Warta Poznań - Pogoń Szczecin ONLINE. Pierwszy mecz w nowym...

Warta Poznań - Pogoń Szczecin ONLINE. Pierwszy mecz w nowym sezonie PKO Ekstraklasy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 1. kolejka
2023-07-21 18:00

Warta Poznań

0

Pogoń Szczecin

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Warta Poznań zagra u siebie z Górnikiem Zabrze, natomiast Pogoń Szczecin na własnym obiekcie zmierzy się z Widzewem Łódź.

• Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Pogoń Szczecin (w skali 1-6):

• Adrian Lis - 3
    • Jakub Bartkowski - 3, (Jakub Wajman - bez oceny)
    • Dawid Szymoniwicz - 3
    • Wiktor Pleśnierowicz - 3
    • Jakub Kiełb - 3, (Kacper Przybyłko - bez oceny)
    • Kajetan Szmyt - 3
    • Mateusz Kupczak - 3
    • Miguel Luis - 3, (Niilo Maenpaa - 2)
    • Maciej Żurawski - 3, (Wiktor Kamiński - 2)
    • Stefan Savić - 4
    • Dario Vizinger - 2, (Jakub Sangowski - bez oceny)

• Dante Stipica - 4
    • Linus Wahlqvist - 3
    • Benedikt Zech - 3
    • Mariusz Malec - 3
    • Leonardo Koutris - 3
    • Joao Gamboa - 3
    • Mateusz Łęgowski - 2, (Rafał Kurzawa - 3)
    • Marcel Wędrychowski - 4, (Wahan Biczachczjan - 3)
    • Luka Zahović - 3, (Sebastian Kowalczyk - 2)
    • Kamil Grosicki - 3
    • Efthymis Koulouris - 4, (Alexander Gorgon - bez oceny)
  • Pogoń zagrała dojrzalej i zasłużenie wygrywa dzisiejszy mecz. Warta nie miała zbyt wiele argumentów. Dużo młodych zawodników jeszcze nie potrafi uciągnąć meczu Ekstraklasy.

• Koniec meczu w Grodzisku Wielkopolskim. Pogoń wygrywa z Wartą 1:0.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Ostatnia zmiana także w Pogoni Szczecin. Alexander Gorgon pojawił się w miejsce Efthymisa Koulourisa.

• Natomiast Kacper Przybyło zastąpił Jakuba Kiełba.

• Dwie ostatnie zmiany w Warcie Poznań. Jakub Wajman zmienił Jakuba Bartkowskiego

• Wahan Biczachczjan oddał strzał z dystansu, ale świetnie interweniował Adrian Lis!

• Zmiana w Warcie Poznań. Jakub Sangowski zmienił Dario Vizingera.

• Rafał Kurzawa zagrał prostopadle, ale żaden z partnerów nie dopadł do tej piłki.

• Jakub Bartkowski idealnie dośrodkował na głowę Stefana Savića, ale ten uderzył niecelnie.

• Natomiast Wiktor Kamiński pojawił się w miejsce Macieja Żurawskiego.

• Dwie roszady także w szeregach Warty Poznań. Niilo Maenpaa zastąpił Miguela Luisa

• Natomiast Sebastian Kowalczyk pojawił się w miejsce Marcela Wędrychowskiego.

• Dwie zmiany w drużynie Pogoni Szczecin. Wahan Biczachczjan zmienił Lukę Zahovića

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Wiktor Pleśnierowicz.

• Luka Zahović oddał bardzo niecelny strzał z dystansu.

• Pierwsza zmiana w Pogoni Szczecin. Rafał Kurzawa zmienił Mateusza Łęgowskiego.

• Stefan Savić dostał piłkę w polu karnym gości, ale gracz Warty nie zdołał przyjąć piłki.

• Miguel Luis wrzucił piłkę wprost do rąk Dante Stipicy.

• Dużo gry w środku pola. Żadna z drużyn nie odpuszcza ani jednego metra na boisku.

• Zakotłowało się w polu karnym Pogoni po wrzutce Stefana Savića, ale po raz kolejny skutecznie interweniował Dante Stipica!

• Kajetan Szmyt popędził prawą stroną boiska, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

• W odpowiedzi Dario Vizinger wrzucił w pole karne Pogoni, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Marcel Wędrychowski wpadł w pole karne gospodarzy, ale zagrał minimalnie niedokładnie.

• Kamil Grosicki pokusił się o strzał z ostrego kąta, ale piłka minęła bramkę gospodarzy!

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za chwilę wrócimy do gry.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu. Do przerwy Pogoń prowadzi z Wartą 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Złe wykonanie rzutu rożnego, bez zagrożenia.

• Po wrzutce z autu w pole karne Pogoni gospodarze wywalczyli rzut rożny.

• Portowcy kontrolują grę, to oni utrzymują się przy piłce w środku pola.

• Marcel Wędrychowski popędził prawą stroną boiska, dośrodkował na nogę Greka, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Efthymis Koulouris zdobywcą pierwszego gola w tym sezonie PKO Ekstraklasy!!!

• Stefan Savić oddał strzał z dystansu, ale świetnie interweniował Dante Stipica!

• Marcel Wędrychowski popędził skrzydłem, wpadł w pole karne Warty, ale zagrał pod nogi rywala.

• Mateusz Łęgowski ucierpiał w środku pola, ale za moment wróci do gry.

• Próba zagrania w pole karne Warty, ale wrzutka została łatwo zablokowana.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Pogoni bez zagrożenia.

• Zakotłowało się w polu karnym Pogoni Szczecin. Po główce Wiktora Pleśnierowicza interweniował Dante Stipica.

• Na początku oba zespoły dopuściły rywali pod okolice własnego pola karnego. Obecnie obserwujemy nieco więcej gry w środku pola.

• Warta coraz bardziej dochodzi do głosu, ale na razie nie potrafi przedrzeć się w okolice bramki gości.

• W odpowiedzi Kamil Grosicki dośrodkował w pole karne Warty, ale tam skutecznie interweniował Adrian Lis.

• Wrzutka z narożnika boiska zupełnie nieudana.

• Stefan Savić wpadł w pole karne Pogoni, zagrał w pole bramkowe, ale tam w ostatniej chwili jeden z obrońców wybił piłkę na rzut rożny.

• Próba uderzenia z dystansu jednego z graczy Warty, ale w ostatniej chwili skutecznie interweniował gracz Pogoni.

• Kamil Grosicki mocno dośrodkował w pole karne Warty, ale tam Luka Zahović nie trafił głową w piłkę.

• W pierwszych minutach Pogoń zdecydowanie przeważa. Goście utrzymują się przy piłce i raz po raz szukają miejsca pod polem karnym rywali.

• Wrzutka Leonardo Koutrisa powędrowała wprost na głowę gracza Warty.

• Faul dla Pogoni blisko pola karnego Warty. Będzie okazja do zagrożenia bramki rwali.

• Pierwsza ofensywna akcja "Portowców", ale łatwa strata przy linii bocznej.

• Oficjalnie rozpoczynamy nowy sezon PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• pogoń

• Natomiast oto zestawienie Pogoni Szczecin:

• Tak prezentuje się skład Warty Poznań na dzisiejsze spotkanie:

• Natomiast w Pogoni Szczecin najciekawiej zapowiada się transfer João Gamboy z ligi portugalskiej. Natomiast dużym osłabieniem wydaje się odejście Damiana Dąbrowskiego.

• W drużynie Warty Poznań na razie najciekawsze transfery to Jakub Bartkowski z Lechii Gdańsk i Dario Vizinger z drugiej Bundesligi. Jednak władze klubu zapowiadają, że nie jest to jeszcze koniec ruchów transferowych w klubie.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

• Natomiast Pogoń Szczecin latem zagrała tylko cztery mecze towarzyskie. "Portowcy" ograli Chojniczankę Chojnice, Farul Constanta i Wartę Poznań, oraz na zakończenie przygotowań przegrali z Hansą Rostock 0:2.

• Przed sezonem Warta Poznań rozegrała aż sześć sparingów. Wygrała po 3:0 z rumuńskim Farulem Constanta i trzecioligową Polonią Środa Wielkopolska, remisowała po 1:1 z Cracovią i Chrobrym Głogów oraz przegrywała 0:1 z Mladą Bolesław i aż 0:3 właśnie z Pogonią Szczecin.

• W poprzednim sezonie w Grodzisku Wielkopolskim goście wygrali 2:1 po bramce Kamila Grosickiego i samobójczym trafieniu Roberta Ivanova. Wtedy dla Warty jedynego gola zdobył Adam Zrelak. Natomiast w Szczecinie "Portowcy" wygrali 3:1 po golach Leonardo Koutrisa, Luki Zahovića i Kamila Grosickiego.

• Poprzedni sezon Pogoń Szczecin zakończyła na czwartym miejscu z punktem straty do podium, natomiast Warta Poznań zakończyła rozgrywki na ósmej pozycji. Dla obu drużyn ubiegłe rozgrywki były w miarę udane, chociaż zwłaszcza "Portowcy" mają większe ambicje.

• Witamy w Grodzisku Wielkopolskim! Dzisiaj pogoda idealna do rozpoczęcia sezonu PKO Ekstraklasy!

• Witamy serdecznie! Po półtorej miesiącu przerwy wraca prawie najlepsza piłkarska liga świata! Na inaugurację sezonu 2023/24 PKO Ekstraklasy Warta Poznań w Grodzisku Wielkopolskim zmierzy się z Pogonią Szczecin! Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Warta - Pogoń LIVE! Pierwszy mecz w nowym sezonie Ekstraklasy
1/7
przejdź do galerii

Warta - Pogoń LIVE! Pierwszy mecz w nowym sezonie Ekstraklasy ©PAP/Jakub Kaczmarczyk

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Pogoń Szczecin ONLINE. Po dwóch miesiącach czekania rozpoczyna się nowy sezon rodzimej ligi. Inauguracja nastąpi w piątek na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Ósma drużyna poprzednich rozgrywek zagra z czwartą. Początek o godzinie 18:00, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Pogoń Szczecin ONLINE

Ze względu na osłabienia Warty, ale i możliwości zdecydowanym faworytem meczu jest Pogoń. Zresztą w Szczecinie wiara w zwycięstwo jest duża. Za drużyną do Grodziska wybiera się około 600 kibiców. Trener Jens Gustafsson przyznaje: - Chcemy z przytupem rozpocząć sezon.

Pogoń od paru lat walczy o podium. Dwa razy z rzędu sięgnęła po brązowe medale, ostatnio na finiszu wyprzedził ją natomiast Lech Poznań. Jak będzie teraz? Tego nie wiadomo, w każdym razie znaleziono kandydata na newralgiczną pozycję - nową dziewiątką został Grek Efthymis Koulouris, który nieźle wypadł w sparingach. Dwie bramki wbił właśnie Warcie Poznań (3:0). Do spotkania doszło 5 lipca w Opalenicy. Obszerny skrót do obejrzenia poniżej.

Dla Pogoni powtórzenie czwartego miejsca jest celem minimum. W przypadku Warty ponowne zajęcie ósmego miejsca zostanie uznane za spory sukces. Drużyna z Poznania nie dokonała bowiem praktycznie żadnego głośnego transferu. A straciła połowę bloku obronnego, czyli Jana Grzesika i Roberta Ivanova.

W piątkowym meczu zagwiżdże sędzia Damian Sylwestrzak (Wrocław). System VAR obsłużą Piotr Lasyk i Krzysztof Myrmus.

Transfery Pogoni Szczecin - lato 2023. Nowy napastnik z Grecji, Almqvist we Włoszech, Dąbrowski w Lubinie

Dawid Szulczek, trener Warty: - Mam świadomość, że musimy kogoś podpisać. Będą jeszcze transfery. Nie mam do nikogo żalu, że nie udało się jeszcze nikogo sprowadzić. Podchodzimy do sprawy, że trzeba się przygotować do meczu z Pogonią Szczecin w składzie, którym dysponujemy. Skupiamy się na tym, jak ograć naszego najbliższego rywala.

Jens Gustafsson, trener Pogoni: - Są w lidze zespoły, które krótkoterminowo mogą dołączyć do ligowej czołówki. My mamy zespół gotowi do takiej walki. Nie myślimy teraz o kolejnych transferach, ale o rozwoju naszych zawodników. Mamy dobre transfery, może będą kolejne, ale patrzę np. na Marcela Wędrychowskiego od którego możemy więcej wymagać, z którym możemy więcej osiągnąć. Jest w zespole dużo energii, która może być podstawą sukcesów.

Warta Poznań - Pogoń Szczecin na żywo w TV i online. Gdzie oglądać inauguracje nowego sezonu Ekstraklasy? TRANSMISJA STREAM LIVE 21.07.2023

Nie zagrają w meczu Warta Poznań - Pogoń Szczecin:
Warta: Zrelak, Stavropoulos, Kopczyński, Matuszewski
Pogoń: - - - - -

Warta Poznań - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Michał Mitrut - Wojciech Jagoda. Relacja LIVE od godziny 18:00 w GOL24 - zapraszamy!

Transfery Warty Poznań - lato 2023. Tylko trzy nowe twarze. Odejdzie Kajetan Szmyt?