Ruch Chorzów - Raków Częstochowa ONLINE. Spotkanie po...

Ruch Chorzów - Raków Częstochowa ONLINE. Spotkanie po latach… na różnych biegunach. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Michał Buchalik - 2
    • Przemysław Szur - 3 (Dominik Steczyk - bez oceny)
    • Paweł Baranowski - 2 (Juliusz Letniowski - 3)
    • Maciej Sadlok - 2
    • Kacper Michalski - 3
    • Szymon Szymański - 2
    • Tomas Podstawski - 4
    • Tomasz Wótowicz - 4
    • Miłosz Kozak - 3
    • Daniel Szczepan - 4 (Bartłomiej Barański - bez oceny)
    • Tomasz Swędrowski - 3

• Vladan Kovacević - 3
    • Bogdan Racovitan - 3 (Milan Rundić - 3)
    • Adnan Kovacević - 3
    • Giannis Papanikolaou - 4
    • Dawid Drachal - 6
    • Gustav Berggren - 4
    • Ben Lederman - 3
    • Srdjan Plavsić - 4 (Deian Sorescu - bez oceny)
    • John Yeboah - 3 (Marcin Cebula - 3)
    • Łukasz Zwoliński - 3 (Ante Crnac - 3)
    • Bartosz Nowak - 3 (Władysław Koczerhin - 4)
  • Za krótkie dośrodkowanie Miłosza Kozaka. Gustav Berggren wybija głową, więc Jarosław Przybył gwiżdże po raz ostatni! W szalonym meczu Ruch Chorzów przegrywa z Rakowem Częstochowa 3:5. Hattrickiem popisał się młodzieżowiec mistrza Polski, Dawid Drachal

• Żółta karka na koncie Bena Ledermana za pewne komentarze.

• W ataku pozycyjnym Gustav Berggren dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Deian Sorescu faulowany na lewej stronie. Przewinił Miłosz Kozak.

• I jeszcze jeden stały fragment gry dla gospodarzy. Maciej Sadlok wrzuca, nerwowo, aczkolwiek skutecznie, spisuje się obrona Rakowa.

• I jeszcze daleki wyrzut z autu. Sytuację wyjaśnia Vladan Kovacević, który pewnie łapie piłkę.

• Częstochowianie radzą sobie z dośrodkowaniami Miłosza Kozaka.

• Dominik Steczyk uderza z pola karnego, ale w ostatniej chwili został zablokowany! Milan Rundić kiksem posyła piłkę nad poprzeczką na rzut rożny!

• Tomasz Wójtowicz zablokowany na lewej stronie przez Dawida Drachala. Rzut rożny dla "Niebieskich".

• Deian Sorescu faulowany na lewej stronie. Gospodarze spodziewali się dośrodkowania, podczas gdy Marcin Cebula uderza bezpośrednio z rzutu wolnego! Pomylił się nieznacznie!

• [WIDEO] 80. MINUTA. GOL DANIELA SZCZEPANA Z KARNEGO (3:4)

• Jarosław Przybył dolicza aż 9 minut do drugiej połowy.

• Bartłomiej Barański zmienia Daniela Szczepana.

• Akcja rezerwowych. Marcin Cebula podaje w pole karne miedzy nogami rywala do Władysława Koczerhina, który posadził na murawie dwóch rywali oraz bramkarza, by strzelić do "pustaka".

Momentalnie zrobiło się cicho w sektorach zajmowanych przez kibiców Ruchu.

• GOL DLA RAKOWA! WŁADYSŁAW KOCZERHIN!!!

• Zbyt czytelne zagranie Tomasa Podstawskiego na lewą stronę. W porę zorientował się Dawid Drachal.

• Gospodarze poczuli krew i dążą do zdobycia czwartej bramki, która dałaby wyrównanie! Rajd Tomasza Wójtowicza przerywa jednak czysto Adnan Kovacević.

• Dominik Steczyk zmienia Przemysława Szura.

• RUCH ŁAPIE KONTAKT! DANIEL SZCZEPAN!!!

Kapitan Ruchu uderza przy lewym słupku. Vladan Kovacević miał piłkę na rękach, ale ta jednak wpada do siatki!

• ... a za Bartosza Nowaka melduje się Władysław Koczerhin.

• Deian Sorescu zmienia Srdjana Plavsicia...

• I TYLKO ŻÓŁA KARTKA dla Giannisa Papanikolaou!

• Rzut karny dla Ruchu...

• Jarosław Przybył biegnie do monitora VAR! W polu karnym Giannis Papanikolaou stanął na nodze Daniela Szczepana! To może być rzut karny i CZERDaniel Szczepan i Giannis PapanikolaouWONA KARTKA!

• SŁUPEK RATUJE RAKÓW PRZED UTRATĄ GOLA!!!

Składna akcja gości prawą stroną i zagranie przed bramkę. Daniel Szczepan został powstrzymany i piłkę chciał wybić... Dawid Drachal! Ten... obija słupek!!!

• Dalekie zagranie do Bartosza Nowaka. Ten dał się złapac w pułapkę ofsajdową.

• Milan Rundić wybija piłkę przed pole karne, gdzie przy biernej postawie Ante Crnaca dopada do niej Tomas Podstawski. Ten uderzeniem prostym podbiciem strąca pajęczynę w lewym górnym rogu bramki Rakowa! Giannis Papasnikolaou nie sięgnął piłki głową!

• GOL DLA RUCHU! STRZELCEM TOMAS PODSTAWSKI!!!

• Serb "łamie" akcję z lewej strony do środka. Uderza zza pola karnego prawą nogą nie do obrony przy lewym słupku!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM SRDJAN PLAVSIĆ!!!

• Srdjanowi Plavsiciowi zeszło dośrodkowanie i to mogło zakończyć się klasycznym centrostrzałem! Wahadłowy Rakowa patrzył kto jest w polu karnym i chciał zagrać do wbiegającego Ante Crnaca! MIchał Buchalik zdołał sparować piłkę na rzut rożny z dalszego okienka!

• Dawid Drachal próbował przedrzeć się prawą stroną. Młodzieżowiec walczył o piłkę i pozycje z Maciejem Sadlokiem, którzy odczuli to starcie.

• Sunday good mood

• ... a za Łukasza Zwolińskiego pojawia się debiutant - Ante Crnac.

• Marcin Cebula zmienia Johna Yeboaha...

• Miłosz Kozak miał sporo miejsca na prawej stronie. Zagrał po linii do Kacpra Michalskiego, którego dośrodkowanie blokuje wracający Srdjan Plavsić.

• I "żółtko" na koncie Bartosza Nowaka. Zdecydowanym wślizgiem wszedł w nogi Przemysława Szura.

• Tomas Podstawski z żółtą kartką. W kole środkowym powalił na murawę Bena Ledermana.

• Lustrzane odbicie akcji pod drugą bramkę. Tym razem udział wzięli Srdjan Plavsić i Michał Buchalik.

• Mocne zagranie Tomasza Wójtowicza w pole karne do Daniela Szczepana. Vladan Kovacević łapie piłkę, uprzedzając napastnika Ruchu.

• Rzut wolny dla "Niebieskich". Po "wystawce" Daniel Szczepan uderza kąśliwie - obok muru - w lewy dolny róg! Wyciągnięty jak struna Vladan Kovacević nie dał się zaskoczyć!

• Co ciekawe, ostatni hattrick w jednej połowie był również dziełem zawodnika Rakowa Częstochowa. W poprzednim sezonie Vladislavs Gutkovskis "ukłuł" Wisłę Płock

• Dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie pewnie interweniuje Gustav Berggren. Po chwili na raty interweniował Vladan Kovacević, w którego z impetem wpadł Daniel Szczepan.

• Tomasz Wójtowicz ruszył odważnie lewą stroną. Na skrzydle powalił go Dawid Drachal.

• Sędzia Jarosław Przybył podbiegł do monitora VAR! Przemysław Szur pociągał za koszulkę Johna Yeboaha, powodując jego upadek w polu karnym Ruchu! Ale wcześniej Niemiec był na spalonym, więc nie ma rzutu karnego!

• A teraz zakotłowało się blisko "szesnastki" Rakowa. Ci nerwowo wybijają na uwolnienie!

• NIE MA GOLA DLA RAKOWA!!!

John Yeboah został uruchomiony prostopadłym podaniem i pognał w stronę bramki Ruchu! Ten chciał "objechać" Przemysława Szura oraz Michała Buchalika, ale za daleko uciekła mu piłka!!!

• Przerwa w grze. Tomasz Swędrowski pofrunął nakładką,, taranując Łukasza Zwolińskiego Napastnik Rakowa wyraźnie odczuł to wejście.

• Druga polowa rozpoczęta!

• Natomiast w Ruchu Juliusz Letniowski zastępuje Pawła Baranowskiego.

• Milan Rundić wchodzi na drugą odsłonę za Bogdana Racovitana.

• +3' Koniec pierwszej polowy. Ruch Chorzów przegrywa z Rakowem Częstochowa, mimo że od 7. minuty prowadził po trafieniu Tomasza Wójtowicza. Później TRZY GOLE strzelił Dawid Drachal

• [WIDEO] TRZECI GOL DAWIDA DRACHALA (1:3)

• +2' Miłosz Kozak uderza bezpośrednio z rzutu wolnego! Pomylił się nieznacznie!

• Trzy minuty doliczone.

• Adnan Kovacević upomniany żółtą kartką za faul. Nieprzepisowo powstrzymał Daniela Szczepana.

• Kuriozalne błędy "Niebieskich" w defensywie! Paweł Baranowski chciał wybić piłkę, ale trafił w rywala. Dopadł do niej Dawid Drachal, który z bliska skierował ją do siatki!

• HATTRICK DAWIDA DRACHALA!!!

• Zupełnie nieudane rozegranie stałego fragmentu gry przez Ruch. Vladan Kovacević ustawia piłkę na "piątce" i decyduje się na daleki wykop.

• (Poza boiskiem) Żółtą kartką upomniany kolejny przedstawiciel sztabu szkoleniowego Rakowa.

• Chorzowianie w ataku pozycyjnym. Przerwał ją faul Adnana Kovacevicia na Danielu Szczepanie. Do bramki Rakowa ok. 30 metrów.

• Zakotłowało się przed bramką Ruchu. Srdjan Plavsić wrzuca z lewej strony na bliższy słupek, skąd John Yeboah uderza obok bramki!

• Gustav Berggren przedarł się środkiem. Prostopadłym podaniem uruchomił Łukasza Zwolińskiego, który uderza mocno w stronę dalszego (lewego) rogu! Wyciągnięty jak struna Michał Buchali trącił piłkę, tak, że ta wyszła za linię końcową mijając bramkę w niewielkiej odległości!

• [WIDEO] DWA GOLE DAWIDA DRACHALA

• Vladan Kovacević wznawia grę z "piątki" po nieudanej akcji Ruchu.

• Srdjan Plavsić urwał się lewą stroną, by dośrodkować na dalszy słupek. Michał Buchalik trącił piłkę, uprzedzając Łukasza Zwolińskiego, ale dopadł do niej Dawid Drachal! Skierowanie piłki do pustej bramki było dla niego formalnością!

• GOL DLA RAKOWA! DUBLET DAWIDA DRACHALA!!!

• Po chwili Srdjan Plavsić szukał miejsca do oddania strzału z ok. 25 metrów. Miał okazję do wcześniejszego podania, aż wreszcie zablokował go Przemysław Szur. Kontra Miłosza Kozaka prawą stroną nie przyniósł powodzenia.

• W odpowiedzi Srdjan Plavsić urwał się lewą stroną. Niemal z linii końcowej wrzuca na bliższy słupek, gdzie najwyżej wyskoczył Paweł Baranowski.

• Gospodarze chcą szybko wrócić na prowadzenie. Strzał Tomasza Swędrowskiego głową mija jednak bramkę Rakowa.

• Ruch Chorzów - Raków Częstochowa

• 2 Strzały 2
    • 1 Strzały celne 2
  • Kapitalne prostopadle podanie na wolne pole do Łukasza Zwolińskiego. Ten był szybszy od rywala, ale jego strzał z pola karnego odbija przed siebie Michał Buchalik. Do piłki dopada Dawid Drachal, który mierzonym uderzeniem wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM DAWID DRACHAL!!!

• Tomasz Swędrowski próbował przedrzeć się lewą stroną. Zyskał tylko aut na blisko środka boiska.

• Koronkowa akcja piłkarzy Dawida Szwargi! Dawid Drachal podaje górą w pole karne do Bartosza Nowaka, który bez przyjęcia wystawia piłkę Łukaszowi Zwolińskiemu. Ten pudłuje!

Nawet gdyby posłał piłkę do siatki, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej.

• [WIDEO] 7. MINUTA. GOL TOMASZA WÓJTOWICZA (1:0)

• John Yeboah przedzierał się prawą stroną pola karnego. Jego podanie przed bramką zostało jednak w porę zablokowane.

• Goście próbują uporządkować grę. Na razie są w szoku po szybkim prowadzeniu Ruchu.

• Giannis Papanikolaou pewnie poradził sobie z Danielem Szczepanem. Grek przymusowo grający w "trzyosobowym bloku defensywnym ma sporo pracy.

• Składna akcja gospodarzy! "Niebiescy" pograli na 1-2 kontakty i po zagraniu z prawej strony pola karnego Tomasz Wójtowicz z centralnej części "szesnastki" pewnym uderzeniem pokonuje Vladana Kovacevicia!

• GOL DLA RUCHU! STRZELCEM TOMASZ WÓJTOWICZ!!!

• Strzał Daniela Szczepan zablokowany.

• Dobrze w defensywie spisał się Giannis Papanikolaou, który na lewej stronie poradził sobie z Kacprem Michalskim. Goście wznawiają grę z "piątki".

• Jarosław Przybył gwizdkiem rozpoczyna spotkanie w Gliwicach!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• Spotkanie Ruch Chorzów - Raków Częstochowa poprowadzi Jarosław Przybył. Jego asystentami będą Dawid Golis i Andrzej Zbytniewski, a sędzią technicznym jest za to Tomasz Wajda. Za VAR odpowiadać będzie Krzysztof Jakubik, natomiast za AVAR – Krzysztof Myrmus.

• Obie drużyny spotykają się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym po raz pierwszy od 25 lat. W sezonie 2017/18 grały na zapleczu. Wówczas jedną bramką wygrywała ta drużyna, która była gospodarzem.

• Skład Rakowa Częstochowa

• Raków chce za to pójść z ligowym „prądem” – po 6 rozegranych spotkaniach (2 zaległe) zajmuje wysokie 5. miejsce z 13 punktami. Trzy ostatnie mecze kończyły się zwycięstwami i zachowaniem czystych kont. Na kontynuowanie tej serii liczą w Częstochowie.

• Skład Ruchu Chorzów

• Z Lubina przenosimy się do Gliwic, gdzie już za 20 minut dojdzie do starcia beniaminka z mistrzem Polski - Ruchu Chorzów z Rakowem Częstochowa!

• „Niebiescy” w pięciu ostatnich spotkaniach w lidze zanotowali 3 remisy i 2 porażki, a biorąc 8 koleje – zajmują ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie 6 punktami na koncie. Lepszy bilans ma przedostatnia Korona, a otwierający grupę spadkową ŁKS Łódź zgromadził 7 „oczek”. Tym samym w Chorzowie zrobiło się nerwowo. zwłaszcza po porażce z Górnikiem Zabrze w Wielkich Derbach Śląska (0:1).

Ruch - Raków LIVE! Hat-trick Drachala. Cztery gole już do przerwy
1/3
przejdź do galerii

Ruch - Raków LIVE! Hat-trick Drachala. Cztery gole już do przerwy ©PAP, Zbigniew Meissner

PKO Ekstraklasa. Mecz Ruch Chorzów - Raków Częstochowa ONLINE. Ćwierć wieku kibice obu drużyn czekali na bezpośrednie starcie w ramach Ekstraklasy. O ile wtedy górą byli „Niebiescy”, o tyle teraz murowanym faworytem są dzisiaj przyjezdni Gdzie oglądać mecz Ruch Chorzów - Raków Częstochowa na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl

PKO Ekstraklasa. Ruch Chorzów – Raków Częstochowa ONLINE

Szans na przełamanie złej serii będą szukać w starciu z mistrzem Polski, który ma w nogach czwartkowy mecz z Atalantą Bergamo w fazie grupowej Ligi Europy. Debiut nie wypadł po myśli Rakowa, który przegrał „tylko” 0:2. Różnica klas była widoczna. Teraz z czystymi głowami muszą podejść do starcia z beniaminkiem.

Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów - Myślę że dla nas jest to wydarzenie. Ja chciałbym, żeby to też żeby to też było wydarzenie dla kibiców. Żeby to było docenienie też tego co ten zespół zrobił, bo myślę, że jeszcze kilka miesięcy a na pewno kilkanaście temu to nikt nawet nie mógł marzyć o tym żeby żeby takie spotkanie grać więc na pewno jest to jest to spore wydarzenie przed nami i teraz już tylko w naszych głowach w naszych nogach żeby w nim wypaść dobrze .

Dawid Szwarga, trener Rakowa Częstochowa (po meczu z Atalantą): - Graliśmy dzisiaj z bardzo mocną drużyną, oczywiście przed meczem też o tym doskonale wiedzieliśmy, natomiast już samo spotkanie pokazało nam, z jak mocną, z jak mocnym zespołem, zespołem, który potrafił w dużych okresach tego meczu zdominować nas w każdej fazie gry, zarówno.w ataku, jak i w obronie wysokiej czy w fazach przejściowych. Staraliśmy się temu przeciwstawić najlepiej jak potrafiliśmy. Wiem, że zawodnicy mieli naprawdę dobre nastawienia i dobre podejście do tego meczu, ale to dzisiaj nie wystarczyło. Gratulacje dla Atalanty za zwycięstwo, dla nas cenna lekcja. Musimy z tego meczu nie tylko i wyłącznie sztab szkoleniowy, ale również zawodnicy wyciągnąć wnioski, zarówno indywidualne jak i zespołowe i staracie te wnioski wdrożyć w kolejnych spotkaniach, czy to w europejskich pucharach, czy w Ekstraklasie

Ruch Chorzów – Raków Częstochowa. Kto nie zagra?
Po stronie gospodarzy najprawdopodobniej nie zobaczymy Pawła Baranowskiego. Natomiast Dawid Szwarga nie będzie mógł postawić na Zorana Arsenicia, Adriana Gryszkiewicza, Iviego Lopeza, Stratosa Svarnasa czy Frana Tudora.

Ostatnie mecze bezpośrednie
09.05.2018 r. Raków Częstochowa – Ruch Chorzów 1:0 (I liga)
13.10.2017 r. Ruch Chorzów – Raków Częstochowa 1:0 (I liga)

Mecz Ruch Chorzów - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 14:55 w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3. Mecz skomentują Michał Mitrut i Michał Trela. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!

15:00 Ruch Chorzów - Raków Częstochowa CANAL+ SPORT 3