• Mieszko Lorenc - 3 (Engjëll Hoti - 3)
    • Pirulo - 3 (Jakub Letniowski - 3)
    • Kay Tejan - 3
    • Maciej Śliwa - 3 (Stipe Jurić - 3)
  • KONIEC MECZU! Derby Łodzi w 4. kolejce Ekstraklasy dla Widzewa, którzy pokonują ŁKS (1:0). Jedyną bramkę, jeszcze w pierwszej połowie, strzelił Jordi Sanchez.

• Adam Marciniak wrzuca w pole karne, skąd Kay Tejan strąca głową... za linię końcową!

Kibice Widzewa zaczynają świętowanie chóralnymi śpiewami.

• TO BYŁA PIŁKA MECZOWA ŁKS-U!

Marcin Flis zameldował się na "dziewiątce" i uderza głową z 7 metrów w środek bramki! Dokładnie tam stał Henrich Ravas, który spokojnie łapie piłkę. Jeszcze obrońca ŁKS-u był na spalonym!

• Wysokie dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Henrich Ravas pewnie łapie piłkę!

• Michał Mokrzycki trafia w mur.

• CZERWONA KARTKA DLA LUISA SILVY!!!

Przegrał pojedynek biegowy ze Stipe Juriciem i musiał się ratować faulem tuż przed linią pola karnego!

• Serafin Szota również z kartką.

• ... Mato Milos...

• Ostre starcie, po którym doszło do przepychanek. I posypały się kartki. Upomniani zostali Adam Marciniak...

• ... a za Bartłomieja Pawłowskiego pojawia się Andrejs Ciganiks.

• ... Mato Milos wchodzi za Fabio Nunesa...

• Potrójna zmiana w Widzewie: Mateusz Żyro wchodzi za Frana Alvareza...

• Piotr Janczukowicz zmienia Piotra Głowackiego.

• ... którzy zapoczątkowali groźną kontrę! W jej finalnej fazie strzał Bartłomieja Pawłowskiego z pola karnego odbija Aleksander Bobek!

• Seria dośrodkowań w pole karne Widzewa. Zarówno z zagraniem Piotra Głowackiego jak i Kamila Dankowskiego poradzili sobie obrońcy gospodarzy...

• Kąśliwe, mocne uderzenie Bartłomieja Pawłowskiego w okolice prawego słupka! Aleksander Bobek łapie piłkę, ale ta mu wyślizgnęła się z rękawic! W porę zdołał naprawić swój błąd!

• Tomasz Kwiatkowski dolicza aż 12 minut do drugiej połowy!

• Zdaniem sędziego Kamil Dankowski faulował Fabio Nunesa blisko swojej "szesnastki". To może być okazja dla Bartłomieja Pawłowskiego do bezpośredniego uderzenia z rzutu wolnego!

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Aleksandra Bobka.

• Serafin szota pograł z Ernestem Terpiłowskim, który podaje w okolice narożnika pola bramkowego do Marka Hanouska. W ostatniej chwili zablokował go Adam Marciniak. Rzut rożny.

• Widzew szybko wznowił grę ze stałego fragmentu gry. Zdaniem sędziego Tomasza Kwiatkowskiego - za szybko. Pokazał, że piłka może być kopnięcia po gwizdku.

• Dominik Kun staranowany przez Engjella Hotiego. Rzut wolny dla gospodarzy na prawej stronie.

• Jakub Letniowski skosił Serafina Szotę jak trawę na wiosnę. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka.

• Marek Hanousek upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Gramy!

• Tomasz Kwiatkowski pokazuje, że ten czas na pewno doliczy.

• W Łodzi

• Chwilowa przerwa. Kibice odpalili fajerwerki.

A frekwencja jest następująca - 17 823 widzów na stadionie Widzew.

• Adam Marciniak nie wyskoczył na tyle wysoko, by głową sięgnąć piłkę. Jeszcze starcie w powietrzu Henricha Ravasa z Adrienem Louveau. Górą piąstkujący bramkarz Widzewa.

• Juliusz Letniowski nie opanował piłki po zagraniu Kaya Tejana. Gościom udało się jednak zyskać rzut rożny.

• Wymuszona zmiana w ekipie gości. Kontuzji bez starcia z rywalem nabawił się Nacho Monsalve. Zmienia go doświadczony Adam Marciniak.

• "Każda seria kiedyś się kończy", czy "Derby rządzą się swoimi prawami"?

• ... a za Pirulo na murawie jest już Jakub Letniowski.

• Podwójna zmiana w ŁKS-ie: Stipe Jurić zastępuje Macieja Śliwę...

• I jeszcze jeden korner. Po krótkim rozegraniu Kamil Dankowski przeciągnął wyraźnie dośrodkowanie.

• Po rzucie rożnym zablokowany strzał z dystansu. Piłka po rykoszecie przelatuje nad bramką

• Młodzieżowiec został nagrodzony brawami, gdy opuszczał plac gry.

Widzew Łódź - ŁKS Łódź

• 5 Strzały 5
    • 3 Strzały celne 3
  • Dominik Kun zmienia Filipa Przybułka.

• Pirulo chciał sprytnie przepuścić piłkę między nogami obrońcy Widzewa na linii 16. metra, by potem mieć czystą pozycję do oddania strzału. Rywal przewidział to zagranie Hiszpana.

• Marcin Flis przerywa rajd Filipa Przybułka wybiciem na uwolnienie.

• Pirulo zagrywa miękko w pole karne do Engjella Hotiego! Ten nie opanował piłki. Łapie ją Henrich Ravas.

• Filip Przybułek upomniany żółtą kartką za faul. Skosił od tyłu Michała Mokrzyckiego.

• Po chwili Kay Tejan zbiega z piłką ze środka do prawej strony. Zagrywa w pole karne, skąd Ernest Terpiłokwski kopie w stronę środka boiska.

• 600 lat Łodzi

• Kay Tejan poradził sobie z Serafinem Szotą w "szesnastce". Już napastnik gości szykował się do strzału, gdy znienacka doskoczył Patryk Stępiński i wybił na uwolnienie z pola karnego.

• Ajj. Mocne zagranie na wolne pole do Jordiego Sancheza. Nie sięgnął jej Adrien Louveau i Hiszpan miałby przed sobą wolną autostradę do bramki ŁKS-u! Sęk w tym, że nie utrzymał piłki w boisku. Uciekła mu za linię boczną.

• Laga na Kaya Tejana. Ten nie tylko nie opanował piłki, lecz także był na spalonym.

• Przy linii bocznej powalczyli o piłkę Jordi Sanchez i Engjell Hoti. W zapaśniczym stylu powalił rywala na murawę drugi z wymienionych. Kartki nie ma.

• Michał Mokrzycki uderza technicznie z niespełna 20 metrów! Piłka po koźle mija dalszy (prawy) słupek w nieznacznej odległości!

• Tęskniliśmy!

• Gospodarze zamknięci w hokejowym zamku. Michał Mokrzycki podaje prostopadle do Kamila Dankowskiego, ale ten nie ruszył do piłki, widząc, że wślizg zrobił Fabio Nunes. Piłka bez jego udziału przeturlała się za linię końcową

• Widzew zaczyna drugą połowę! Gospodarze przystępują do niej bez zmian.

• Engjell Hoti wychodzi na drugą połowę w miejsce Mieszko Lorenca.

• Wracamy do Łodzi, gdzie dobiega końca przerwa w Derbach! Po pierwszej połowie Widzew prowadzi z ŁKS-em.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +6' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Jordiego Sancheza Widzew prowadzi z ŁKS-em (1:0). Hiszpan drugi raz skierował piłkę do siatki, ale tym razem z pozycji spalnej.

• +4' A jednak! W momencie podania Marka Hanouska Jordi Sanchez był na MINIMALNYM SPALONYM! GOL NIE ZOSTAŁ UZNANY!!! Minimalny spalony Jordiego Sancheza Sanchez na spalonym

• +3' Marek Hanousek podholował piłkę środkiem i podaje prostopadle - między obrońców ŁKS-u - do Jordiego Sancheza. Ten w pierwszym kontakcie poprawił sobie pikę, a w drugim uderza technicznie obok bezradnego bramkarza przy dalszym rogu!

• [WIDEO] 45. MINUTA GOL JORDIEGO SANCHEZA

• +2' Składna akcja zawodników Kazimierza Moskala lewą stroną. Dośrodkowanie było jednak zbyt głębokie - Henrich Ravas spokojnie łapie piłkę.

• 6 minut doliczonych do drugiej odsłony.

• GOL DO SZATNI W DERBACH ŁODZI!!!

Bartłomiej Pawłowski przedarł się środkiem w stronę pola karnego beniaminka. Zbiegło do niego trzech (!) obrońców, więc podaje na prawo do niepilnowanego Jordiego Sancheza. Ten mocnym uderzeniem pokonuje Aleksandra Bobka!

• GOL DLA WIDZEWA! STRZELCEM JORDI SANCHEZ!!!

• A teraz sam w stronę bramki ruszył z futbolówką Filip Przybułek! Dogonił go zawodnik ŁKS-u, który ofiarnie wybija, przerywając groźną akcję gospodarzy!

• Kay Tejan urwał się prawą stroną. Zagrywa miękko na 15. metr do Pirulo, który jednak nieczysto uderza wolejem w stronę bramki. Henrich Ravas spokojnie broni.

• ALEKASNDER BOBEK!!! Kapitalna interwencja bramkarza gości. Po wrzutce z prawej strony piłkę na środku pola karnego dostaje Fabio Nunes. Ten najpierw "zgasił" ją na klatce piersiowej, po czym uderza płasko FAŁSZEM w stronę dalszego (prawego) rogu. Aleksander Bobek zdołał przenieść ciężar gry na drugą nogę, i rzucić się w stronę futbolówki, by odbić do boku!

• Pirulo w roli prawoskrzydłowego próbował przedrzeć się w pole karne Widzewa. Nie dość, że poradził sobie z nim Fran Alvarez, to ten jeszcze sprytnie go nabił. Gospodarze wznawiają grę z "piątki".

• Ciekawie zapowiadała się akcja ŁKS-u. Zepsuło ją nieudane podanie do Kamila Dankowskiego.

• Bartłomiej Pawłowski huknął prostym podbiciem w stronę prawego rogu! Aleksander Bobek wyciągnął się jak struna i piąstkuje do boku!

• Mieszko Lorenc upomniany żółtą kartką za faul taktyczny. Powalił rozpędzonego Fabio Nunesa. Do bramki ok. 30 metrów.

• Jak będzie dzisiaj?

• Widzew Łódź - ŁKS Łódź

• 2 Strzały 3
    • 0 Strzały celne 2
  • Piotr Głowacki ruszył lewą stroną Jego rajd został powstrzymany tuż za linią środkową.

• Bartłomiej Pawłowski rozciąga do Patryka Stępińskiego, który wrzuca na dalszy słupek do Jordiego Sancheza. Po jego zgraniu piłkę dostaje Fran Alvarez, który wystawia Filipowi Przybułkowi! Ten uderza technicznie w stronę dalszego rogu, ale po rykoszecie piłka wychodzi za linię końcową boiska tuż obok prawego słupka!

• Mocne wstrzelenie Bartłomieja Pawłowskiego w pole karne. Bez trudu radzą sobie goście.

• Gra wznowiona i... szybko przerwana. W starciu "10" Pirulo faulował Frana Alvareza. Rzut wolny z lewej strony.

• Łódź by night Widzew - ŁKS

• Dalej czekamy. Kibice odpalili race w ułożonym napisie 600. To nawiązanie do 600. rocznicy miasta Łodzi.

• I kolejna przerwa w grze. Tym razem spowodowana zadymieniem z odpalonych rac.

• Przerwa w grze. Na murawie siedzi Mieszko Lorenca. Szybko pojawili się przy nim medycy.

• Walczysz, Widzew, walczysz!

- niesie się z trybun.

• Zakotłowało się pod bramką gości po rzucie wolnym. Ostatecznie Aleksander Bobek może wznawiać grę z "piątki".

• Bramkarz ŁKS-u ma pełne rę(kawi)ce roboty

• A teraz mocne zagranie do Kaya Tejana. Ten miał problem z opanowaniem futbolówki ok. 25 metrów od bramki Widzewa.

• ŁKS w ataku pozycyjnym. Wybicie Aleksandra Bobka pod nogi Fabio Nunesa, któremu piłka uciekła za linię boczną

• Wysoki pressing beniaminka uniemożliwił Patrykowi Stępińskiemu wyprowadzenie akcji od bramkarza. Na szczęście bez konsekwencji.

• Po dośrodkowaniu Patryka Stępińskiego Luis Silva uderza głową nad poprzeczką! Niewiele się pomylił!

• Po chwili Mieszko Lorenc zagrywa mocno na prawą stronę do rozpędzonego Kamila Dankowskiego. Za mocno. Kapitan ŁKS-u mógł tylko... pokazać kciuk w górze.

• Kamil Dankowski decyduje się na atomowy strzał z dystansu. Henrich Ravas podbija piłkę, po czym pewnie ją łapie!

• Serafin Szota bez kalkulacji przerywa rajd Kaya Tejana wybiciem piłki za linię boczną.

• Bartłomiej Pawłowski próbował przedrzeć się środkiem. Został czysto powstrzymany przed linią 16. metra.

• Henrich Ravas paruje kąśliwe uderzenie Kaya Tejana z 5 metrów!

• Fabio Nunes upomniany żółtą kartką za faul na Pirulo.

• Adrien Louveau powstrzymuje atak rywali. Z kontrą ruszył Kay Tejan, który został powstrzymany tuż za linią środkową.

• Atak Widzewa lewą stroną nie przynosi powodzenia. ŁKS w ataku pozycyjny.

• Tomasz Kwiatkowski gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają goście!

• W Łodzi

• Kapitanami są defensorzy - Patryk Stępiński i Kamil Dankowski.

• Przy dźwiękach "Tańca Eleny" i rytmicznym oklasku kibiców Widzewa obie łódzkie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie Derbów Łodzi w Ekstraklasie!

• Na rozgrzewce urazu nabawił się Dani Ramirez. W ostatniej chwili do "jedenastki" wskoczył Pirulo.

• Rozjemcą derbowej rywalizacji między Widzewem a ŁKS-em będzie doświadczony arbiter z Warszawy Tomasz Kwiatkowski. Na liniach zobaczymy Tomasza Listkiewicza i Michała Obukowicza. Sędzią technicznym będzie Mateusz Jenda, a za technologię VAR odpowiadać będą Piotr Lasyk i Krzysztof Myrmus.

• ŁKS z kolei nieźle zaprezentował się w nowym sezonie - co prawda podopieczni Kazimierza Moskala również uzbierali trzy punkty - po wygranej w zeszły weekend z Koroną Kielce (2:1). Są jednak w gazie i być może ponownie sięgną po komplet w rywalizacji z rywalem zza miedzy.

• Skład ŁKS-u Łódź

• Jak do tego meczu podejdzie Widzew? Zdaniem pogłosek medialnych nerwowo zrobiło się w gabinetach klubu. Mowa bowiem o słabej dyspozycji drużyny - na inaugurację co prawda Widzew wygrał z beniaminkiem Puszczą Niepołomice 3:2. Później nastąpiły dwie wyjazdowe porażki - z Pogonią (1:2) i Jagiellonią (1:2). Co pokaże drużyna Janusza Niedźwiedzia i czy sam trener będzie miał lepszą prasę, bo od kilku tygodni wokół jego osoby spokojnie nie jest.

• Skład Widzewa Łódź

• Czas na wielkie derby Łodzi. Kibice w mieście włókniarzy bardzo długo czekali na rywalizację tych marek na poziomie Ekstraklasy. Ostatni pojedynek Widzewa z "Rycerzami Wiosny" w elicie przypadł bowiem na wiosnę sezonu 2011/12. Wówczas na stadionie ŁKS-u padł remis 1:1, a jesienią lepsi byli piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego wygrywając na stadionie Widzewa 1:0.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Sobotę w 4. kolejce Ekstraklasy kończymy mocnym akcentem w postaci DERBÓW ŁODZI!
    Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko 25 minut!

Spotkanie Widzew Łódź - ŁKS Łódź poprowadzi Tomasz Kwiatkowski...

©Krzysztof Szymczak

Widzew Łódź - ŁKS ONLINE. Czas na piłkarskie święto, a więc wielkie derby Łodzi. To prawdziwy hit 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Kibice czekali na to derbowy mecz na najwyższym szczeblu ponad 10 lat! Gdzie oglądać mecz Widzew - ŁKS na żywo, w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Pierwszy gwizdek o godz. 20:00. Zapraszamy do relacji LIVE w GOL24!

Widzew Łódź - ŁKS ONLINE

Janusz Niedźwiedź, trener Wiedza Łódź (o plotkach ws. jego zwolnienia):
Skupiam się jedynie na pracy i na tym, by jak najlepiej przygotować zespół do najbliższego spotkania. Takie informacje nie pomagają w tym, szczególnie, gdy są publikowane w dniu meczowym. Takie jątrzenie jest niedobre dla drużyny, ale taki jest świat. Nie możemy pozwalać, by miało to na nią wpływ.

Kazimierz Moskal, trener ŁKS-u:
Mecz może się różnie ułożyć, może być słaby i zakończyć się 0:0, albo padnie wiele bramek. Z pewnością oba zespoły wyjdą na boisko po to, żeby wygrać. Wiele zależeć będzie od tzw. dyspozycji dnia poszczególnych zawodników. Mam na myśli sferę mentalną, bo jeśli skupimy się tylko na walce i bieganiu, a nie na grze w piłkę, to może to nie wyjść tak, jak chcemy. I z drugiej strony, jeśli będziemy chcieli być tylko panami piłkarzami, a zabraknie nam charakteru, to też będzie ciężko.

Gdzie oglądać mecz Widzew Łódź - ŁKS na żywo w telewizji?

Spotkanie będzie transmitowane w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz w Canal+ 4K ULTRA HD. Pierwszy gwizdek o godz. 20:00. Komentuje duet Bartosz Gleń - Adam Szała. Zapraszamy na naszą relację LIVE w GOL24!