PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa...

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa ONLINE. Raków skupi się na lidze. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 7. kolejka
2022-08-28 15:00

Śląsk Wrocław

1

Raków Częstochowa

4

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego popołudnia!

• Piotr Samiec-Talar 2 (Nahuel 2)
    • Eric Exposito 3 (Karol Borys - bez oceny)

• Vladan Kovacević 2
    • Stratos Svarnas 3
    • Zoran Arsenić 3
    • Bogdan Racovitan 3
    • Fran Tudor 2 (Mateusz Wdowiak 5)
    • Giannis Papanikolaou 4 (Gustav Berggren - bez oceny)
    • Szymon Czyż 4
    • Patryk Kun 3 (Wiktor Długosz 2)
    • Bartosz Nowak 5
    • Władysław Koczerhin 5 (Ivi Lopez - 3)
    • Fabian Piasecki 4 (Vladislavs Gutkovskis - 3)
  • Koniec meczu! Bezradny dzisiaj Śląsk został rozbity we Wrocławiu przez Raków 4:1!

• Śląsk kompletnie pogubił się w końcówce. Arsenić zablokowany w ostatniej chwili.

• Gutkovskis reklamuje zagranie ręką Poprawy we własnym w polu karnym. Gramy dalej.

• Cztery minuty doliczył sędzia Tomasz Musiał.

• Gutkovskis umieścił piłkę w siatce. Bramka nieuznana z powodu pozycji spalonej.

• Żółtą kartkę obejrzał Javier Ajenjo Hyjek.

• Kolejna szansa Rakowa. Wdowiak uderzył z powietrza, ale obok słupka.

• Kontratak Rakowa. Poprawa blokuje dośrodkowanie Wdowiaka z lewej flanki.

• Karol Borys zameldował się na boisku w miejsce Erika Exposito.

• Gustav Berggren wszedł w miejsce Giannisa Papanikolaou.

• Szymon Czyż znakomicie podciął futbolówkę ponad obrońcami Śląska! Do piłki dopadł Mateusz Wdowiak i przerzucił ją obok Michała Szromnika.

• GOOOOOOOOL!!! 4:1 dla Rakowa! Mateusz Wdowiak!

• Nahuel prostym zwodem położył w polu karnym defensora Rakowa. Uderzył jednak obok prawego słupka.

• Schodzi z boiska Fabian Piasecki. W jego miejsce wszedł Vladislavs Gutkovskis.

• Czyż odegrał z pierwszej piłki do Piaseckiego. Ten natychmiast uderzył, ale wyraźnie obok słupka.

• Żółtą kartką napomniany został Bogdan Racovitan.

• Dennis Jastrzembski obejrzał żółtą kartkę.

• Władysław Koczerhin opuszcza plac gry. Na boisku melduje się Ivi Lopez.

• Wiktor Długosz wszedł w miejsce Patryka Kuna.

• Papanikolaou uderzył z woleja! Piłkę ponad poprzeczką przerzucił Szromnik.

• Po stracie Dennisa Jastrzembskiego idealną płaską piłkę z prawej strony w pole karne zagrał Mateusz Wdowiaka. Bartosz Nowak musiał tylko dołożyć nogę.

• GOOOOOOOOL!!!! 3:1 dla Rakowa! Bartosz Nowak!

• Schodzi Patrick Olsen. Na boisku melduje się Dennis Jastrzembski.

• Caye Quintana wszedł w miejsce Yeboaha.

• Erik Exposito bezbłędny z jedenastu metrów. Hiszpan dokładnie uderzył w prawy róg.

• GOOOOOOL!!! Erik Exposito! Śląsk przegrywa już tylko 1:2!

• Sędzia Tomasz Musiał dokładnie obejrzał sytuację na monitorze. Rzut karny dla Śląska!

• Piłkarze Śląska domagają się rzutu karnego! Kovacević powalił Exposito w polu karnym. Chwilę wcześniej Bośniak miał kontakt z piłką.

• Żółtą kartką napomniany został Svarnas. Obrońca Rakowa stracił piłkę i od razu faulował Exposito.

• Chytry strzał Bartosza Nowaka z rzutu wolnego. Szromnik wybił na rzut rożny.

• Z rzutu rożnego Bartosz Nowak zagrał na 16. metr. Tam niepilnowany Władysław Koczerhin precyzyjnie uderzył po ziemi i pokonał Michała Szromnika.

• GOOOOOOOL!!! 2:0 dla Rakowa! Władysław Koczerhin!

• Hyjek wszedł na boisko w miejsce Łyszczarza.

• Trener Djurdjević reaguje dwoma zmianami. W miejsce Samca-Talara wszedł Nahuel.

• Początek drugiej połowy!

• Koniec pierwszej połowy. Raków prowadzi 1:0

• Erik Exposito zdecydował się na strzał z 25 metrów! Zabrakło około 30 centymetrów żeby piłka znalazła się w bramce!

• Dobra kontra gospodarzy, ale Samiec-Talar za szybko chciał podać piłkę - podanie przeciął obrońca Rakowa

• Władysław Koczerhin próbował opanować piłkę, ale wyszedł z tego przypadkowy strzał. Niestety ofensywny zawodnik trafił tylko w poprzeczkę!

• Świetna akcja Rakowa - goście wielokrotnie ponawiali akcję i uderzali na bramkę rywala. Piłka w końcu spadła pod nogi Piaseckiego, a ten wykończył akcję

• GOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla Rakowa! Fabian Piasecki!

• Śląsk miał nadzieję na kontrę, ale Svarnas był szybszy niż skrzydłowy gospodarzy

• Olsen ukarany kartką

• Fran Tudor miękko dośrodkował w pole karne z prawej strony, ale piłka nie znalazła żadnego z zawodników Rakowa.

• Piasecki wpadł w pole karne, ale nie udało mu się oddać strzału. Napastnik był zmuszony podać piłkę

• Bartosz Nowak podaje w pole karne, ale nie było tam żadnego z kolegów

• Niezłe dogranie Schwarza w pole karne, ale bramkarz Rakowa spokojnie łapie piłkę

• Victor Garcia ucierpiał w starciu z Tudorem

• Raków spokojnie rozgrywa piłkę od linii obrony. Próbują uśpić rywala

• Mamy bramkę, ale niestety ze spalonego! Mogło być 1:0 dla Rakowa!

• Napastnik Rakowa dostał piłkę na wolne pole, ale bramkarz był pierwszy

• Raków od samego początku próbuje wysokiego pressingu. Napastnicy agresywnie doskakują do rywala

• Zaczynamy mecz Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa

• Za kilka chwil zaczynamy. Piłkarze już wychodzą na murawę

• Ich dzisiejszym rywalem będzie Śląsk Wrocław, który w tym sezonie potrafi zachwycać, ale także bardzo rozczarowywać. Wrocławianie potrafili wygrać z Lechem Poznań czy Pogonią Szczecin, ale nie udało im się zdobyć trzech punktów w meczach z beniaminkami - Widzewem Łódź oraz Koroną Kielce. Ekipa Jacka Magiery jest drużyną, która ma najwięcej remisów w lidze (3), więc Raków musi liczyć się z tym, że wygrana na terenie dzisiejszych gospodarzy nie będzie łatwa

• Obecna sytuacja Rakowa sprawia, że brak mistrzostwa w tym sezonie może być traktowany jako wielki zawód. Po pierwsze, kadra jest bardzo szeroka - nie brakuje jakościowych zmienników, którzy pod dowództwem trenera Papszuna umieją się świetnie zaprezentować. Po drugie, w przeciwieństwie do Lecha, Raków nie musi grać na dwóch frontach, co sprawi, że zawodnicy będą bardziej wypoczęci

• Mankamenty drużyny Marka Papszuna zostały uwypuklone przez rywali w trzecim oraz czwartym meczu Rakowa; Górnik Zabrze (0:1) oraz Jagiellonia Białystok (2:2) sprawiły, że zespół z Częstochowy zgubił tak potrzebne punkty

• Przed startem sezonu 2022/23, Raków Częstochowa z pewnością był typowany jako jeden z głównych kandydatów do mistrzostwa Polski. Mimo tego, że w pierwszych dwóch meczach sezonu udało im się zdobyć sześć punktów, styl tych wygranych pozostawiał wiele do życzenia

• Za 20 minut zaczynamy spotkanie Śląsk - Raków! Już teraz zapraszamy na zapowiedź przed tym meczem

©Pawel Relikowski / Polska Press

Mecz Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa ONLINE. Raków Częstochowa po tym jak w dramatycznych okolicznościach odpadł z europejskich pucharów, może teraz skupić się na grze w Ekstraklasie. W ostatnich ligowych kolejkach zawiódł, dlatego wygrana z ekipą z Wrocławia będzie obowiązkowa. Relacja LIVE od godziny 15:00

Mecz Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa ONLINE

Przed startem sezonu 2022/23, Raków Częstochowa z pewnością był typowany jako jeden z głównych kandydatów do mistrzostwa Polski. Mimo tego, że w pierwszych dwóch meczach sezonu udało im się zdobyć sześć punktów, styl tych wygranych pozostawiał wiele do życzenia.
Mankamenty drużyny Marka Papszuna zostały uwypuklone przez rywali w trzecim oraz czwartym meczu Rakowa; Górnik Zabrze (0:1) oraz Jagiellonia Białystok (2:2) sprawiły, że zespół z Częstochowy zgubił tak potrzebne punkty.

Obecna sytuacja Rakowa sprawia, że brak mistrzostwa w tym sezonie może być traktowany jako wielki zawód. Po pierwsze, kadra jest bardzo szeroka - nie brakuje jakościowych zmienników, którzy pod dowództwem trenera Papszuna umieją się świetnie zaprezentować. Po drugie, w przeciwieństwie do Lecha, Raków nie musi grać na dwóch frontach, co sprawi, że zawodnicy będą bardziej wypoczęci.

Ich dzisiejszym rywalem będzie Śląsk Wrocław, który w tym sezonie potrafi zachwycać, ale także bardzo rozczarowywać. Wrocławianie potrafili wygrać z Lechem Poznań czy Pogonią Szczecin, ale nie udało im się zdobyć trzech punktów w meczach z beniaminkami - Widzewem Łódź oraz Koroną Kielce. Ekipa Ivana Đurđevica jest drużyną, która ma najwięcej remisów w lidze (3), więc Raków musi liczyć się z tym, że wygrana na terenie dzisiejszych gospodarzy nie będzie łatwa.

- Spotkania, w których musimy się wykazać dużą determinacją, "dużym kolektywem", gdzie wiemy, że na przeciwko mamy bardzo dobry zespół [...], są teraz dla nas najwidoczniej dobre. Myślę, że w niedziele może być podobnie - powiedział Maciej Stachowiak, II trener Śląska Wrocław.

Arbitrem głównym będzie Tomasz Musiał. Pomagać mu będą Sebastian Mucha, Jakub Ślusarski (asystenci), Marcin Kochanek (sędzia techniczny), Paweł Raczkowski, Radosław Siejka (VAR)

Nie zagrają w meczu Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa:
Śląsk: -
Raków: Cebula, Niewulis, Petrášek, Sapała (kontuzje)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław 1:1 (Ekstraklasa, 10.04.2022)
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:2 (Ekstraklasa, 16.10.2021)

Mecz Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Komentuje duet Robert Skrzyński – Remigiusz Jezierski. W internecie mecz na stronie i w aplikacji Canal+. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!