PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE. Jest szansa na odskoczenie. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 27. kolejka
2023-04-06 18:00

Śląsk Wrocław

0

Piast Gliwice

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru!

• Za tydzień Śląsk Wrocław zagra na wyjeździe z Wartą Poznań, natomiast Piast Gliwice u siebie zmierzy się z Wisłą Płock.

• Oceny piłkarzy po meczu Śląsk Wrocław - Piast Gliwice (w skali 1-6):

• Rafał Leszczyński - 3
    • Martin Konczkowski - 3
    • Diogo Verdasca - 3, (Patryk Szwedzik - bez oceny)
    • Konrad Poprawa - 3
    • Łukasz Bejger - 3, (Daniel Leo Gretarsson - 2)
    • Patryk Janasik - 3
    • Patrick Olsen - 2
    • Petr Schwarz - 2
    • Michał Rzuchowski - 2, (Piotr Samiec-Talar - 2)
    • John Yeboah - 3, (Cayetano Quintana - bez oceny)
    • Erik Exposito - 2, (Dennis Jastrzembski - 2)

• Frantisek Plach - 3
    • Arkadiusz Pyrka - 3
    • Ariel Mosór - 3
    • Jakub Czerwiński - 3, (Miguel Munoz - 3)
    • Alexandros Katranis - 3, (Gabriel Kirejczyk - 3)
    • Tom Hateley - 2
    • Grzegorz Tomasiewicz - 3
    • Michał Chrapek - 2, (Michał Kaput - bez oceny)
    • Jakub Holubek - 2
    • Michael Ameyaw - 2
    • Jorge Felix - 3, (Alex Sobczyk - bezz oceny)
  • Koniec meczu we Wrocławiu! Piast Gliwice wygrywa ze Śląskiem 1:0!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Alex Sobczyk zmienił Jorge Felixa.

• Piotr Samiec-Talar został ukarany żółtą kartką.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Natomiast Patryk Szwedzik pojawił się w miejsce Diogo Verdasci.

• Dwie ostatnie zmiany w Śląsku Wrocław. Cayetano Quintana zmienił Johna Yeboaha

• Śląsk Wrocław stara się odpowiedzieć, ale wciąż brakuje dokładności.

• W drużynie Piasta Gliwice Michał Kaput zmienił Michała Chrapka.

• Prostopadłe podanie do Gabriela Kirejczyka, błąd popełnił obrońca Śląska, rezerwowy gości podał do Jorge Felixa, a ten precyzyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! Jorge Felix trafia do bramki rywala!!!

• Konrad Poprawa także z żółtą kartką.

• Żółtą kartką za faul na połowie gospodarzy ukarany Patryk Janasik.

• Trzecia roszada w szeregach Śląska Wrocław. Daniel Leo Gretarsson pojawił się w miejsce Łukasza Bejgera.

• Zmiana także w Piaście Gliwice. Gabriel Kirejczyk zastąpił Alexandrosa Katranisa.

• Natomiast Piotr Samiec-Talar pojawił się w miejsce Michała Rzuchowskiego.

• Dwie zmiany w Śląsku Wrocław. Dennis Jastrzembski zmienił Erika Exposito

• Wrzutka w pole karne Piasta, ale John Yeboah próbując oddać strzał przewrotką, sfaulował rywala.

• John Yeboah pokusił się o indywidualną akcję, ale gracz Śląska łatwo stracił piłkę.

• Jorge Felix popędził skrzydłem, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Grzegorz Tomasiewicz strzał z dystansu, ale pewnie interweniował bramkarz Śląska. To było pierwsze celne uderzenie w tym meczu.

• Ariel Mosór próbował zagrać w pole karne Śląska, ale posłał piłkę wprost pod nogi przeciwnika.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska spokojnie wybił Frantisek Plach.

• Po ofensywnej akcji Łukasza Bejgera gospodarzy wywalczyli rzut rożny.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego na nogę Miguela Munoza, ale zawodnik Piasta na spalonym.

• Rozpoczynamy drugą część meczu!

• W przerwie zmiana w Piaście Gliwice. Miguel Munoz zastąpił Jakuba Czerwińskiego.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Tarczyński Arena. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu we Wrocławiu. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Dośrodkowanie w pole karne Piasta do Martina Konczkowskiego, ale ten nie zdołał oddać strzału.

• Patryk Janasik dostał piłkę w polu karnym Piasta, zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z jego partnerów nie zdołał wpakował piłki do bramki.

• Bardzo dużo niedokładności po obu stronach. Nawet gdy akcja zapowiada się obiecująco, niedokładne podanie psuje wysiłek kolegów.

• Od kilku minut Piast Gliwice dłużej utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Kombinacyjna akcja gości, ale akcję przerwał gwizdek arbitra sygnalizujący faul w ofensywie.

• Nie jest to porywające spotkanie. Oba zespoły bardziej skupiają się na defensywie co powoduje mało sytuacji podbramkowych.

• Michał Chrapek ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Erik Exposito dostał piłkę w polu karnym Piasta, ale gracz gospodarzy uderzył wprost w rywala.

• W ostatnich minutach goście coraz bardziej aktywni. Teraz Grzegorz Tomasiewicz spróbował swoich sił prostopadłym podaniem, ale piłkę przejęli rywale.

• Zagranie w pole karne Śląska, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Zagranie w pole karne wrocławian zupełnie bez zagrożenia.

• Arkadiusz Pyrka wywalczył rzut wolny blisko pola karnego Śląska.

• Dużo fauli na początku meczu. Nie obserwujemy płynnej gry.

• Ostry faul w środku pola, ale arbiter nie zdecydował się na pokazanie pierwszej w tym meczu żółtej kartki.

• Wrocławianie od początku meczu przejmują inicjatywę. Gospodarze rozgrywają piłkę w środku pola.

• Rozpoczynamy starcie Śląska z Piastem!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie Tarczyński Arena we Wrocławiu. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• Natomiast oto zestawienie Śląska Wrocław:

• Tak prezentuje się skład Piasta Gliwice na dzisiejsze spotkanie:

• Jesienią Piast Gliwice zremisował na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 1:1. Po upływie pół godziny gry wrocławianie objęli prowadzenie po potrafieniu Patricka Olsena, ale chwilę później do wyrównania doprowadził Constantin Reiner. W drugiej połowie nie padły już bramki i zespoły musiały podzielić się punktami.

• W pięciu ostatnich spotkaniach Piast Gliwice wygrał aż cztery razy i zanotował jeden remis. Gliwiczanie przed tygodniem w derbach Śląska wygrali u siebie z Górnikiem Zabrze 1:0 po bramce Grzegorza Tomasiewicza. W ostatnich tygodniach piłkarz pochodzący z Jaworzna wyrasta na lidera zespołu.

• Natomiast Piast Gliwice wiosną spisuje się znakomicie. Piast zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli, co prawda ma tylko dwa punkty przewagi nad swoim dzisiejszym rywalem, ale nastroje w zespole są zdecydowanie lepsze.

• Wrocławianie ostatnie zwycięstwo w tym sezonie zanotowali pod koniec lutego niespodziewanie ogrywając u siebie Lecha Poznań. Od tego czasu Śląsk Wrocław zanotował trzy remisy i jedną porażkę. Przed tygodniem Śląsk bezbramkowo zremisował z Lechią Gdańsk.

• Śląsk Wrocław zajmuje dwunaste miejsce w ligowej tabeli. Zespół z Wrocławia ma zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, dlatego ewentualne dzisiejsze zwycięstwo sprawi że zawodnicy w nieco lepszej atmosferze spędzą święta Wielkanocne.

• Witamy serdecznie! Wyjątkowo 27. kolejkę PKO Ekstraklasy rozpoczynamy już w czwartek. Jest to oczywiście spowodowane świętami Wielkanocnymi. W pierwszym meczu tej serii gier Śląsk Wrocław zmierzy się na własnym stadionie z Piastem Gliwice. Na relację na żywo z tego wydarzenia zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©Paweł Relikowski

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE. Rozpoczyna się 27. kolejka PKO Ekstraklasy. Toczona w czasie świąt Wielkiej Nocy seria gier zacznie się od meczu we Wrocławiu, gdzie do miejscowego Śląska przyjedzie Piast. Goście nadzwyczaj dobrze punktują - w pięciu ostatnich meczach nie przegrali, co zaowocowało 8. miejscem w tabeli. Gdzie oglądać mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE

Możemy spodziewać się interesującego meczu. Śląsk od czterech kolejek szuka sposobu na wygranej. Dotąd trzy razy dzielił się punktami i uznał wyższość Rakowa Częstochowa. Podopieczni Ivana Djurdjevica nie będą w tym meczu faworytem, ale z pewnością będą celowali w komplet, który da im przed świętami więcej spokoju w ligowej tabeli.

Piast z kolei to jedna z rewelacji tej rundy.
Gdy Aleksandar Vuković przejmował stery w Piaście zastępując Waldemara Fornalika, klub plasował się na 16. miejscu w tabeli. W tej chwili jest 8. i śmiało patrzy w kierunku lokat znajdujących się tuż za podium. Imponuje ostatnia seria gliwiczan - 5 meczów bez porażki, w tym wygrane choćby z bijącą się o strefę pucharową Cracovią czy cenny remis z Lechem Poznań.

- Piast jest mocną ekipą. Widzieliśmy to już podczas sparingu, który rozgrywaliśmy tutaj, na Oporowskiej, na początku roku. To ekipa, która była w stanie wystawić wtedy dwie równe jedenastki. Wszyscy jesteśmy tego świadomi, że nie wygraliśmy od pewnego czasu. W meczu ze Stalą byliśmy lepszą ekipą i wiemy o tym, ale wynik nie był dla nas bardzo korzystny. Zespół jest mocny i chce wygrywać - mówił przed spotkaniem trener Śląska Ivan Djurdjević.

- Oczywiście, że jest nam odrobinę łatwiej niż pięć kolejek do tyłu, gdy mocno pracowaliśmy, żeby wyjść nad kreskę spadkową. U mnie jednak niewiele się zmienia, nie popadam ani w euforię po wygranych, ani w depresję, gdy sytuacja jest trudniejsza - powiedział z kolei trener gości Aleksandar Vuković.

Na rozjemcę meczu Śląsk Wrocław - Piast Gliwice wybrano Karola Arysa, arbitra ze Szczecina. Na liniach będą go wspierać Marek Arys (brat) oraz Adam Kupsik. Paweł Horożaniecki będzie sędzią technicznym, a za technologię VAR odpowiedzą Szymon Marciniak i Tomasz Marciniak.

Przewidywalne składy na mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice:
Śląsk: Dusan Kuciak - Henrik Castegren, Joel Abu Hanna, Mario Maloca, Rafał Pietrzak - Kristers Tobers, Jarosław Kubicki, Marco Terrazzino, Maciej Gajos, Bassekou Diabate - Łukasz Zwoliński.
Piast: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis - Grzegorz Tomasiewicz, Tom Hateley, Michael Ameyaw, Michał Chrapek, Jorge Felix - Gabriel Kirejczyk.

Nie zagrają w meczu Śląsk Wrocław - Piast Gliwice:
Śląsk: Nahuel Leiva (uraz).
Piast: Patryk Dziczek (pauza za czerwoną kartkę), Damian Kądzior, Kamil Wilczek, Tomas Huk, Tihomir Kostadinov (urazy).

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz w Canal+ Family. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Pierwszy gwizdek o godz. 18:00. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 – zapraszamy!