• Erik Janża - 3 (Mateusz Ziółkowski 3)
    • Dani Pacheco - 3
    • Bartosz Nowak - 3
    • Piotr Krawczyk - 2 (Higinio Martin 5)
  • Koniec meczu we Wrocławiu. Po ciekawej grze Górnik wygrał i kończy rozgrywki na ósmym miejscu!

• Zakończyła się pierwsza z czterech doliczonych minut.

• Większość kibiców Górnika dopinguje bez koszulek.

• Trwa przerwa na opatrywanie Szymańskiego.

• Z korkiem w ręku murawę opuszcza Golla. Za niego Gretarsson.

• Bukowski wchodzi za Sobotę.

• Brawa należą się Bielicy. Obronił główkę Piaseckiego po rzucie wolnym.

• Górnik z apetytem na piątą bramkę! Jedną ręką strzał Dadoka broni Putnocky.

• 11 770 widzów ogląda dzisiejszy mecz z trybun.

• Debiutuje młodziutki Borys z rocznika 2006. Wszedł za Olsena.

• Łyszczarz za Picha.

• To jest parodia co robi Putnocky. Druga bramka na jego konto. Marin uderzył zza szesnastki, po ręce Słowaka.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 4:3 dla Górnika! Ponownie MARIN!

• Pich złapany na spalonym. Zresztą mocny strzał i tak nie był celny.

• Jesteśmy świadkami radosnego futbolu. Obu drużynom zależy nie na bronieniu, lecz strzelaniu. Kolejne gole są po prostu spodziewane.

• Śląsk powinien był strzelić czwartego gola! Po główce Picha Bielica sparował piłkę na poprzeczkę! Ależ okazja rozpoczęta od dobrego dośrodkowania Jastrzembskiego.

• GOOOOOOOOOOOL! Potężny błąd Putnockiego. Po dość lekkim strzale wypuszcza piłkę, dopada do niej Marin i jest znowu remis.

• Ziółkowski w miejsce Janży.

• Za Krawczyka pojawił się Marin.

• Boisko opuścił Manneh. Za niego Mvondo.

• Piasecki trafia w słupek! Śląsk bliski dobicia Górnika.

• Wolej Schwarza. Po jego strzale piłka mija lewy słupek. Niewiele zabrakło do szczęścia.

• Wchodzi Stalmach za kontuzjowanego Kubicę.

• Bejger w miejsce Janasika.

• Kubica doznał mocnego zbicia. Trwa przerwa na interwencję medyków.

• Jastrzembski urwał się, ale w polu karnym piłkę zdołał wyłuskać mu Wiśniewski.

• Czas na drugą odsłonę. Tym razem z środka boiska zaczyna Górnik.

• Koniec pierwszej połowy. Póki co o bramkę lepszy jest Śląsk.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Obrodziło we Wrocławiu. Jeszcze przed przerwą prowadzenie dla Śląska odzyskuje Jastrzembski.

• GOOOOOOOOOOOL! To się Śląsk nacieszył z prowadzenia! Manneh uderza kapitalnie zza szesnastki. Po koźle piłka wpada do siatki. Gdzieś tam w sektorze gości podskakuje radośnie Podolski!

• Z prawej strony dośrodkował Golla, a w polu bramkowym formalności dopełnił Schwarz.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Teraz nie ma wątpliwości. Schwarz głową na 2:1 dla Śląska.

• Szybkie wyjście Śląska zakończone zbyt krótkim odegranie Jastrzembskiego.

• Szybka, kombinacyjna akcja Górnika. W decydującym momencie nawala Krawczyk, który w polu karnym beznadziejnie gasił piłkę.

• W tej akcji strzelał Gola, a tor lotu piłki zmienił Pich.

• Śląsk zdobył drugą bramkę, ale sędzia jej nie uznał. Prawdopodobnie chodzi o spalonego.

• Wiśniewski wyskoczył z rękoma do Jastrzembskiego.

• Bielica nie miał szans, bo strzał był bardzo precyzyjny.

• GOOOOOOOOOOOOL! Wyrównanie. Janasik wbiegł w pole karne i uderzył z lewej nogi po długim słupku. Ładna, skuteczna próba.

• Długa piłka do Krawczyka. Napastnik Górnika wygrywa walkę o pozycję, próbuje uderzyć, ale asystent sędziego podchodzi chorągiewkę - ofsajd.

• Dość słaby strzał Kubicy o dziwo sprawił problemy Putnockiemu.

• Dość nierozważnie zachował się Bielica. Przy próbie wyłuskania piłki zahaczył rywala we własnej szesnastce...

• Pich próbuje wymusić karnego. Sędzia nie dał się nabrać na teatralne gesty. Gramy dalej!

• Górnik w poszukiwaniu drugiej bramki. Nowak z uśmiechem na ustach żałuje zmarnowanej okazji.

• Udane piąstkowanie Bielicy po rzucie rożnym.

• Z wolnego wrzucił Nowak, głową wykończył Janicki, który wyskoczył zza pleców Golli i Verdaski.

• GOOOOOOOOOOL! Janicki daje prowadzenie Górnikowi.

• We Wrocławiu wciąż słonecznie. Część kibiców na pewno wróci z meczu opalona, bo świeci na całą trybunę.

• Stiglec otrzymał kartkę.

• Nowak sfaulował Schwarza na połowie Śląska.

• W sektorze gości przeszło tysiąc kibiców Górnika. Fantastyczny widok. W ostatniej akcji piłkarze mogli ich zadowolić, ale przekombinowali.

• Aktywność wykazuje choćby Jastrzembski. Jego ostatnie dośrodkowanie jednak zbyt przeciągnięte.

• Od początku to Śląsk w ataku pozycyjnym.

• "Sezon hańby - wszyscy do widzenia" - czytamy na transparencie kibiców Śląska.

• Ostatni mecz w sezonie właśnie się zaczął. Od środka Śląsk.

• Śląsk na biało, Górnik na czerwono-czarno.

• Poza kadrą Śląska wykartkowani Exposito, Mączyński czy Tamas.

• Podolski zostaje w Górniku na kolejny sezon. Nie wiadomo czy w Śląsku trenerem nadal będzie Tworek.

• Ławka rezerwowych Górnika: Sokół, Marin, Stalmach, Mvondo, Dziedzic, Ziółkowski.

• Ławka rezerwowych Śląska: Szromnik, Gretarsson, Bejger, Bukowski, Hyjek, Borys, Zylla, Łyszczarz, Bergier.

• W składzie Górnika brakuje Lukasa Podolskiego. Poldi jest jednak na trybunach. Razem z kibicami pojechał na mecz pociągiem.

podolski

• Górnik wystąpi w nowych strojach wyjazdowych, przygotowanych z okazji 90. rocznicy narodzin legendy klubu, Ernesta Pohla.

• We Wrocławiu sezon zaczynał trener Magiera, a zespół walczył o grupę Ligi Konferencji. Dziś pożegnanie fatalnego sezonu. Śląsk ledwie dał radę się utrzymać...

DW

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze ONLINE. Śląsk Wrocław na kolejkę przed zakończeniem sezonu 2021/22 zapewnił sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Co dalej? Na razie z Piotrem Tworkiem u sterów podchodzi do ostatniej kolejki. Rywalizacja z Górnikiem będzie ciekawa, bo zdawało się, że w barwach zabrzan nie zobaczymy już Lukasa Podolskiego. Ten przedłużył jednak kontrakt o kolejny rok.

Śląsk - Górnik ONLINE

Śląsk Wrocław zakończy sezon meczem z Górnikiem Zabrze na Tarczyński Arena Wrocław. Sezon mocno nieudany, bo choć zaczął się od obiecującej przygody w europejskich pucharach, to kończył się serią rozczarowań. Osiem z rzędu spotkań niewygranych przez zespół Jacka Magiery, co finalnie doprowadziło do jego zwolnienia i próba dźwignięcia drużyny przez Piotra Tworka.
Próba... no właśnie. Trudno powiedzieć udana czy nie, bo z jednej strony Śląsk zapewnił sobie utrzymanie, ale z drugiej za jego kadencji wygrał tylko jeden z dziewięciu meczów i zdobył 9 pkt na 27 możliwych. Utrzymanie zawdzięcza przede wszystkim słabości drużyn, które punktowały jeszcze gorzej. Nie tak to miało wyglądać.

- Obejmowałem drużynę w momencie, kiedy zdobyła dwa punkty na przestrzeni 9 spotkań. My tylko dwa razy nie punktowaliśmy i choć nie cieszy fakt, że z reguły nie była to pełna pula, to jednak wykonaliśmy zadanie. Śląsk zostaje w ekstraklasie, więc kontrakt gwarantuje mi pracę tutaj w przyszłym sezonie - powiedział Tworek przed spotkaniem z Górnikiem, ale unikał jednoznacznych deklaracji.

Śląsk - Górnik STREAM

Śląsk Wrocław na kolejkę przed zakończeniem sezonu 2021/22 zapewnił sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie. W zasadzie to należałoby napisać, ze inni zapewnili to utrzymanie Śląskowi, bo WKS zrobił w tym kierunku bardzo niewiele. Co trzeba zmienić, by w kolejnych latach unikać takich sytuacji?

Nie da się ukryć, że WKS potrzebuje rewolucji w swojej szatni. Należy podziękować doświadczonym piłkarzom, którzy do jakości gry Śląska wnoszą nie za wiele. Trzymanie na kontraktach Matusa Putnockiego, Waldemara Soboty i Dino Stigleca to przepalanie publicznych pieniędzy.

Śląsk - Górnik NA ŻYWO

Przed ostatnim meczem sezonu najważniejszą informacją dla kibiców Górnika jest przedłużenie kontraktu przez Lukasa Podolskiego. Podolski nie ukrywał, że chce zostać w Górniku. Argumentem była też opinia rodziny, która na Śląsku czuje się znakomicie. - Na pewno dalej chcę grać w piłkę, bo mam na to siły. Ale muszą być spełnione pewne warunki, także dotyczące planów klubu i jego ambicji - podkreślał 36-letni piłkarz.

W ostatnim meczu sezonu, ze Śląskiem we Wrocławiu, Podolski nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek. W całych rozgrywkach strzelił dziewięć goli i zaliczył po cztery asysty pierwszego i drugiego stopnia.

OSTATNIE MECZE:

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 3:1 (03.12.2021, Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 1:1 (16.04.2021, Ekstraklasa)
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:0 (07.11.2020, Ekstraklasa)
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2:1 (21.02.2020, Ekstraklasa)

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Śląsk: Szromnik - Stiglec, Verdasca, Golla, Janasik - Schwarz, Sobota - Jastrzembski, Olsen, Pich - Exposito

Górnik: Sandomierski - Janża, Janicki, Wiśniewski - Cholewiak, Manneh, Kubica, Pawłowski - Dani Pacheco, Krawczyk, Nowak

Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo nie odbędzie się w telewizji. W internecie mecz na stronie i w aplikacji Canal+. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!