PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie Lubin - Legia Warszawa...

PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie Lubin - Legia Warszawa ONLINE. Sąsiedzi grają o czołówkę. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Luis Mata - 3
    • Tomasz Makowski - 3 (Marko Poletanović - 3)
    • Damian Dąbrowski - 3
    • Tomasz Pieńko - 3 (Kacper Chodyna - 2)
    • Serhij Bułeca - 3 (Marek Mróz - bez oceny)
    • Mateusz Wdowiak - 3 (Damjan Bohar - bez oceny)
    • Dawid Kurmoinowski - 3 (Juan Munoz - 2)

• Kacper Tobiasz - 3
    • Steve Kapuadi - 3
    • Rafał Augustyniak - 4
    • Radovan Pankov - 4 (Artur Jędrzejczyk - 3)
    • Paweł Wszołek - 4 (Gil Dias - bez oceny)
    • Bartosz Slisz - 4
    • Juergen Elitim - 3 (Filip Rejczyk - bez oceny)
    • Patryk Kun - 3
      [*Josue - 4 (Igor Strzałek - bez oceny)
    • Blaz Kramer - 3
    • Ernest Muci - 3 (Maciej Rosołek - bez oceny)
  • Koniec meczu. Legia Warszaw pokonuje Zagłębie Lubin 3:0 Bramki strzelili Rafał Augustyniak, Radovan Pankov i (po zmianie stron) Josue z rzutu karnego.

• Igor Strzałek decyduje się na strzał z dystansu. Trafia w... plecy Blaza Kramera.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• ... a Filip Rejczyk wchodzi za Juergena Elitima.

• Maciej Rosołek zmienia Ernesta Muciego...

• .. a Marek Mróz zajmuje miejsce Serhija Bułecy.

• Damjan Bohar zmienia Mateusza Wdowiaka...

• Juergen Elitim upomniany żółtą kartką za faul.

• JUAN MUNOZ!!!

W kilkanaście sekund zmarnował dwie kapitalne okazje! Pierwsza próba głową była obok bramki, a po chwili lewą nogą uderza z kilku metrów obok bliższego słupka!

• .. a za Pawła Wszołka wchodzi Gil Gias.

• Igor Strzałek zmienia Josue...

• Niespełna kwadrans do końca meczu. Gospodarze zdołają strzelić choćby jedną bramkę?

• Kacper Chodyna zmienia Tomasza Pieńkę.

• Juan Munoz zmienia Dawida Kurminowskiego.

• [WIDEO] 64. MINUTA. GOL JOSUE Z KARNEGO (0:3)

• Szymon Weirauch ratuje Zagłębie przed utratą gola! Kapitalna parada po uderzeniu Pawła Wszołka!

• Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:3

• 10 Strzały 4
    • 1 Strzały celne 3
  • Artur Jędrzejczyk zmienia Radovana Pankova.

• JOSUE TRAFIA Z KARNEGO!!!

Przed strzałem Portugalczyk miał charakterystyczny naskok, po czym uderza przy lewym słupku! Piłka przeszła po ręce Szymona Weiraucha i wpadła do bramki!

• Gospodarze jeszcze próbują coś zdziałać u sędziego. Ich zdaniem nie powinno być rzutu karnego. Piotr Lasyk pozostaje niewzruszony.

• Piotr Lasyk wskazuje na "wapno"! Po centrze Patryka Kuna piłka trafia w rękę Bartłomieja Kłudki!

• Steve Kapuadi dobrze interweniuje we własnej "szesnastce" po centrze Serhija Bułecy.

• Marko Poletanović zmienia Tomasza Makowskiego.

• Kacper Tobiasz łapie piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Makowskiego.

• Seria zostanie podtrzymana?

• Po dośrodkowaniu z prawego narożnika Aleks Ławniczak już składał się do strzału, ale piłka do niego nie dotarła.

• Podrażnieni gospodarze rzucili się do odrabiania straty. Akcja lewą stroną przynosi rzut rożny. I jeszcze jeden, z drugiego narożnika.

• Szymon Weirauch interweniuje poza polem karnym! Ryzyko opłaciło się - uprzedził nadbiegającego Blaza Kramera!

• I jeszcze jeden - po krótkim rozegraniu centra na dalszy słupek, gdzie nie było Dawida Kurminowskiego.

• Serhij Bułeca decyduje się na bezpośrednie uderzenie. Piłka podbita od muru przelatuje za linię końcową.

• Goście długo ustawiają mur.

• Atak Zagłębia środkiem przynosi rzut wolny. Blaz Kramer skosił Mateusza Wdowiaka.

• Druga polowa rozpoczęta! Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie.

• Koniec pierwszej połowy. Legia Warszawa, po bramkach Rafała Augustyniaka i Radovana Pankova, prowadzi z Zagłębiem Lubin 2:0. Obie gole padły w... pierwszych czterech minutach

• Zakotłowało się przed bramką Legii! Tomaszowi Pieńce i Dawidowi Kurminowskiemu nie udało się jednak skierować piłki w stronę bramki!

• NIE MA GOLA DLA ZAGŁĘBIA!!!

Bartłomiej Kłudka ruszył do mocnego zagranie z głębi pola i z "szesnastki" uderza nieznacznie obok dalszego słupka! To powinno być trafienie kontaktowe!

• Dwie minuty, dwa strzały, dwa gole

• Zakotłowało się przed bramką gospodarzy, którzy ofiarnie blokuje strzały i dośrodkowania piłkarzy Kosty Runjaicia.

• Ernest Muci decyduje się na strzał. Piłkę po rykoszecie łapie Szymon Weirauch.

• Luis mata ratuje się wybiciem piłki na uwolnienie. A już zbliżali się do niego Josue i Blaz Kramer.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Zagłębia. Do dośrodkowania na bliższy słupek nie zdążył Dawid Kurminowski.

• NIE MA GOLA DLA LEGII!!

Lewą strona z piłką pognał Ernest Muci, który zagrywa odrobinę za mocno na środek pola karnego do Blaza Kramera, Słowieniec dostał jednak piłkę na 6. metrze, ale jego strzał blokuje Szymon Weirauch!

• [WIDEO] 2. MINUTA. GOL RAFAŁĄ AUGUSTYNIAKA (0:1)

[WIDEO] 4. MINUTA. GOL RADOVANA PANKOVA (0:2)

• Przerwa w grze. Ostre wejście Bartosza Slisza. Sędzia nie sięga do kieszonki.

• Tomasz Pieńko kieruje piłkę do siatki! Jego, i piłkarzy Zagłębia, nie trwała długo - w momencie zagrania był na spalonym!

• Paweł Wszołek na spalonym.

• Po chwili Mateusz Wdowiak dostaje piłkę od Dawida Kurminowskiego. jego strzał mija jednak bramkę gości.

• Tomasz Makowski decyduje się na strzał z dystansu. W ostatniej chwili został zablokowany.

• Legioniści mocno "weszli" w mecz

• Kacper Tobiasz spokojnie łapie piłkę, przerywając akcję piłkarzy Waldemara Fornalika

• Goście idą za ciosem. Dośrodkowanie z lewej flanki nie znalazło jednak adresata przed bramką "Miedziowych".

• CO TU SIĘ DZIEJE?!

Po rzucie wolnym Ernest Muci zagrywa płasko w "szesnastkę" do Radovana Pankova, który z bliska podwyższa prowadzenie!

• GOL DLA LEGII! STRZLECEM RADOVAN PANKOV!!!

• Nieatakowany Rafał Augustyniak zdecydował się na strzał z dystansu. Huknął w środek bramki, gdzie był Szymon Weirauch, ale piłka przeszła przez jego ręce i wpadła do siatki!

• GOL DLA LEGII! STRZELCEM RAFAŁ AUGUSTYNIAK!!!

• Piotr Lasyk gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Spotkanie Zagłębie Lubin - Legia Warszawa poprowadzi Piotr Lasyk. Jego asystentami będą Krzysztof Myrmus i Damian Rokosz, a sędzią technicznym jest za to Sebastian Jarzębak. Za VAR odpowiadać będzie Paweł Malec, natomiast za AVAR – Konrad Sapela.

• Piętro wyżej są za to Legioniści, których czeka jeszcze w tym roku zażarta walka w Lidze Konferencji Europy. Po czwartkowej porażce z Aston Villą zagrają u siebie mecz „o awans” z AZ Alkmaar. Wcześniej jednak będą chcieli przerwać w lidze serię „poznańskich” remisów” – z Lechem (0:0) i Wartą (2:2), gdzie po przerwie musiała odrabiać dwubramkową stratę. Więcej jednak mówi się o wydarzeniach w Birmingham przed stadionem, a nie na murawie... Dobrą wiadomością dla Legii jest fakt, że mają jeszcze jeden zaległy mecz. Oba zwycięstwa pozwolą znacznie zbliżyć się do podium.

• Skład Legii Warszawa

• Jeszcze nie tak dawno „Miedziowi” śrubowali serię zwycięstw, które po słabym początku sezonu wywindowały zespół do górnej połówki tabeli. Jednak ostatnio drużyna prowadzona przez Waldemara Fornalika wpadła w dołek. Trzy porażki z rzędu (0:3 z Jagiellonią, 2:3 z Radomiakiem i 0:5 z Rakowem) sprawiły, że na Dolnym Śląsku zrobiło się nerwowo. Nastroje nieco uspokoiły 4 „łódzkie” punkty – remis z Widzewem (1:1) i wygrana z ŁKS-em (2:0).

• Skład Zagłębia Lubin

• ... a na relację NA ZYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

23.07.2022 warszawa ulica łazienkowska mecz legia warszawa -  zagłębie lublinmecz meczu piłka nożna ekstraklasan/z fot. krystian dobuszyński/polska

23.07.2022 warszawa ulica łazienkowska mecz legia warszawa - zagłębie lublin mecz meczu piłka nożna ekstraklasa n/z fot. krystian dobuszyński/polska press ©brak

PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie Lubin - Legia Warszawa ONLINE. Rundę jesienną w sezonie 2023/24 zamykamy mocnym akcentem. Przy blisko 40 000 widzów liderujący Zagłębie Lubin, który w poprzedniej kolejce zapewnił sobie mistrzostwo jesieni, zmieni się z mistrzem Polski – Rakowem Częstochowa. Gospodarze będą zrewanżować się za dotkliwe porażki (1:4) w poprzednim sezonie. Goście zaś przyjadą do Wrocławia podbudowani historycznym zwycięstwem w fazie grupowej europejskich pucharów (Liga Europy) Gdzie oglądać mecz Zagłębie Lubin - Legia Warszawa na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie Lubin – Legia Warszawa ONLINE

Jeszcze nie tak dawno „Miedziowi” śrubowali serię zwycięstw, które po słabym początku sezonu wywindowały zespół do górnej połówki tabeli. Jednak ostatnio drużyna prowadzona przez Waldemara Fornalika wpadła w dołek.
Trzy porażki z rzędu (0:3 z Jagiellonią, 2:3 z Radomiakiem i 0:5 z Rakowem) sprawiły, że na Dolnym Śląsku zrobiło się nerwowo. Nastroje nieco uspokoiły 4 „łódzkie” punkty – remis z Widzewem (1:1) i wygrana z ŁKS-em (2:0).

Po 16 kolejkach Zagłębie zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów.

Piętro wyżej są za to Legioniści, których czeka jeszcze w tym roku zażarta walka w Lidze Konferencji Europy. Po czwartkowej porażce z Aston Villą zagrają u siebie mecz „o awans” z AZ Alkmaar. Wcześniej jednak będą chcieli przerwać w lidze serię „poznańskich” remisów” – z Lechem (0:0) i Wartą (2:2), gdzie po przerwie musiała odrabiać dwubramkową stratę.
Więcej jednak mówi się o wydarzeniach w Birmingham przed stadionem, a nie na murawie... Dobrą wiadomością dla Legii jest fakt, że mają jeszcze jeden zaległy mecz. Oba zwycięstwa pozwolą znacznie zbliżyć się do podium.

Waldemar Fornalik, trener Zagłębia Lubin: - Widzimy, że Legia jest klasową drużyną o określonej, wysokiej jakości piłkarskiej. Bez względu na to kto gra prezentuje dobry poziom, poniżej którego nie schodzi. To że przegrali kilka spotkań w lidze to nie odzwierciedla ich faktycznej wartości. Na pewno Legia postawiła się tak dobrej drużynie jaką jest Aston Villa i właśnie pod kątem tego, co może nas czekać w niedzielę oglądaliśmy czwartkowe spotkanie.
- Tak się mówi, że drużyna po meczu pucharowym może być zmęczona, ale to nie jest dla nas najważniejsze. My skupiamy się na tym jak my mamy przeciwko Legii zagrać. Skupiamy się także na ich mocnych i słabych stronach. Tak jak wspomniałem przy okazji poprzedniego meczu, chcemy rozegrać dobre spotkanie, najlepiej gdyby było ono zwycięskie.

Kosta Runjaić, trener Legii Warszawa (po meczu z Aston Villą): - Wygrała drużyna, która była faworytem. Zaprezentowaliśmy się przeciwko Aston Villi w bardzo dobry sposób. Na swoim stadionie mają niesamowitą moc. W pierwszej połowie graliśmy z dużą odwagą, straciliśmy gola, ale odrobiliśmy straty. W drugiej połowie straciliśmy kolejnego gola, powinniśmy zachować się lepiej w defensywie. Mieliśmy kilka swoich okazji, ale nie udało nam się ich wykorzystać. Aston Villa wygrała zasłużenie, gratulacje
- Nie zajmowałem się tym, co dzieje się pod stadionem. Byłem skupiony na swojej pracy. Drużyna zaprezentowała Legię i polską piłkę z dobrej strony. Nie wiem, co się działo pod stadionem i nie będę tego komentował..

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa. Kto nie zagra?
Trener Waldemar Fornalik nie postawi dzisiaj na pauzującego za czerwoną kartkę Sokratisa Dioudisa.
Po stronie gości nie zobaczymy kontuzjowanego Makany Baku Jurgena Celhaki z powodu nadmiaru żółtych kartek i Ramila Mustafajewa.

Ostatnie mecze bezpośrednie
04.02.2023 r. Zagłębie Lubin – Legia Warszawa:1:2 (Ekstraklasa)
23.07.2022 r. Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 2:0 (Ekstraklasa)

Mecz Zagłębie Lubin - Legia Warszawa TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 14:55 w Canal+ Sport i , Canal+ Sport 3. Mecz skomentują Robert Skrzyński i Adam Szała. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!

15:00 Zagłębie Lubin - Legia Warszawa CANAL+ Sport