Wisła Płock - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Zabrzanie zbliżą się do Legii?

Wisła Płock

0

Górnik Zabrze

1

• Piłka po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha nie znajduje adresata i wychodzi poza boisko. A sędzia gwiżdże po raz ostatni! Górnik Zabrze wywozi z Płocka komplet punktów i wskakuje na najniższy stopień podium Ekstraklasy!

• Piłka meczowa dla gospodarzy. Rzut wolny z ok. 30 metrów...

• Niedokładne zagranie gospodarzy na prawą stroną. Górnik niespiesznie wznawia grę z autu na wysokości swojego pola karnego.

• ... a za Jesusa Jimeneza pojawia się Łukasz Wolsztyński.

• Bartosz Nowak schodzi, Filip Bainović wchodzi...

• Mariusz Złotek dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

• Mateusz Szwoch centruje z lewego narożnika na bliższy słupek, skąd Cilian Sheridan uderza głową! Martin Chudy nie dał się jednak zaskoczyć!

• I jeszcze jeden...

• Seria rzutów rożnych dla gospodarzy. Zabrzanie nerwowo ratują się wybijaniem piłki za linię końcową.

• Cillian Sheridan przedłuża za siebie po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha z rzutu rożnego. Żaden z jego kolegów nie zdołał "zamknąć" akcji.

• Nerwowa gra Górnika blisko swojego pola karnego. I pressing Wisły daje rzut rożny.

• Zakotłowało się w polu karnym Górnika. Niebezpieczeństwo zażegnane przez Michała Koja.

• Michał Koj zmienia Giannisa Masourasa.

• Po zagraniu z lewej strony Cillian Sheridan pognał środkiem w pole karne. Wydaje się, że niepotrzebnie zdecydował się na podanie do prawo do kolegi, który został uprzedzony przez Erika Janżę.

• Kolejny atak piłkarzy Marcina Brosza nie przynosi zagrożenia. Martin Chudy wznawia grę z "piątki".

• Po rzucie wolnym dla gospodarzy do piłki na dalszym słupku ruszył Jakub Rzeźniczak. W ostatniej chwili Adrian Gryszkiewicz uprzedza rywala i wyjaśnia sytuację zdecydowanym wybiciem!

• Nonszalanckie zagranie piętką Jesusa Jimeneza do Piotra Krawczyka przerywa Damian Zbozień, który zagrał mocno po linii do Cilliana Sheridana, Ten w pojedynku biegowym po prawej stronie nie dał rady ograć Przemysława Wiśniewskiego.

• Piotr Tomasik z żółtą kartką.

• Po rzucie wolnym Bartosz Nowak zagrywa w pole karne do Piotra Krawczyka, który zdecydowała się na atomowe uderzenie z "szesnastki". Ten huknął pod "ladę" i Krzysztof Kamiński zdołał musnąć piłkę, ale ta jednak od poprzeczki wpada do siatki!

• GOL DLA GÓRNIKA! STRZELCEM PIOTR KRAWCZYK!!!

• A teraz z kontrą ruszył Jesus Jimenez. Siła złego na jednego - nie poradził sobie z trzema rywalami przed polem karnym "Nafciarzy".

• Piotr Krawczyk zmienia Aleksa Sobczyka.

• Dawid Kocyła pognał lewą stroną. Jak profesor jego solową akcję przerywa Przemysław Wiśniewski.

• Damian Zbozień jest już na murawie za kontuzjowanego Giorgiego Merebaszwiliego

• Podtrzyma serię?

• Płocczanie przez moment w "dziesiątkę". Giorgi Merebasszwili jest poza boiskiem.

• I wydaje się, że za chwilę będzie kolejna zmiana. Tylko że wymuszona - charakterystyczny kołowrotek w stronę ławki pokazał Giorgi Merebaszwili. Gruzin nie jest w stanie grać.

• ... i Mateusz Szwoch wchodzi, a schodzi Damian Rasak.

• ... Torgila Gjertsena zmienia Cillian Sheridan...

• Trzy zmiany w ekipie gospodarzy. Dawid Kocyła w miejsce Mateusza Lewandowskiego...

• Laga Alasana Manneha do Aleksa Sobczyka. Ten nie miał szans, by dobiec do podania.

• Erik Janża ucierpiał w starciu z Torgilem Gjertsenem. Krótka przerwa w grze, ale wydaje się, że pierwszy z wymienionych będzie w stanie kontynuować grę.

• Zupełnie nieudane uderzenie Jesusa Jimenza z dystansu. Sporo brakowało Hiszpanowi do bramki. Krzysztof Kamiński wznawia grę z "piątki".

• Bartosz Nowak przedarł się w pole karne Wisły, ale nie miał z czego uderzyć ani do kogo podać. Akcja Górnika spaliła na panewce.

• Adrian Gryszkiewicz spokojnie głową zgrywa piłkę do bramkarza. Laga na Mateusza Lewandowskiego nie znalazła tego adresata.

• Po rzucie rożnym Martin Chudy łapie piłkę przed linią bramkową po uderzeniu głową.

• Zabrzanie krok po kroku, metr po metrze, przybliżają się w okolice pola karnego gospodarzy. Giannis Masouras chciał przeprowadzić dwójkową akcję z Aleksem Sobczykiem, ale poradzili sobie z nimi defensorzy Wisły.

• Żółtą kartką upomniany Jakub Rzeźniczak. Jako że to jego czwarte "żółtko", to w następnej kolejce czeka go przymusowa pauza.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Roman Prochazka będzie grać za Norberta Wojtuszka.

• Wracamy do Płocka, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Wisła - Górnik wieńczący 12. kolejkę Ekstraklasy. Po pierwszych trzech kwadransach mamy 0:0.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Za głębokie dośrodkowanie Erika Janży z rzutu wolnego w pole karne. Piłkę łapie Krzysztof Kamiński i rozlega się gwizdek kończący pierwszą połowę. Wisła Płock bezbramkowo remisuje z Górnikiem Zabrze.

• "Nakładka" Mateusza Lewandowskiego. Powinien uważać, bo ma już na koncie żółtą kartkę. Sędzia Mariusz Złotek oszczędził młodzieżowca.

• Po chwili próbował z pola karnego Piotr Tomasik! Bramkarz Górnika znowu górą!

• Nie ma gola dla "Nafciarzy"! Bardzo dobre dośrodkowanie z lewego narożnika, do którego wyskoczył Milan Obradović. Piłka poleciała po koźle w stronę bramki, ale Martin Chudy zdołał skutecznie interweniować!

• Po centrze z prawej strony Jesus Jimenez uderza głową w stronę lewego słupka. Krzysztof Kamiński pewnie chwyta piłkę.

• Rzut rożny gości nie przynosi zagrożenia pod bramką Krzysztofa Kamińskiego. Jeszcze próbował przedrzeć się Jesus Jimenez, ale nie poradził sobie z Dusanem Lagatorem.

• W tej akcji Alasana Manneh był faulowany przez Mateusza Lewandowskiego. Sędzia puścił grę, ale kary nie odpuścił. Żółta kartka.

• Dwójkowa akcja Norberta Wojtuszka z Giannisem Masourasem prawą stroną. Młodzieżowiec ciut za słabo podał do Greka, przez co akcja wyraźnie zwolniła na tempie i płocczanie zdążyli wrócić.

• Bartosz Nowak uderza minimalnie nad poprzeczką. Wydaje się, że Krzysztof Kamiński zdołałby skutecznie interweniować w tej sytuacji.

• Rzut wolny dla gości z ok. 25 metrów. Może być ciekawie.

• I jeszcze jeden korner dla piłkarzy Radosława Sobolewskiego. Po krótkim rozegraniu podaje w pole karne zostaje przecięte przez obronę Górnika.

• Niezłe dośrodkowanie Gruzina na dalszy słupek do Jakuba Rzeźniczaka, który nieczysto główkuje. Pół metra przed nim wyskoczył Damian Rasak i to on w pewnym sensie przeszkodził koledze w oddaniu "soczystego" strzału w stronę bramki.

• Giorgi Merebaszwili posyła górne podanie "na walkę" do Mateusza Lewandowskiego. Afrian Gryszkiewicz wybija piłkę głową za linię końcową.

• Przydał się Dusan Lagator, który zdublował pozycję prawego obrońcy. Korner Górnika nie przynosi zagrożenia pod bramką Krzysztofa Kamińskiego.

• Piłkę przed pole karnym przejmuje Alasana Manneh. Nie zdecydował się na strzał, a na podanie w "szesnastkę"... do nikogo.

• Nerwowe wybicie Martina Chudy'ego na aut. A miał czas, by przyjąć, poczekać, popatrzeć...

• Po ataku pozycyjnym piłkę na prawej stronie dostaje Giannis Masouras, ale w prosty sposób traci ją na rzecz Giorgiego Merebaszwiliego. Grek przerwał atak rywala faulem taktycznym, za który został upomniany żółtą kartką.

• Po dwójkowej akcji z Damianem Rasakiem Giorgi Merebaszwili znalazł się na lwej stronie pola karnego Górnika. Skutecznie poradził sobie z nim Stefanos Evangelou z Przemysławem Wiśniewskim. Niemniej akcja "Nafciarzy" mogła się podobać.

• Długie zagranie z pominięciem drugiej linii do Mateusza Lewandowskiego. Niebezpieczeństwo zażegnane przez dobrze ustawionego Adriana Gryszkiewicza.

• Bartosz Nowak próbował przedrzeć się środkiem boiska. "Rumakowanie" skończyło się przed "szesnastką" po minięciu dwóch rywali.

• Giorgi Merebazwili centruje z rzutu wolnego. Obrona Górnika radzi sobie na chwilę, przy okazji "poprawki" anemiczne uderzenie Filipa Lesniaka nie sprawiło problemu Martinowi Chudy'emu.

• I Grek z pominięciem drugiej linii posyła lagę do Aleksa Sobczyka. Ten nie miał szans, by dojść do podania.

• Dobry przechwyt Dusana Lagatora na 30. metrze od własnej bramki. Od razu zapoczątkował kontrę podaniem do Torgila Gjertsena, który chciał równie szybko zagrać na lewo do rozpędzonego Mateusza Lewandowskiego. Piłka znalazła się pod nogami Stefanosa Evangelou.

• Po chaosie w środku pola piłka znalazła się na prawej strony do Giannisa Masourasa, który dośrodkowanł w pole karne do Jesusa Jimeneza. Krzysztof Kamiński spokojnie łapie piłkę.

• Na gwizdek Mariusza Złotka ze środka zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są Krzysztof Kamiński i Jesus Jimenez.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Kiedy ostatnio zabrzanie wywieźli z Płocka komplet punktów? Miało to miejsce 9 lutego 2018 r. Wówczas bramki strzelili Kamil Zapolnik, Igor Angulo (2) i Marcin Urynowicz.

• Forma Wisły Płock w tym sezonie na własnym stadionie: 6 spotkań, 1 wygrana, 2 remisy, 3 porażki, bilans bramek - 3:6. W tej tabeli 14. miejsce.

Bilans Górnika Zabrze w tym sezonie na wyjazdach: 5 spotkań, 3 wygrane, 1 remis, 1 porażka, bilans bramek - 6:3. W tej tabeli 3. miejsce.

• Skład gości

Rezerwowi: Dawid Kudła - Aleksander Paluszek, Roman Prochazka, Łukasz Wolsztyński, Adam Ryszkowski, Michał Koj, Piotr Krawczyk, Filip Bainović, Daniel Ściślak,

• Gospodarze dzisiejszego spotkania, którzy w 11 meczach zgromadzili zaledwie 10 "oczek", plasują się na 14. pozycji. O punkt wyprzedzają beniaminków - Stal Mielec i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Z kolei zabrzanie, którzy na koncie mają 2 razy więcej punktów od "Nafciarzy", są tuż za podium. Co ważne, tyle samo punktów ma trzeci Śląsk, drugi Raków ma 24 punkty, a liderująca Legia - 28.

• Skład gospodarzy

Rezerwowi: Jakub Wrąbel - Patryk Tuszyński, Damian Michalski, Dawid Kocyła, Piotr Pyrdoł, Hubert Adamczyk, Mateusz Szwoch, Cillian Sheridan, Damian Zbozień.

• Relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Przed chwilą zakończyło się spotkanie Pogoni Szczecin ze Stalą Mielec (2:0), a ostatnim akcentem 12. kolejki Ekstraklasy będzie pojedynek Wisły Płock z Górnikiem Zabrze. Pierwszy gwizdek sędziego Mariusza Złotka już za 25 minut!

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi:

©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Wisła Płock - Górnik Zabrze ONLINE. Na zakończenie 12 kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock podejmie Górnika. Zwycięstwo pozwoli zabrzanom skrócić dystans do liderującej Legii. Początek meczu w poniedziałek 7 grudnia o godz. 20:30. Relacja na żywo w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Wisła Płock - Górnik Zabrze ONLINE

Oglądaj mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze w Player.pl >>>

W płockiej ekipie doszło w ostatnim czasie do sporych przetasowań. Zwolniony został dyrektor sportowy Marek Jóźwiak. Jego miejsce zajął Paweł Magdoń, który w przeszłości w barwach Wisły rozegrał ponad 100 spotkań. Płocczanie mają też nowego szefa skautingu.

Na przedmeczowej konferencji Radosław Sobolewski był pytany o ostatnie zmiany. - W tym momencie skupiamy się tylko i wyłącznie na przygotowaniu do najbliższego ligowego meczu. Nie myślimy o przeszłości, bo jej nie zmienimy. Co oczywiście nie znaczy, że nie przeanalizowaliśmy ostatnich miesięcy naszej pracy - przyznał szkoleniowiec Wisły.

Płocczanie ostatni raz wygrali w lidze 18 października (1:0 ze Śląskiem Wrocław) i plasują się tuż na nad strefą spadkową. Nad ostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała mają tylko punkt przewagi. Drużyna Sobolewskiego ma duże problemy ze zdobywaniem punktów na własnym boisku. W Płocku wygrała tylko jedno z sześciu spotkań. A Górnik potrafi grać w delegacjach. Na wyjazdach ograł już Legię Warszawa, Stal Mielec i Wartę Poznań. Jeśli pokona Wisłę, zbliży się do lidera ze stolicy na trzy punkty.

- Wisła na pewno będzie zdeterminowana w tym spotkaniu, bo potrzebuje punktów. Będą chcieli przeskoczyć parę miejsce w tabeli, a dla nas zawsze jest to trudny teren. Trzeba też patrzeć na warunki atmosferyczne. Na pewno zapowiada się ciężki mecz - powiedział Adam Ryczkowski, skrzydłowy Górnika w rozmowie z klubowymi mediami.

W ekipie Wisły Płock zabraknie Alana Urygi, Airama Cabrery i Aleksandra Pawlaka. Marcin Brosz ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy.

Wisła Płock - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV i ONLINE

Spotkanie Wisła Płock - Górnik rozpocznie się w poniedziałek 7 grudnia o godz. 20:30. Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Komentują Rafał Dębiński i Maciej Murawski. W internecie transmisja Player+ i aplikacji Canal+. Tekstowa relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:30.

20:30 Wisła Płock - Górnik Zabrze Canal+ Sport