• Dani Pacheco - 2 (Szymon Czyż - 3)
    • Lukas Podolski - 3
    • Lawrence Ennali - 4
    • Sebastian Musiolik - 2 (Soichiro Kozuki - 3)
  • Koniec meczu! Widzew Łódź pokonuje Górnik Zabrze (3:1), przerywając serię dwóch zwycięstw drużyny prowadzonej przez Jana Urbana w takim stosunku bramkowym.

• Zabójcza kontra Widzewa, w której gospodarze ruszyli w czterech-pięciu zawodników! Z piłką środkiem pognał Noah Diliberto, który uderza zza linii 16. metra nie do obrony! Piłka wpada do siatki po muśnięciu poprzeczki!

• GOL DLA WIDZEWA! STRZELCEM NOAH DILIBERTO!!!

• ADRIAN KAPRALIK PUDŁUJE!!!

Dobre dośrodkowanie z prawego narożnika na bliższy słupek, skąd Adrian Kapralik uderza głową w stronę dalszego rogu! Pomylił się o centymetry!!!

• Daniel Stefański dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Strzał Lawrence'a Ennaliego. Rzut rożny dla Widzewa.

• DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA DLA RAFAŁA JANICKIEGO!!!

Obrońca Górnika nieprzepisowo powstrzymywał rozpędzonego Imada Rondicia przed linią 16. metra!

• ... a za Dominika Kuna melduje się Noah Diliberto.

• Kamil Cybulski zmienia Fabio Nunesa...

• Wyraźny spalony Dawida Tkacza Spalony Dawida Tkacza

• Mocne dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, skąd Dawid Tkacz kieruje piłkę do siatki z 6 metrów! Radość gospodarzy (a przede wszystkim kibiców) przerywa brutalnie gwizdek sędziego! Młodzieżowiec był na spalonym!

• Luis Silva ruszył lewą stroną, by zagrać płasko w pole karne. Zabrzanie wybijają, a strzał Dawida Tkacza był niecelny.

• Atak gości prawą stroną przynosi rzut rożny. Soichiro Kozuki wrzuca przed bramkę jak na początku drugiej połowy, gdy do siatki trafił Rafał Janicki. Tym razem piłkarze Daniela Myśliwca nie dali się zaskoczyć.

• Daniel Bielica kolejny raz ratuje kolegów przed utratą gola Widzew - Górnik

• NIE MA GOLA DLA WIDZEWA!!!

Bartłomiej Pawłowski dopada do piłki przed polem karnym po błędzie Rafała Janickiego! Jego strzał broni Daniel Bielica!

Po chwili znowu górą był bramkarz Górnika po uderzeniu kapitana Widzewa!!!

• A wypadałoby coś strzelić, by z Łodzi nie wracać z niczym...

• Po chwili lewą stroną "szarpnął" Lawrence Ennali. Wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie.

• Łodzianie wybijają piłkę przed pole karne pod nogi Soichiro Kozukiego. Jego strzał zostało zablokowany.

• Szeroko ustawiony Paweł Olkowski dostaje piłkę na prawej stronie od Lukasa Podolskiego. Co prawda nie ograł Dawida Tkacza, ale wywalczył rzut wolny. Do bramki ok. 35 metrów.

• Imad Rondić zmienia Jordiego Sancheza.

• 17 367 widzów w Łodzi na meczu Widzewa z Górnikiem Zabrze.

• ... a za Michala Siplaka melduje się Erik Janża.

• Podwójna zmiana w Górniku: Filipe Nascimento zastępuje Damiana Rasaka...

• Mocne prostopadłe podanie na wolne pole do Adriana Kapralika. Ten opanował piłkę niemal na linii końcowej, po czym wycofuje do kolegi. Piłka po jego strzale... wychodzi na aut.

• Fran Alvarez odzyskał piłkę w środku pola i odważnie ruszył do przodu. Zabrakło dokładności w podaniu "do przodu".

• "Młodzieżowa" zmiana w Widzewie: Dawid Tkacz zastępuje Antoniego Klimka.

• RAFAŁ GIKIEWICZ!!!

Kapitalna parada bramkarza po strzale głową Lukasa Podolskiego z kilku metrów!

• Jordi Sanchez zagrywa piętką na środek pola karne do Fabio Nunesa. Ten zwlekał z oddaniem strzału przez co przyblokował go Michal Siplak, a Paweł Olkowski oddalił niebezpieczeństwo.

• Michal Siplak fauluje po raz kolejny Fabio Nunesa. Sędzia liczy przewinienia i najprawdopodobniej przy następnym sięgnie do kieszonki.

• Mocne zagranie na wolne pole do Jordiego Sancheza. Ten dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• [WIDEO] 51. MINUTA. GOL RAFAŁA JANICKIEGO (2:1)

Groźny atak Widzewa lewą stroną zakończony zagraniem w pole karne. Tam piłkę dostaje Fran Alvarez, który uderza mocno tuż obok dalszego (lewego) słupka! Pomylił się nieznacznie!

• Rafał Janicki upomniany żółtą kartką. To jego czwarte "żółtko", więc nie w następnej kolejce w domowym meczu z Jagiellonią Białystok (sobota 2 marca, godz. 15).

• Rafał Gikiewicz strącił piłkę po zagraniu Lawrence'a Ennaliego, który uderzał z ostrego kąta.

• Ryzykowne zagranie Bartłomieja Pawłowskiego do bramkarza. Mimo że nadbiegał Lukas Podolski, to spokojnie zagrał do boku.

• Dobre dośrodkowanie Soichiro Kozukiego z prawego narożnika w pole karne. Piłka odbiła się od murawy i dopadł do niej Rafał Janicki, który mierzonym uderzeniem głową zdobywa bramkę kontaktową!

• GÓRNIK ŁAPIE KONTAKT! GOL RAFAŁA JANICKIEGO!!!

• Szymon Czyż pognał z piłką środkiem. Jego podanie nie dotarło do rozpędzonego Pawła Olkowskiego. Jednak nie ma tego złego... Górnik ma rzut rożny.

• Juan Ibiza dostaje piłkę we własnej "szesnastce". Zwlekał z wybiciem, "kółeczkiem" zgubił Soichiro Kozukiego, ale wybicie blokuje Japończyk. Widzew ma jednak aut.

• Zabrzanie w ataku pozycyjnym na połowie gospodarzy. Nie są jednak przebić się przez "czerwone" zasieki w okolice pola karnego.

• Druga polowa rozpoczęta!

• Jest i trzecia zmiana: Paweł Olkowski za Borisa Sekulicia.

• ... a za Daniego Pacheco melduje się Szymon Czyż.

• Jan Urban przeprowadza podwójną zmianę w przerwie: Soichiro Kozuki wchodzi za Sebastiana Musiolika...

• Wracamy do Łodzi, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Widzewa z Górnikiem Zabrze. Wiemy jedno - goście nie wygrają 3:1 jak to miało miejsce w dwóch ostatnich ligowych meczach.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Chcemy dominować przeciwnika. Chcemy pokazać, że zwycięstwo w poprzednim meczu to nie był przypadek. Postaramy się dołożyć więcej trafień w drugiej połowie

. - powiedział w przerwie Antoni Klimek, zawodnik Widzewa Łódź (strzelec pierwszego gola).

Sebastian Musiolik (Górnik Zabrze):

W pierwszych 45 minutach nie mieliśmy zbyt wielu argumentów w ofensywie. Na szczęście mecz trwa 90 minut i zrobimy wszystko, żeby odwrócić losy meczu. Niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę Widzewowi. Musimy to odwrócić
  • Koniec pierwszej polowy. Widzew Łódź prowadzi z Górnikiem Zabrze. Dwa ciosy gospodarzy w 4 minuty wstrząsnęły rywalem - najpierw za sprawą trafienia Antoniego Klimka, a później Juana Ibizy.

• Michal Siplak czysto powstrzymuje rozpędzonego Mateusza Żyrę. Gdyby nie on, to Widzew miałoby kolejną doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia.

• [WIDEO] GOLE ANTONIEGO KLIMKA (1:0) I JUANA IBIZY (2:0)

• Juan Ibiza blokuje przed polem karnym Adriana Kapralika.

• LUKAS PODOLSKI!!!

Mistrz świata dostaje futbolówkę na prawej stronie pola karnego. Uderza TECHNICZNIE w stronę dalszego rogu, ale pomylił się nieznacznie! Wyciągnięty jak struna Rafał Gikiewicz nie sięgnął piłki, która o centymetry minęła bramkę!

• Ciekawa statystyka

• "Jaki ojciec, taki syn". Dominik Szala skosił Jordiego Sancheza w kole środkowym. Sędzia Daniel Stefański oszczędził młodzieżowca, ale pewnie liczy jego przewinienia.

• Podrażnieni piłkarze Jana Urbana rzucili się do odrabiania strat. Po płaskim zagraniu zagraniu Adrian Kapralik przepuszcza w "szesnastce"... do nikogo.

• Mocne dośrodkowanie Fabio Nunesa z prawego narożnika w okolice dalszego narożnika pola bramkowego! Tam nadbiegł Juan Ibiza, który uderzeniem prostym podbiciem w stronę dalszego rogu wpisuje się na listę strzelców!

• WIDZEW PODWYŻSZA PROWADZENIE! JUAN IBIZA!!!

• ANTONI KLIMEK BYŁ BARDZO BLISKI DUBLETU!!!

Przejął piłkę na linii 16. metra, ustawił do strzału, po czym uderza technicznie nad głową Michala Siplaka, ale OBIJA POPRZECZKĘ!!!

• Zamienili się pozycjami Fabio Nunes z Antonim Klimkiem i to zaskoczyło gości!!!

Portugalczyk wrzuca z lewej strony na bliższy słupek do Jordiego Sancheza, ale uprzedzający go Rafał Janicki wybija wprost do Antoniego Klimka. Ten uderza kontrująco - z kozłem - w stronę lewego rogu! Daniel Bielica tylko obserwował, jak piłka zatrzymuje się w siatce!

• GOL DLA WIDZEWA! STRZELCEM ANTONI KLIMEK!!!

• Widzew Łódź - Górnik Zabrze 0:0

• 3 Strzały 1
    • 2 Strzały celne 1
  • Fabio Nunes trochę przeciągnął dośrodkowanie. Daniel Bielica spokojnie łapie piłkę.

• Lawrence Ennali ratuje Górnik przed utratą gola! Lawrence Ennali

• Doświadczony bramkarz Widzewa dalekim wybiciem uruchomił na skrzydle Dominika Kuna! Ten zagrał do Jordiego Sancheza, który przed polem karnym ograł Daniela Bielicę i uderza górą w stronę bramki! Sprzed bramki za linię końcową wybija... Lawrence Ennali!

• Techniczne uderzenie Daniego Pacheco nie sprawiło problemu Rafałowi GIkiewiczowi.

• Paweł Zieliński upomniany żółtą kartką za faul na rozpędzonym Lawrence'ie Ennalim. Do narożnika pola karnego kilka metrów.

• Bartłomiej Pawłowski wrzuca z lewej strony na środek pola karnego do Jordiego Sancheza. Dobrze ustawiony Rafał Janicki zdecydowanym wybiciem oddala niebezpieczeństwo.

• A tak zabrzmiał na trąbce hymn Łodzi

• Luis Silva przeciągnął dośrodkowanie z lewej flanki. Piłkę przejął Bartłomiej Pawłowski, który chciał pograć "na ścianę" z Franem Alvarezem. Sęk w tym, że Hiszpan faulował Lawrence'a Ennaliego.

• Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie Bartłomieja Pawłowskiego został wybite przed pole karne. Strzał Frana Alvareza wolejem było już zablokowane.

• Michal Siplak fauluje na skrzydle rozpędzonego Fabio Nunesa. Do narożnika pola karnego ok. 10 metrów.

• Fran Alvarez przejmuje piłkę w środku pola. Pograł z Jordim Sanchezem i Bartłomiejem Pawłowskim, któremu odskoczyła piłka przy przyjęciu. Skorzystał z tego Rafał Janicki.

• Mocne prostopadłe podanie na wolne pole do rozpędzonego Lawrence'a Ennaliego. Skutecznie przyblokował go wracający Paweł Zieliński.

• Na razie bez klarownej okazji

• Antoni Klimek! Młodzieżowiec dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego od Bartłomieja Pawłowskiego! Nie szukał podania - huknął z ostrego kąta, ale Daniel Bielica odbija nogami!

• Wysoki pressing Frana Alvareza nie przyniósł korzyści. Hiszpan faulował Lawrence'a Ennaliego. Kartki nie ma.

• Mateusz Żyro podłączył się do akcji ofensywnej. Zabrakło dokładności w dośrodkowaniu w pole karne.

• Nie było zagrożenia pod bramką Rafała Gikiewicza.

• Adrian Kapralik w roli prawoskrzydłowego szukał miejsca do dośrodkowania. Zablokował go Luis Silva. Aut na wysokości pola karnego Widzewa.

• Fabio Nunes zbiega z prawego skrzydła do środka. Chciał prostopadłym podaniem uruchomić Jordiego Sancheza, ale w porę zorientowali się piłkarze Jana Urbana.

• Fran Alvarez urwał się środkiem Daniemu Pacheco, po czym huknął z ok. 25 metrów nad bramką gości.

• Paweł Zieliński pograł na prawej stronie z Fabio Nunesem. Portugalczyk odgrywa jednak niedokładnie przed pole karne Górnika.

• Na gwizdek Daniela Stefańskiego spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Widzewa!

• Kapitanami są Bartłomiej Pawłowski oraz Lukas Podolski. Widzew - Górnik

• Najpierw przy odegranej na trąbce "Prząśniczce", hymnie Łodzi, a teraz w rytmicznym oklasku do "Tańcu Eleny" obie drużyny wychodzą na murawę! Już za moment starcie Widzewa z Górnikiem!

• Mecz Widzewa z Górnikiem w 22. kolejce poprowadzi sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy. System VAR będą obsługiwać Bartosz Frankowski oraz Marcin Boniek. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Michała Obukowicza oraz Michała Sobczaka.

• W ostatnim bezpośrednim meczu pomiędzy tymi drużynami padł bramkowy remis. Gole wówczas zdobywali Adrian Kapralik oraz Jordi Sanchez na obiekcie w Zabrzu. Czekamy w Łodzi na więcej piłkarskich emocji!

• Skład Górnika Zabrze

• Z kolei jeśli chodzi o drużynę Górnika to w ostatnich dniach mieli mocne perturbacje. A właściwie zarządu klubu musiał zmierzyć się z protestem swoich piłkarzy, którzy nie wyszli na piątkowy trening. Czemu? Tym samym zawodnicy chcieli domagać się wypłacenia zaległych pensji od właścicieli zabrzańskiego klubu. Ostatecznie na dzień przed meczem Górnik Zabrze poinformował na platformie X (dawniej Twitter), że należne wynagrodzenia mają zostać wypłacone do końca tygodnia.

• Skład Widzewa Łódź

• Podopieczni Daniela Myśliwca będą przystępować od niedzielnej rywalizacji z Górnikiem Zabrze po zwycięskich "wielkich derbach Łodzi" z ŁKS-em (2:0). Po tym meczu najwięksi rywale "Widzewiaków" zwolnili (po raz kolejny w tym sezonie) swojego trenera.

Gwoździe do trumny Piotra Stokowca wbili bowiem Jordi Sanchez oraz Fabio Nunes.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Po emocjonującym widowisku w Krakowie, gdzie Puszcza zremisowała z Zagłębiem Lubin (2:2) szybko przenosimy się do Łodzi. Już tylko 25 minut dzieli nas do drugiego niedzielnego spotkania 22. kolejki PKO Ekstraklasy między Widzewem a Górnikiem Zabrze. Gospodarze są podbudowani zeszłotygodniową wygraną w Derbach Łodzi z ŁKS-em (2:0). Przyjezdnych zaś "trzymają"... "problemy pozasportowe".

Mecz Widzew - Górnik poprowadzi Daniel Stefański...

Widzew - Górnik LIVE! Raz i dwa. Goście są w szoku
1/4
przejdź do galerii

Widzew - Górnik LIVE! Raz i dwa. Goście są w szoku ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Górnik Zabrze ONLINE. O mały krok i nie doczekalibyśmy tego meczu w 22. kolejce. Piłkarze przyjezdnych rozpoczęli w piątek swój strajk przeciwko właścicielom zabrzańskiego klubu i braku należnych im wynagrodzeń. Ostatecznie obie strony się dogadały i pojadą do Łodzi na rywalizację z Widzewem. Gdzie oglądać? Relacja LIVE od godziny 15:00 na GOL24!

PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Górnik Zabrze ONLINE

Gwoździe do trumny Piotra Stokowca wbili bowiem Jordi Sanchez oraz Fabio Nunes. Wcześniej Widzew rundę wiosenną rozpoczął od porażki z Jagiellonią Białystok (1:3). Jak będzie tym razem?

- Otrzymaliśmy od KAA Gent potwierdzenie przelewu pierwszej transzy należności za transfer Daisuke Yokoty. Pieniądze mają zostać zaksięgowane na początku przyszłego tygodnia. W związku z tym, zgodnie z ustaleniami z wczorajszego spotkania zarządu z pierwszą drużyną, wszelkie zaległości wobec piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego zostaną uregulowanie do końca przyszłego tygodnia
- napisano.

Przechodząc do aspektu sportowego. Jak Górnik rozpoczął rundę wiosenną? A no bardzo dobrze! Podopieczni Jana Urbana są po dwóch zwycięstwach. Mierzyli się z Piastem Gliwice (3:1) oraz Koroną Kielce (3:1). Bez dwóch zdań (pomijając wszelkie problemy) bedą chcieli w Łodzi podtrzymać znakomitą serię. Zadanie to jednak wydaję się trudne. Przy alei Piłsudskiego Widzew będzie niesiony przez swoich kibiców.

Daniel Myśliwiec, trener Widzewa Łódź: - Są pozycje, na które trudniej wprowadzić zawodnika, żeby nie było wątpliwości co do tego, czy wzmocni zespół. W bramce łatwiej nam to zrobić, bo tam dużo kwestii jest niezależnych. Oczywiście, w przypadku Rafała Gikiewicza podjąłem pewne ryzyko, że niektóre jego decyzje nie będą optymalne z punktu widzenia naszej gry ofensywnej, ale to ryzyko było łatwiej podjąć, bo dawał inne rzeczy. Jeżeli chodzi o Lirima czy Noaha, to ich pozycje są specyficzne, zwłaszcza w naszym systemie. Nie chcę też dawać szansy komuś tylko dlatego, że jest transferem (cyt. Widzew Łódź).

Jan Urban, trener Górnika Zabrze: - Jak na poniedziałek, widzieliśmy całkiem przyzwoite spotkanie. Nie jest to dzień tygodnia na granie w piłkę, ale trzeba było przyjść do pracy. Fajnie, że potwierdziliśmy dobrą dyspozycję z meczu z Piastem. Zależało nam na tym. Strzeliliśmy ponownie trzy bramki, stworzyliśmy kilka sytuacji podbramkowych (WP Sportowe Fakty).

Nie zagrają w meczu Widzew - Górnik:

Widzew: Ivan Krajcirik, Sebastian Kerk, Juljan Shehu, Mato Milos
Górnik: ---

Widzew Łódź - Górnik Zabrze w internecie. Stream online, live

Transmisję przeprowadzi Canal+ na swoich dwóch kanałach: w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie jedynie płatny stream. W aplikacji lub na stronie Canal+ Online stream z meczu Widzew - Górnik zobaczysz za 33 zł lub 54 zł - cena jest zależna od wyboru pakietu.