Mecz Widzew Łódź - Pogoń Szczecin ONLINE. "Portowcy" chcą z...

Mecz Widzew Łódź - Pogoń Szczecin ONLINE. "Portowcy" chcą z przytupem zakończyć rundę! Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO [16.12.2023]

• Juan Ibiza - 3
    • Paweł Kwiatkowski - 3 (Ignacy Dawid - bez oceny)
    • Luis Silca - bez oceny (Andrejs Ciganiks - 4)
    • Marek Hanousek - 3
    • Antoni Klimek - 3 (Ernest Terpiłowski - 3)

• Mariusz Malec - 4
    • Leonardo Koutris - 3 (Wojciech Lisowski - bez oceny)
    • Wahan Biczachczjan - 3 (Marcel Wędrychowski - 3)
    • Joao Gamboa - 4
    • Rafał Kurzawa - 3
    • Alexander Gorgon - 3
    • Kamil Grosicki - 4 (Leo Borges - bez oceny)
    • Efthymis Koulouris - 4 (Mariusz Fornalczyk - bez oceny)
  • Koniec meczu! Pogoń Szczecin pokonuje na wyjeździe Widzew Łódź (2:1), mimo że przegrywał po bramce Frana Alvareza. W doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Kamil Grosicki, ale komplet punktów zapewnił Efthymis Koulouris.

• Mariusz Fornalczyk chciał się ścigać przy linii bocznej z Markiem Hanouskiem. Czech przyblokował rywala, ale sędzia nakazuje grać dalej, co nie podoba się Jensowi Gustafssonowi.

• Andrejs Ciganiks podłączył się do akcji ofensywnej. Jego dośrodkowanie z lewej strony nie znalazło adresata przed bramką "Portowców".

• Wojciech Lisowski wchodzi za Leonardo Koutrisa.

• Ernest Terpiłowski powstrzymany w polu karnym i z kontrą ruszył Mariusz Fornalczyk. Przerwał ją wślizgiem Fran Alvarez, który wślizgiem wybija piłkę na aut.

• Piotr Lasyk dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• ... a za Efthymisa Koulourisa melduje się Mariusz Fornalczyk.

• Leo Borges zmienia Kamila Grosickiego...

• Piłka spada na woleja Jordiego Sancheza! Uderzył z ok. lewego narożnika pola bramkowego w stronę dalszego rogu, ale Valentin Cojocaru nie dał się zaskoczyć!

• Fran Alvarez uderza zza pola karnego wysoko nad bramką.

• Ignacy Dawid zmienia Pawła Kwiatkowskiego.

• Paweł Kwiatkowski skacząc na jednej nodze, w asyście medyków, opuszcza murawę. Będzie konieczna zmiana!

• Kamil Grosicki urwał się lewą stroną! Wyczekał wślizg Pawła Zielińskiego i z linii końcowej zagrywa płasko przed bramkę do Efthymisa Koulourisa. Ten nie zdążył "zamknąć" akcji.

• Fran Alvarez uderza wolejem zza linii 16. metra. Piłkę zmierzającą w lewy dolny róg spokojnie łapie Valentin Cojocaru.

• 16 654 widzów na meczu Widzewa z Pogonią.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Valentina Cojocaru.

• Jeszcze raz piłkarze Daniela Myśliwca zaatakowali prawą stroną. Wywalczyli rzut rożny.

• Dominik Kun dał się złapać w pułapkę ofsajdową. Na razie zmiany po stronie gospodarzy niewiele wniosły do gry.

• Marcel Wędrychowski próbował przedrzeć się prawą stroną. Skutecznie został przyblokowany.

• Rafał Kurzawa może grać dalej. Skończyło się na strachu, choć groźnie to wyglądało, gdy jego stopa wygięła się na bok.

• Przerwa w grze. Rafał Kurzawa nie podnosi się z murawy, który bez udziału przeciwnika podkręcił staw skokowy. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Marcel Wędrychowski zmienia Wahana Biczachczjana

• [WIDEO] 52. MINUTA. EFTHYMIS KOULOURIS (1:2)

• Jordi Sanchez ruszył do prostopadłego podania i chciał objechać Valentina Cojocaru. Sęk w tym, że był na spalonym.

• Goście mądrze oddalają grę od własnej bramki. Po zagraniu z lewej strony Rafał Kurzawa nie zdołał przedrzeć się z piłką w polu karnym Widzewa.

• Wahan Biczachczjan decyduje się na uderzenie bezpośrednie z rzutu wolnego. Podbitą piłkę od muru pewnie łapie Henrich Ravas.

• Dzieje się także na trybunach Dym na trybunie

• Paweł Kwiatkowski upomniany żółtą kartką kartką. Zdecydowanym wejściem faulował Rafała Kurzawę. Do bramki Widzewa ok. 25 metrów.

• ... a za Antoniego Klimka melduje się Ernest Terpiłowski.

• ... Dominik Kun zastępuje Fabio Nunesa...

• Potrójna zmiana w Widzewie: Jordi Sanchez zastępuje Imada Rondicia...

• Paweł Zieliński przerywa akcję Kamila Grosickiego wybiciem piłki na aut.

• Szczecinianie spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Widzew nie kwapi się, by podejść wyżej.

• Jeden z najlepszych transferów w tym sezonie

• Linus Wahlqvist przedarł się prawą stroną i zagrywa w pole karne do Efthymisa Koulourisa. Ten w pierwszym kontakcie ustawił ją sobie do strzału, po czym huknął w stronę bramki! Piłkę lekko podbił Marek Hanousek tak, że wpadła do siarki pod poprzeczką!

• GOL DLA POGONI! STRZELCEM EFTHYMIS KOULOURIS!!!

• Mocne zagranie do Efthymisa Koulourisa. Grek nie opanował piłki.

• Zakotłowało się przed bramką Henricha Ravasa po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego. Poza piąstkowaniem bramkarza piłkę głową odbiło 4-5 zawodników obu drużyn, aż ostatecznie udało się gospodarzom wybić na uwolnienie.

• Piłkarze Jensa Gustafssona zaatakowali prawą stroną. Wywalczyli rzut rożny.

• Pogoń zaczyna drugą odsłonę!

• Wracamy do Łodzi, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Widzewa z Pogonią Szczecin. Po pierwszej połowie mamy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Dobrze że schodzimy na przerwę z remisem, chociaż mieliśmy jeszcze teraz tę drugą sytuację w polu karnym Widzewa. Brakowało czegoś, tego ostatniego podania, i mam nadzieję, że w drugiej połowie będzie to lepiej wyglądało.

Tak jak u nas i tutaj wiedzieliśmy o tym, że będzie fantastyczna atmosfera i nic tylko grać

- powiedział w przerwie Rafał Kurzawa, pomocnik Pogoni Szczecin.

• +6' Koniec pierwszej połowy. Widzew Łódź remisuje z Pogonią Szczecin (1:1). Na bramkę Frana Alvareza odpowiedział Kamil Grosicki.

• [WIDEO] 43. MINUTA. FRAN ALVAREZ (1:0)

[WIDEO] 45+3. MINUTA. KAMIL GROSICKI (1:1)

• +5' A teraz Henrich Ravas ratuje Widzew przed utratą gola! Z najwyższym trudem łapie piłkę po uderzeniu Efthymisa Kolourisa z kilkunastu metrów!

• +3' Alexander Gorgon dostaje piłkę w szesnastce" gospodarzy". Zgubił na "zamach" Juana Ibizę, ale za mocno odskoczyła mu futbolówka. Dopadł do niej Kamil Grosicki, który mocnym uderzeniem doprowadza do remisu!

• +3' POGOŃ WYRÓWNUJE! GOL KAMILA GROSICKIEGO!!!

• +2' Rafał Kurzawa w roli lewoskrzydłowego podaje płasko przed bramkę. Bramkarz Widzewa łapie piłkę przed nadbiegającym Alexandrem Gorgonem.

• +1' Henrich Ravas spokojnie łapie piłkę po anemicznym strzale głową Efthymisa Koulourisa

• Piotr Lasyk dolicza 5 minut do pierwszej połowy.

• Linus Wahlqvist upomniany żółtą kartką za uderzenie Frana Alvareza łokciem w szyję. Ten padł na murawę jak rażony piorunem.

• Kapitalne prostopadłą podanie Andrejsa Ciganiksa między stoperów do Frana Alvareza. Hiszpan przyjął piłkę prawą nogą i uderzył płasko lewą w stronę dalszego (prawego) rogu! Valentin Cojocaru był bezradny!

• GOL DLA WIDZEWA! STRZELCEM FRAN ALVAREZ!!!

• Alexander Gorgon upomniany żółtą kartką za skoszenie Leonardo Koutrisa.

• Piłkarze Daniela Myśliwca "przecinają" podanie do Efthymisa Koulourisa.

• A zdobyli... 6 bramek

• Wahan Biczachczjan "łamie" akcję na prawej flance do środka. Kolejny raz przeciągnął dośrodkowanie; piłkę łapie Henrich Ravas.

• Po zagraniu Frana Alvareza Bartłomiej Pawłowski zagrywa z prawego narożnika pola bramkowego na dalszy słupek do Antoniego Klimka. Zabrakło mu centymetrów, by "zamknąć" akcję!

• Bartłomiej Pawłowski podaje do Frana Alvarezowi, który nie zdołał uderzyć. Po chwili wrzutka pierwszego z wymienionych nie znalazła adresata.

• W odpowiedzi Valentin Cojocaru zbija za linię końcową piłkę po uderzeniu Bartłomieja Pawłowskiego!

• Składna akcja Pogoni mogła dać prowadzenie! Efthymis Koulouris był blisko wpisania się na listę strzelców, ape uderzył minimalnie obok dalszego (prawego) rogu!

• W odpowiedzi Efthymis Koulouris uderza głową z kilkunastu metrów, ale wyciągnięty jak struna Henrich Ravas paruje do boku! Dodatkowo Grek był na spalonym.

• Pewny punkt Widzewa

• Fabio Nunes zagrywa z prawej strony pola bramkowego. Podbitą piłkę uderzył głową Paweł Kwiatkowski, ale zbyt lekko, by pokonać Valentina Cojocaru!

• Alexsnder Gorgon wbiega w pole karne Widzewa. Podanie Kamila Grosickiego było jednak odrobinę za mocne.

• Bartłomiej Pawłowski dostaje piłkę na 20. metrze. Był na wprost bramki ale uderzył metr-półtora obok prawego słupka.

• Kolejny pojedynek Kamila Grosickiego z Pawłem Kwiatkowskim. Sędzia Piotr Lasyk zauważył, że kapitan "Portowców" pomagał sobie ręką w przyjęciu piłki ręką.

• Paweł Kwiatkowski jak profesor powstrzymuje we własnej "szesnastce"... Kamila Grosickiego! Czystym wślizgiem wyłuskał piłkę spod nóg doświadczonego rywala. Za tę interwencję został nagrodzony gromkimi brawami z trybun.

• Andrejs CIganiks zmienia kontuzjowanego Luisa Silvę.

• Gospodarze przez moment będą grać w "dziesiątkę". Przez ten czas oddalają grę od własnej połowy.

• Przerwa w grze. Juan Ibiza nie jest w stanie grać! Będzie konieczna zmiana, bo w asyście medyków opuszcza boisko!

• Nie wyszło lewą, to Pogoń zaatakowała prawą stroną. Dośrodkowanie Linusa Wahlqvista nie znalazło adresata.

• Kamil Grosicki urwał się lewą stroną. Niemal z linii końcowej zagrywa płasko przed bramkę, gdzie najszybszy był jednak Henrich Ravas.

• Luis Silva upomniany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie. Przy wyskoku przejechał korkami po ramieniu Alexandra Gorgona.

To 4. "żółtko" Luisa Silvy w tym sezonie, więc nie zagra w 20. kolejce z Jagiellonią Białystok.

• Zmiana bramkarza nie będzie konieczna. Valentin Cojocaru wznawia grę z "piątki".

• Imad Rondić podbiegł przeprosić Valentina Cojocaru. Zza linii bocznej przygląda się całej sytuacji Bartosz Klebaniuk.

• Fabio Nunes podpatrzył Kamila Grosickiego i zagrywa fałszem z prawej strony w "szesnastkę" gości. Valentin Cojocaru uprzedził Imada Rondicia, ale ucierpiał w starciu z rywalem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• A teraz dośrodkowanie z prawej strony nie znalazło adresata przed bramką "Portowców".

• Efektowna oprawa kibiców gospodarzy Oprawa kibiców Widzewa

• Imad Rondić dostał dobre podanie z głębi pola. Naciskany przez Mariusza Malca nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

• Po chwili dośrodkowanie przeciągnął Wahan BIczachczjan. Henrich Ravas spokojnie łapie piłkę.

• Kamil Grosicki chciał fałszem zagrać w pole karne do Efthymisa Koulourisa. Zablokował go obrońca Widzewa.

• Na gwizdek Piotra Lasyka spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Widzewa!

• Minuta ciszy poprzedza rozpoczęcie spotkania. .

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Mecz Widzew - Pogoń w 19. kolejce poprowadzi sędzia Piotr Lasyk z Radomia. Na liniach pomagać mu będą Krzysztof Myrmus oraz Sławomir Kowalewski. Za VAR z kolei odpowiadać będą Krzysztof Jakubik i Paweł Sokolnicki.

• Skład Pogoni Szczecin

• Z kolei przyjezdni ze Szczecina znajdują się znacznie wyżej w tabeli. "Portowcy" piastują szóstą lokatę w tabeli. Podopieczni szwedzkiego szkoleniowca mimo drobnych problemów na początku sezonu zdołali się odbić od dna i regularnie punktować. W ostatnich meczach jednak radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Grosicki i spółka w ostatnich trzech meczach zdobyli... jeden punkt.

• Skład Widzewa Łódź

• Gospodarze prowadzeni przez Daniela Myśliwca zajmują obecnie 11. miejsce w ligowej tabeli. Dla "Widzewiaków" ta runda najwyższej klasy rozgrywkowej była z pewnością niezadowalająca. Na swoim koncie zgromadzili 22 punkty po sześciu zwycięstwach, czterech remisach oraz ośmiu porażkach. Ostatni czas jednak nie jest malowany w kolorowych barwach. W PKO BP Ekstraklasie wygrali dopiero 26 listopada z Lechem Poznań (3:1).

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Po emocjonującym meczu w Krakowie, gdzie Puszcza mierzyła się z Jagiellonią Białystok, przenosimy się do Łodzi! Już za 25 minut Widzew zagra z Pogonią Szczecin. Obie drużyny nie mogą zaliczyć ostatnich tygodni w Ekstraklasie do udanych. Dzisiaj powalczą o komplet punktów, by w dobrych nastrojach udać się na święta.

Mecz Widzew - Pogoń poprowadzi Piotr Lasyk...

Widzew - Pogoń LIVE! Kto lepiej zakończy rundę?

Widzew - Pogoń LIVE! Kto lepiej zakończy rundę? ©andrzej szkocki/polska press

PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Pogoń Szczecin ONLINE. "Portowcy" zamkną rundę jesienną w ostatniej przedświątecznej kolejce w województwie łódzkim. Podopieczni Jensa Gustafssona ze zmiennym szczęściem, ale aktualnie zajmują szóste miejsce. Do czołówki tracą pięć punktów. "Widzewiacy" zajmują zdecydowanie niższą lokatę. Gdzie oglądać? Relacja LIVE w GOL24 w sobotę od godziny 17:30.

PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Pogoń Szczecin ONLINE

Od tamtej pory przyszły porażki. Z Radomiakiem Radom (0:3) oraz Puszczą Niepołomice (0:1). Po drodze gracze Myśliwca awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski eliminując Stal Mielec (2:1).

Zwróciliśmy już uwagę na to, że inne drużyny zaczynają bronić inaczej w spotkaniach rozgrywanych z nami. Są ostrożniejsze, poświęcają więcej czasu na nieco inne aspekty, strefy na boisku. To w żadnym razie nie jest żaden zarzut, tylko jasna wskazówka dla nas, że my się musimy do tego elastycznie dostosować
- mówił przed meczem Myśliwiec.

W poprzedniej kolejce pozwolili sobie wyrwać zwycięstwo w ostatnich minutach z Wartą Poznań (3:3), a pozostałe dwa spotkania zakończyły się klęskami. Czy "Portowcy" w Łodzi zakończą z przytupem rundę wiosenną?

Ostatnie mecze bezpośrednie:
  • 12.04.2014 Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 1:0
  • 17.07.2022 Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 2:1
  • 28.01.2023 Widzew Łódź - Pogoń Szczecin 3:3
  • 30.07.2023 Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 2:1

Daniel Myśliwiec, trener Widzew: - Moim zdaniem, mecz z Pogonią będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż nasze spotkanie z Puszczą. Oni też skupiają się grze ofensywnej, grają do przodu. Chcą być aktywni. Sądzę więc, że to starcie będzie miało więcej wspólnego z piłką nożną, niż to w Krakowie. Myślę, że o losach tego meczu mogą przesądzić zmiennicy. Choć, oczywiście, życzę chłopakom, którzy wyjdą na murawę w wyjściowym składzie, żeby to oni rozstrzygnęli już losy spotkanie. Na tabelę patrzę na końcu, znów się powtórzę. Jeśli w sporcie profesjonalnym miałyby nam drżeć nogi, bo zbliża się strefa spadkowa, albo, tak jak po meczu w Poznaniu, bo zbliża się strefa europejskich pucharów, oznaczałoby to, że się do tego nie nadajemy

Jens Gustafsson, trener Pogoni: - Przeciwnicy z nami grają bardzo skutecznie. Gdybyśmy prezentowali taką skuteczność, to strzelilibyśmy więcej bramek, dużo więcej. Nie chcę teraz się skupiać na czwórce w obronie i wskazywać słabe ogniwa, obarczać winą. Mecz z Wartą za nami, a podejmowaliśmy bardzo złe decyzje, co jest nieakceptowalne. Takie rzeczy się jednak zdarzają, musimy to zaakceptować i iść do przodu. Zmiany? Są możliwe, ale grali ostatnio najlepsi

Nie zagrają w meczu Widzew - Pogoń:

Widzew: Kerk, Milos, Shehu, Szota (kontuzje)
Pogoń: ----

Mecz Widzew Łódź - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Transmisja meczu na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie stream wyłącznie w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Robert Skrzyński - Michał Żewłakow. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!