchu Chorzów. Tomasz Foszmańczyk zmienił Tomasza Swędrowskiego

• Po dośrodkowaniu ze skrzydła zakotłowało się w polu karnym Pogoni, ale dwukrotnie świetną interwencją popisał się Valentin Colocaru!

• Ostatnia zmiana w Pogoni Szczecin. Paweł Stolarski zmienił Linusa Wahlqvista.

• Mariusz Fornalczyk ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• Mariusz Fornalczyk oddał zaskakujący strzał z dystansu, ale skuteczną interwencją popisał się bramkarz Ruchu.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego, ale bez zagrożenia.

• Miłosz Kozak po indywidualnej akcji wywalczył rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Trzecia zmiana w szeregach Ruchu. Dominik Steczyk zmienił Michała Feliksa.

• Bardzo nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne "Niebieskich".

• "Portowcy" nienasyceni wciąż atakują bramkę rywali. Ruch nie potrafi wyjść z piłką z własnej połowy.

• Kolejna zmiana w Pogoni Szczecin. Luka Zahović zastąpił Efthymisa Koulourisa.

• Brak przewinienia, gramy dalej!

• Zakotłowało się w polu karnym Ruchu, piłka trafiła w rękę Szymona Szymańskiego! Sędziowie będą sprawdzać tę sytuację.

• Natomiast Mariusz Fornalczyk zmienił Kamila Grosickiego.

• Adrian Przyborek pojawił się w miejsce Wahana Biczachczjana

• Aż trzy zmiany w szeregach Pogoni Szczecin. Joao Gamboa zastąpił Rafała Kurzawę

• Natomiast Kacper Michalski pojawił się w miejsce Juliusza Letniowskiego.

• Dwie zmiany w Ruchu Chorzów. Daniel Szczepan zmienił Macieja Firleja

• Kamil Grosicki ruszył skrzydłem, ale teraz jego akcja nie była tak skuteczna.

• Pogoń spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Ruch nie ma pomysłu jak zagrozić bramce rywala.

• Kamil Grosicki ruszył lewą stroną boiska, dograł w pole bramkowe, gdzie pod presją przeciwnika Maciej Sadlok wpakował piłkę do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Trzecia bramka dla Pogoni Szczecin za sprawą samobójczego trafienia Macieja Sadloka!

• Kamil Grosicki ruszył z kontratakiem, ale fatalnie podał wprost pod nogi rywala.

• Świetne dośrodkowanie Miłosza Kozaka do Macieja Firleja, ten oddał dobry strzał, ale jeszcze lepiej interweniował Valentin Colocaru!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kamil Grosicki podwyższa na 2:0!!!

• Rzut karny dla Pogoni po zagraniu ręką Juliusza Letniowskiego!

• Prostopadłe podanie do Kamila Grosickiego, ale ten nie zdołał dopaść do piłki.

• Ruch wyszedł wysokim pressingiem, ale Maciej Sadlok sfaulował rywala.

• Michał Feliks ucierpiał po starciu z rywalem.

• Kolejna ofensywna akcja gości, ale Rafał Kurzawa uderzył wysoko nad bramką rywali.

• Dośrodkowanie Macieja Sadloka z rzutu wolnego nie trafiło do żadnego z partnerów.

• Dobre podanie w pole karne Pogoni, ale wcześniej arbiter dopatrzył się faulu na graczu gości.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę stadionu w Gliwicach. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Pogoń prowadzi z Ruchem 1:0.

• Tomas Podstawski ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• Maciej Firlej ruszył sam na bramkę Pogoni, ale przegrał pojedynek z bramkarzem rywali!

• Kamil Grosicki ruszył lewą stroną boiska, ale zatrzymał go Tomasz Wójtowicz.

• Zakotłowało się w polu karnym Pogoni po dośrodkowaniu ze skrzydła, ale żaden z graczy "Niebieskich" nie zdołał oddać strzału.

• Uderzenie Kamila Grosickiego z rzutu wolnego bardzo nieudane.

• Mateusz Bartolewski ukarany żółtą kartką po faulu pod własnym polem karnym.

• Do podstawowego czasu gry arbiter dolicza co najmniej pięć minut.

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze i sędziowie wracają na murawę. Za chwilę wznowimy grę.

• Sędziowie zaprosili piłkarzy do szatni. Na razie widoczność dla wozu VAR nie jest wystarczająca, by wznowić spotkanie.

• Chwila przerwy po odpaleniu środków pirotechnicznych przez kibiców Ruchu.

• W odpowiedzi zaatakowali "Niebiescy", jeden z graczy Ruchu oddał mocny strzał, ale skutecznie interweniował bramkarz!

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Ruchu, ale tym razem bez zagrożenia.

• Kamil Grosicki ruszył z kontratakiem, ale stracił piłkę tuż przed polem karnym rywali.

• Pogoń znów utrzymuje się przy piłce i próbuje rozmontować obronę "Niebieskich".

• W odpowiedzi Tomasz Swędrowski dostał piłkę w polu karnym gości, ale gracz Ruchu trafił tylko w słupek!

• Tomasz Wójtowicz zagrał w pole karne Pogoni, ale piłka trafiła wprost w ręce bramkarza.

• Po stracie piłki przez Ruch, ruszył z nią Kamil Grosicki, dograł do Fredrika Ulvestada, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Fredrik Ulvestad otwiera wynik meczu!!!

• Pogoń podkręca tempo. Teraz Leonardo Koutris wrzucił z lewej strony, ale niedokładnie.

• Wahan Biczachczjan potężnie uderzył z dystansu, ale piłka trafiła tylko w słupek! Dobitka Efthymisa Koulourisa okazała się niecelne!

• Alexander Gorgon zagrał prostopadle do Kamila Grosickiego, ale reprezentant Polski nie doszedł do podania.

• Kamil Grosicki wpadł z piłką w pole karne Ruchu, ale podał niecelnie.

• Wznawiamy grę.

• Przerwa w grze spowodowana oprawą kibiców "Niebieskich".

• W odpowiedzi Miłosz Kozak dośrodkował w w pole karne Pogoni, ale tam skutecznie interweniował Valentin Colocaru.

• Kolejna akcja "Portowców", ale tym razem bez oddania strzału.

• Leonardo Koutris świetnie dośrodkował w pole karne gospodarzy na nogę Efthymisa Koulourisa, ale ten minimalnie spudłował!

• W odpowiedzi Pogoń stara się skonstruować jakąś groźną akcję, ale na razie defensywa "Niebieskich" bez zarzutu.

• Miłosz Kozak świetnie uderzył z dystansu, ale jeszcze lepiej interweniował bramkarz Pogoni!

• Złe dośrodkowanie Juliusza Letniowskiego nie zagroziło bramce rywali.

• "Niebiescy" wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Mateusz Bartolewski ruszył lewą stroną boiska, ale nie zdołał zagrać do partnera.

• Rafał Kurzawa już teraz ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Fredrik Ulvestad ucierpiał po starciu w środku pola.

• Rozpoczynamy ostatni sobotni mecz 11. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Gliwicach. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast tak prezentuje się zestawienie Ruchu Chorzów:

• Tak prezentuje się skład Pogoni Szczecin na dzisiejsze spotkanie:

• Sędzią tego spotkania będzie międzynarodowy arbiter Bartosz Frankowski z Torunia.

• Warto odnotować fakt, że na mecze eliminacji mistrzostw Europy do reprezentacji Polski został powołany Kamil Grosicki, więc doświadczony Polak będzie miał dodatkową motywację, by pokazać się dzisiaj ze swojej najlepszej strony.

• Natomiast Pogoń Szczecin będzie chciała pójść za ciosem i po rozbiciu u siebie Lecha Poznań aż 5:0 zebrać kolejny skalp. W trzech ostatnich meczach z udziałem "Portowców" padło aż osiemnaście bramek, więc warto oglądać mecze z udziałem tej drużyny. Miejmy nadzieję, że dzisiaj również padnie wiele bramek i ten sobotni wieczór będzie niezwykle ciekawy.

• Fenomenem w szeregach "Niebieskich" jest ogromna wiara kibicowska, bo na każdym ze spotkań jest niemal komplet publiczności w Gliwicach, a kolejny mecz u siebie Ruch Chorzów rozegra mecz na Stadionie Śląskim, więc zespół beniaminka będzie mogło wesprzeć dużo większa liczba kibiców.

• Wydawało się, że Ruch Chorzów będzie ciekawym zespołem w tym sezonie PKO Ekstraklasy, jednak jak na razie zakończyło się na jednym zwycięstwie w lidze przeciwko innemu beniaminkowi, ŁKS-em Łódź. Od tej pory chorzowianie zanotowali cztery porażki i cztery remisy. Przed tygodniem "Niebiescy" zremisowali w Krakowie z Puszczą Niepołomice 2:2.

• Witamy serdecznie! Na zakończenie sobotniego grania w 11. kolejce PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów na stadionie w Gliwicach zmierzy się z Pogonią Szczecin. Na relację na żywo z tego widowiska zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

Ruch - Pogoń LIVE! "Portowcy" faworytem w starciu z beniaminkiem?
1/3
przejdź do galerii

Ruch - Pogoń LIVE! "Portowcy" faworytem w starciu z beniaminkiem? ©anna kaczmarz / polska press

PKO Ekstraklasa. Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin ONLINE. Podopieczni Jarosława Skrobacza po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej na razie tylko rozczarowują w bieżącej kampanii. "Niebiescy" zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, zagrożone spadkiem do Fortuna 1.Ligi. Potrzebują jak najszybciej zacząć punktować. Czy ta sztuka uda się im już w sobotę w spotkaniu z wyżej notowaną Pogonią Szczecin? Sprawdź gdzie obejrzeć mecz w TV i internecie. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24! Pierwszy gwizdek o godz. 20:00.

PKO Ekstraklasa. Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin ONLINE

"Niebiescy" w poprzedniej kolejce z innym beniaminkiem Puszczą Niepołomice (2:2) w ostatnich minutach uratowali jeden punkt. Bramkę na wagę remisu zdobył w czwartej minucie doliczonego czasu gry zdobył Michał Feliks.
Wcześniej gospodarze z Niepołomic wygrywali 2:0, ale nie zdołali dwubramkowej zaliczki dowieźć do końca meczu. Przed tym starciem dużo uwagi poświęcano trenerowi Skrobaczowi. Mówiło się że w przypadku porażki może stracić prace. Jak się okazało rzutem na taśmę jego podopieczni uratowali swojego trenera.

Ruch do tej pory nie zachwyca w najwyższej klasie rozgrywkowej. Aktualnie wyprzedzają w tabeli tylko ostatni ŁKS Łódź. Do tej pory "Niebiescy" wygrali tylko raz właśnie z łódzkim klubem (2:0). Poza tym zanotowali cztery remisy oraz pięć porażek.

Sobotnie spotkanie Ruchu będzie ostatnim meczem w Gliwicach, czyli dotychczasowej arenie na której grali swoje mecze domowe. Od przyszłej kolejki mają grać na Stadionie Śląskim. Skrobacz odniósł się do problemów kadrowych, które przed starciem z "Portowcami" trapią jego drużynę.

- Mamy swoje problemy, może nawet większe niż wcześniej, ale nie chcę za wiele o nich mówić. Mogę tylko potwierdzić stare urazy Filipa Starzyńskiego, Dawida Barnowskiego czy Jakuba Bieleckiego. Do treningów z drużyną wrócił natomiast Konrad Kasolik. Kłopoty kadrowe sprawiły, że do pierwszej drużyny przywrócony został z rezerw Łukasz Moneta, który zbierał bardzo dobre opinie od trenera drugiego zespołu
- przyznał.

Z kolei Pogoń Szczecin wydaję się, że ma już najgorszy kryzys za soba. W ostatniej kolejce "Portowcy" dali niesamowitą lekcję futbolu Lechowi Poznań wygrywając na własnym stadionie im. Floriana Krygiera z drużyną "Kolejorza", aż 5:0. Tym samym awansowali na siódme miejsce w ligowej tabeli. Drużyna Jensa Gustafssona do tej pory zanotowała w dziesięciu meczach po pięć zwycięstw i porażek. Bilans Pogoni zatem przed rywalizacją z Ruchem jest wyrównany. Grosicki i spółka mają szansę "wyjść na plus".

Mecz Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin w jedenastej kolejce poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia. System VAR będą obsługiwać Piotr Urban oraz Konrad Sapela. Pomagać sędziemu głównemu mają w sobotnim spotkaniu asystenci w postaci Marcina Bońka i Pauliny Baranowskiej.

Trener Ruchu Chorzów, Jarosław Skrobacz: Pogoń ostatnio imponuje. Mecz z Lechem, czy wcześniej spotkanie na Cracovii musi budzić respekt. Jeśli zespół w każdym z tych pojedynków strzela po pięć bramek i prezentuje naprawdę dobry futbol to widać, że jest w optymalnej formie. Na to, że szczecinianie grają znacznie lepiej niż 4-5 tygodni wcześniej wpłynęła m.in. zmiana bramkarza. Mieli na tej pozycji problem, ale sobie z nim poradzili odstawiając Stipicę i sięgając po nowego golkipera

Trener Pogoni Szczecin, Jens Gustafsson: Po tak udanym meczu, jak z Lechem, ważne było to, by szybko przejść do porządku dziennego i patrzeć przed siebie. Każdy mecz żyje swoim życiem. Musimy być pewni, że podejście do Ruchu będzie takie samo. Chcemy by zespół znów błyszczał - mówił w czwartek Gustafsson. - Musimy grać wspólnie, grać efektowną piłką i tak pójdziemy naprzód. Piłka jest nieprzewidywalna, ale damy z siebie maksimum. Ruch to ogromna historia

Nie zagrają w meczu Ruch - Pogoń:
Ruch: Łukasz Moneta, Artur Pląskowski, Filip Starzyński, Dawid Barnowski czy Jakub Bielecki (urazy)
Pogoń: Dante Stipica (rezerwy), Marcel Wędrychowski i Wojciech Lisowski (urazy), Konrad Kasolik (?)

Ruch Chorzów - Pogoń TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport, na kanale Canal+Sport 3. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Michał Mitrut - Kamil Kosowski. Relacja LIVE od godziny 20:00 w GOL24 - zapraszamy!