Warta Poznań - Piast Gliwice ONLINE. Czy po raz kolejny...

Warta Poznań - Piast Gliwice ONLINE. Czy po raz kolejny padnie remis? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 13. kolejka
2023-10-28 12:30

Warta Poznań

1

Piast Gliwice

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej soboty!

• Za tydzień Piast Gliwice zmierzy się u siebie z Koroną Kielce, natomiast Warta Poznań pojedzie do Łodzi na mecz z Widzewem.

• Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Piast Gliwice (w skali 1-6):

• Jędrzej Grobelny - 4
    • Dimitris Stavrópoulos - 3
    • Dawid Szymonowicz - 3, (Wiktor Pleśnierowicz - bez oceny)
    • Bogdan Tiru - 3
    • Jakub Bartkowski - 3, (Filip Borowski - 2)
    • Mateusz Kupczak - 3
    • Maciej Żurawski - 2, (Niilo Maenpaa - 3)
    • Konrad Matuszewski - 3
    • Kajetan Szmyt - 4, (Tomas Prikryl - 3)
    • Marton Eppel - 2, (Dario Vizinger - 3)
    • Miguel Luis - 3

• Frantisek Plach - 3
    • Arkadiusz Pyrka - 2
    • Ariel Mosór - 3
    • Jakub Czerwiński - 3
    • Alexandros Katranis - 3
    • Damian Kądzior - 3, (Gabriel Kirejczyk - bez oceny)
    • Grzegorz Tomasiewicz - 3
    • Michał Chrapek - 2, (Miłosz Szczepański - 3)
    • Patryk Dziczek - 3
    • Michael Ameyaw - 4
    • Jorge Felix - 2, (Serhij Krykun - 3)
  • Piast Gliwice był dzisiaj lepszy, ale nie dał rady wcisnąć drugiej bramki. Warta Poznań może być zadowolona z tego rezultatu. Dla Piasta jest to już dziewiąty remis na trzynaście spotkań.

• Nieudane dośrodkowanie i koniec meczu! Warta remisuje z Piastem 1:1.

• W samej końcówce jeszcze rzut rożny dla Piasta.

• Jakub Czerwiński także z napomnieniem.

• Dario Vizinger ukarany żółtą kartką.

• Arkadiusz Pyrka oddał strzał z dystansu, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Szykuje się dziewiąty remis Piasta na trzynaście spotkań. To będzie trzeci remis ligowy z rzędu.

• Ariel Mosór potrzebuje pomocy medycznej.

• W końcówce meczu Warta próbuje odpowiedzieć, ale robi to bardzo nieudolnie.

• Kolejne dośrodkowanie w "szesnastkę" gospodarzy, tam Michael Ameyaw oddał strzał, ale trafił wprost w rywala.

• Zmiana w Piaście Gliwice. Gabriel Kirejczyk zmienił Damiana Kądziora.

• Damian Kądzior zagrał w pole karne Warty, tam Patryk Dziczek oddał strzał! Piłka trafiła w słupek i wpadła do rąk bramkarza!

• Ostatnia zmiana w Warcie Poznań. Wiktor Pleśnierowicz zmienił Dawida Szymonowicza.

• Dawid Szymonowicz ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Miguel Luis zagrał w pole karne rywali do Dario Vizingera, a ten uderzył minimalnie niecelnie!

• Moment bardzo szarpanej gry. Dużo przerw spowodowanych faulami.

• Natomiast Dario Vizinger pojawił się w miejsce Martona Eppela.

• Dwie zmiany w składzie Warty Poznań. Tomas Prikryl zmienił Kajetana Szmyta

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Warty, tam do strzału doszedł Grzegorz Tomasiewicz, ale uderzył niecelnie.

• W drugiej połowie więcej z gry ma Piast, ale na razie bez potwierdzenia w postaci bramki.

• Damian Kądzior oddał strzał z rzutu wolnego, ale pewnie interweniował Jędrzej Grobelny.

• Michael Ameyaw faulowany blisko pola karnego gospodarzy. Będzie szansa na dobre dośrodkowanie.

• Roszada także w Piaście Gliwice. Serhij Krykun zastąpił Jorge Felixa.

• Natomiast Niilo Maenpaa pojawił się w miejsce Macieja Żurawskiego.

• Dwie zmiany w Warcie Poznań. Filip Borowski zmienił Jakuba Bartkowskiego

• Miłosz Szczepański zagrał w "szesnastkę" gospodarzy, ale zrobił to bardzo nieudanie.

• Bogdan Tiru dośrodkował w pole karne gości, tam znalazł się Maciej Żurawski, ale uderzył wprost w rywala.

• Pierwsza żółta kartka dla gracza Piasta, Ukarany nią Arkadiusz Pyrka.

• Damian Kądzior wrzucił na głowę Patryka Dziczka, ale ten uderzył niecelnie.

• Kombinacyjna akcja Piasta i Miłosz Szczepański wywalczył rzut rożny.

• Kolejny ostro faul gracza Warty. Tym razem żółtą kartką ukarany Jakub Bartkowski.

• Jorge Felix zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale skutecznie interweniował Jędrzej Grobelny.

• Dośrodkowanie Damiana Kądziora nie trafiło do żadnego z partnerów.

• Mateusz Kupczak ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Dobre dośrodkowanie na głowę Jakuba Czerwińskiego, ale ten uderzył niecelnie.

• Twarda gra Warty Poznań. Faulowany Michael Ameyaw w środku pola.

• Spokojny początek drugiej części meczu. Gra toczy się w środku pola.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• W przerwie zmiana w Piaście Gliwice. Miłosz Szczepański zmienił Michała Chrapka.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Początek meczu należał do Warty, ale po pierwszym kwadransie kontrolę przejął Piast i udokumentował to wyrównującą bramką. W drugiej połowie gliwiczanie są faworytami. Na relację z drugiej części gry zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy remis 1:1.

• Damian Kądzior wrzucił z prawej strony, ale on także zrobił to bardzo niedokładnie.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Maciej Żurawski ruszył z kontratakiem, ale stracił piłkę w sprinterskim pojedynku.

• Arkadiusz Pyrka mocno dośrodkował ze stojącej piłki, ale żaden z graczy gości nie doszedł do futbolówki.

• Jorge Felix wywalczył faul blisko pola karnego rywali.

• Michael Ameyaw popędził prawą flanką, ale jego dośrodkowanie powędrowało poza końcową linię boiska.

• Kajetan Szmyt dośrodkował w pole karne Piasta, ale tam piłka nie trafiła do żadnego z graczy gospodarzy.

• Ponownie Piast dłużej utrzymuje się przy piłce i czeka na błąd w defensywie rywali.

• Michael Ameyaw ruszył do prostopadłego podania, ale skrzydłowy Piasta był na spalonym.

• Michael Ameyaw rozpędził się po prawej stronie boiska, źle dośrodkował, ale do piłki dopadł jeszcze Patryk Dziczek, który mocnym strzałem trafił wprost w rywala.

• Maciej Żurawski ukarany żółtą kartką po bardzo ostrym faulu.

• Alexandros Katranis zagrał z lewej strony w pole karne Warty, ale tam nie było żadnego z graczy gości.

• Dużo walki w środku pola. Żaden z zespołów nie chce odpuścić dominacji w środkowej części boiska.

• Teraz Warta stara się trzymać piłkę. Obraz meczu zmienił się diametralnie.

• Źle wykonany rzut wolny, ale piłka ponownie powędrowała w pole karne Warty, tam Jorge Felix zgrał do Michaela Ameyawa, który sytuacyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michael Ameyaw doprowadza do wyrównania!!!

• Piast wywalczył rzut wolny na połowie rywalli.

• Gliwiczanie znowu rozgrywają piłkę w środkowej części boiska, ale Warta umiejętnie wypycha rywala z własnej połowy.

• Fragment mecz, kiedy niewiele dzieje się na murawie w Grodzisku Wielkopolskim.

• Znowu Piast od dłuższego czasu w rozegraniu piłki, ale wynik wciąż bez zmian.

• Dwie dobre wrzutki w "szesnastkę" gospodarzy, ale żaden z graczy Piasta nie zdołał oddać strzału.

• Martin Eppel ruszył na bramkę Piasta, ale sfaulował rywala.

• Świetna, kombinacyjna akcja Piasta, Michael Ameyaw zagrał w pole karne do Jorge Felixa, ten oddał mocny strzał, ale skutecznie interweniował Jędrzej Grobelny!

• Piast powoli przejmuje inicjatywę. Goście od dłuższego czasu rozgrywają piłkę w środku pola.

• Wrzutka nie zagroziła gospodarzom, ale chwilę później do strzału doszedł jeszcze Ariel Mosór i uderzył niecelnie.

• Kolejna okazja gości, którzy zdołali wywalczyć rzut rożny.

• Michael Ameyaw ruszył lewą stroną boiska, ale sfaulował przeciwnika.

• Bogdan Tiru ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Grzegorz Tomasiewicz zagrał w pole karne Warty, ale spokojnie interweniował Jędrzej Grobelny.

• Kajetan Szmyt wpadł w pole karne, minął rywala, ustawił sobie piłkę do strzału i zdobył bardzo ładną bramkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Pierwsza bramka Kajetana Szmyta z gry w tym sezonie!!!

• Pierwsza ofensywna akcja Warty, ale gracze gospodarzy nie potrafili znaleźć miejsca na dośrodkowanie.

• Pierwszy gwizdek w Grodzisku Wielkopolskim!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Piasta Gliwice:

• Tak prezentuje się skład Warty Poznań:

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Wojciech Myć z Lublina. Ten arbiter przed tygodniem prowadził mecz FORTUNA 1. Ligi pomiędzy Odry Opole, a Bruk-Bet Termalicą Nieciecza i w pierwszej połowie podyktował rzut karny dla "Słoników".

• W poprzednim sezonie w starciu obu drużyn w Grodzisku Wielkopolskim padł oczywiście remis. Wynik na początku spotkania otworzył Michał Chrapek, a jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Kajetan Szmyt. W Gliwicach zespół Warty wygrał 2:0.

• Najlepszymi strzelcami obu zespołów są pomocnicy. Patryk Dziczek w Piaście Gliwice i Kajetan Szmyk w Warcie Poznań, tyle że obaj gracze wszystkie bramki zdobyli po rzutach karnych. Od gliwiczan tylko dwa zespoły w lidze mają mniej zdobytych bramek, ale również wraz ze Śląskiem Wrocław ma najmniej straconych. Zatem w meczach Piasta nie pada wielu bramek, ale miejmy nadzieję, że dzisiaj będzie inaczej.

• Natomiast Piast Gliwice w tym sezonie jest specjalistą od remisów i nie inaczej było przed tygodniem, kiedy gliwiczanie postawili się Pogoni Szczecin, a kibice w tamtym spotkaniu nie zobaczyli żadnej bramki. O ile wtedy dla Piasta remis miał wydźwięk pozytywny, a tyle dzisiaj gliwiczanie liczą na komplet punktów, bo trafiają na gorzej grający zespół.

• Po przerwie reprezentacyjnej Warta Poznań wreszcie wygrała spotkanie po okresie bardzo słabych wyników. Warciarze na wyjeździe ograli Stal Mielec 1:0 po bramce Miguela Luisa. To sprawiło, że zespół z Poznania oddalił się od najgorszych zespołów w tabeli PKO Ekstraklasy i traci zaledwie jedno "oczko" do swojego dzisiejszego rywala.

• Obiekt w Grodzisku Wielkopolskim gotowy do przyjęcia graczy obu drużyn.

• Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań w Grodzisku Wielkopolskim zmierzy się z Piastem Gliwice. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©Adam Jastrzebowski

PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Piast Gliwice ONLINE. Oba zespoły w tabeli ligowej dzieli tylko jeden punkt. Czy kibice po raz kolejny będą świadkami remisu? Goście są zespołem, który najwięcej razy podzielił się punktami w tym sezonie. Relacja LIVE w sobotę już od godziny 12:30.

PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Piast Gliwice ONLINE

Warta Poznań, tak jak w poprzednim sezonie, nie najlepiej radzi sobie na swoim stadionie. "Zieloni" w roli gospodarza wygrali tylko jeden mecz - na początku sezonu z Górnikiem. We wrześniu podopieczni Dawida Szulczka zaliczyli serię trzech przegranych z rzędu. Ostatnie dwa mecze dały jednak szansę na wyjście z minikryzysu (remis z Koroną i wygrana ze Stalą).

Duże nadzieje pokłada się w nowym graczu Warty - Martonie Eppelu. "Zieloni" zdecydowali się sprowadzić napastnika, który zastąpi kontuzjowanego Zrelaka. Węgierski napastnik od 1 lipca 2023 roku nie miał klubu. Do Warty dołączył na zasadzie wolnego transferu. W przeszłości reprezentował barwy takich klubów jak: Cercle Brügge, Kairat Almaty czy NEC Nijmegen. Napastnik występował także w kilku klubach w ojczyźnie. Zawodnik ma 190 cm wzrostu, dlatego jego dużym atutem będzie gra w powietrzu. Na swoim koncie ma także osiem występów w kadrze narodowej. Niestety nie strzelił tam żadnej bramki.

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań: - Piast jest dobrze zorganizowany. Stworzył sobie w tym sezonie bardzo dużo sytuacji, nie dopuszczając przeciwników do kreowania akcji. Dobrze bronią, często wykorzystują szybkość na skrzydłach, duża jakość w środku pola. Mają dużo atutów. Piast będzie robić dużo punktów, na pewno pod koniec sezonu doskoczą do czołowej ósemki. Piast w 90 procentach był lepszy od przeciwników, przeważyły jednak kwestie losowe

Piast Gliwice to klub, który w obecnym sezonie uwielbia remisy. Podopieczni trenera Vukovicia aż osiem razy podzielili się punktami z rywalem. To najwyższy wynik w lidze. Piast wygrał tylko dwa spotkania. Tyle samo zwycięstw mają takie zespoły jak Puszcza, Korona czy ŁKS.

Alexandar Vuković, trener Piasta Gliwice: - Jestem bardzo zadowolony, że tu trafiłem. Po roku można już pokusić się o jakieś podsumowania. Wiadomo, że kiedy tu trafiłem, nie miałem stuprocentowej pewności, że robię dobrze. Dziś wiem, że to była dobra decyzja. Cieszę się, że tu jestem i postaram się zrobić wszystko, by zostać jak najdłużej.

Nie zagrają w meczu Warta Poznań - Piast Gliwice:
Warta: Adam Zrelak, Kacper Przybyłko, Jakub Kiełb, Michał Kopczyński
Piast: Tihomir Kostadinov, Kamil Wilczek

Mecz Warta Poznań - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisja na kanałach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3, Canal+ Family. W internecie mecz dzięki aplikacji i stronie Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 w sobotę od godziny 12:30 - zapraszamy!