Zagłębie Lubin - Widzew Łódź ONLINE. Goście muszą w końcu...

Zagłębie Lubin - Widzew Łódź ONLINE. Goście muszą w końcu się obudzić. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 15. kolejka
2023-11-11 17:30

Zagłębie Lubin

1

Widzew Łódź

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za dwa tygodnia Zagłębie Lubin pojedzie do Łodzi na mecz z ŁKS-em, natomiast Widzew już za tydzień w zaległym meczu zagra u siebie z Ruchem Chorzów.

• Sokratis Dioudis nadal nie może pogodzić się z decyzją arbitra. Prawdopodobnie będą czekały go dalsze konsekwencje jego zachowania.

• Oceny piłkarzy po meczu Zagłębie Lubin - Widzew Łódź (w skali 1-6):

• Sokratis Dioudis - 3
    • Bartłomiej Kłudka - 3
    • Bartosz Kopacz - 3
    • Aleks Ławniczak - 3
    • Mateusz Grzybek - 3
    • Mateusz Wdowiak - 4, (Damjan Bohar - 3)
    • Tomasz Makowski - 3
    • Serhij Bułeca - 3, (Marek Mróz - bez oceny)
    • Damian Dąbrowski - 2
    • Tomasz Pieńko - 3, (Kacper Chodyna - 3)

• Marek Hanousek - 2
    • Juljan Shehu - 4, (Ignacy Dawid - bez oceny)
    • Fabio Nunes - 3, (Imad Rondić - 4)
    • Jordi Sanchez - 3
    • Antoni Klimek - 3, (Dawid Tkacz - 2)
  • Trwa bójka na murawie pomiędzy graczami obu drużyn!

• Pierwsza połowa była beznadziejna, jednak w drugiej odsłonie oba zespoły miały swoje szanse i remis wydaje się być zasłużony.

• Koniec meczu w Lubinie! Zagłębie remisuje z Widzewem 1:1.

• Mato Milos z żółtą kartką.

• Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Widzewa, ale nieudany strzał Mateusza Grzybka.

• Sokratis Dioudis ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Arbiter jeszcze sprawdzał przy monitorze słuszność tej decyzji, ale bramka uznana!

• Słaba wrzutka z prawej strony, ale Sokratis Dioudis fatalnie interweniował. Piłka trafiła do Imada Rundića, który sytuacyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Imad Rundić doprowadza do wyrównania!!!

• Dawid Kurminowski popędził na pole karne Widzewa, ale stracił piłkę przed linią "szesnastki".

• Ostatnia zmiana w Widzewie Łódź. Ignacy Dawid zastąpił Juljana Shehu.

• Dobre zagranie w pole karne Zagłębia, ale skutecznie interweniuje Sokratis Dioudis.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej jedenaście minut!

• Teraz Kacper Chodyna ze strzałem, ale ponownie skutecznie interweniował bramkarz.

• Damjan Bohar zagrał w pole karne gości do Dawida Kurminowskiego, ale ten w znakomitej sytuacji uderzył wprost w bramkarza!

• Zmiana także w Zagłębiu Lubin. Marek Mróz pojawił się w miejsce Serhija Bułecy.

• Czwarta zmiana w Widzewie. Imad Rondić zastąpił Fabio Nunesa.

• Jordi Sanchez dostał piłkę przed polem karnym Zagłębia, ale sfaulował rywala.

• Chwila przerwy w grze po odpalenie przez kibiców środków pirotechnicznych, ale już wracamy do gry.

• Natomiast Kacper Chodyna pojawił się w miejsce Tomasza Pieńki.

• Dwie roszady w Zagłębiu Lubin. Damjan Bohar zmienił Mateusza Wdowiaka

• Marek Hanousek umieścił piłkę w bramce, ale arbiter po konsultacji z wozem VAR odgwizdał spalonego!

• Widzew wywalczył rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

• Serhij Bułeca znalazł się przed polem karnym gości, ale uderzył niecelnie.

• Natomiast Dawid Tkacz pojawił się w miejsce Antoniego Klimka.

• Dwie roszady w Widzewie Łódź. Fran Alvarez zmienił Dominika Kuna

• Zagłębie zaczyna przeważać, ale wciąż nie jest to tak przekonujące, by byli blisko podwyższenia rezultatu.

• Antoni Klimek zagrał w pole karne Zagłębia, ale spokojnie interweniował Sokratis Dioudis.

• Fatalny strzał Damiana Dąbrowskiego, którego uderzenie łatwo wybronił bramkarz, ale z dobitką pomógł Mateusz Wdowiak i Zagłębie wychodzi na prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Damian Dąbrowski pudłuje, ale Mateusz Wdowiak ze skuteczną dobitką!!!

• Rzut karny dla Zagłębia po faulu Mateusza Żyro!

• Arbiter sprawdzi tę sytuację na monitorze VAR!

• Dawid Kurminowski upadł w polu karnym Widzewa, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Zagranie z narożnika boiska w pole karne Zagłębia bez zagrożenia.

• Juljan Shehu ucierpiał po starciu z rywalem.

• Znakomite zagranie w pole karne Widzewa, ale gospodarze nie zdołali zdobyć bramki.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• W przerwie jedna zmiana w Widzewie Łódź. Luis Silva zastąpił Juana Ibizę.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Pierwsza połowa bez historii. Miejmy nadzieję że więcej emocji będzie w drugiej połowie, na którą zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył jedną minutę.

• Antoni Klimek wpadł z piłką w pole karne Zagłębia, ale nie zdołał dośrodkować ani oddać strzału.

• Końcówka pierwszej połowy. Na razie nie dzieje się wiele w tym meczu.

• Fabio Nunes ostro sfaulował Mateusza Grzybka, ale arbiter nie zdecydował się wyciągnąć żółtej kartki.

• Mateusz Grzybek dostał piłkę w "szesnastce" gości, ale stracił piłkę.

• Nieudane zagranie z narożnika boiska, a potem Bartosz Kopacz sfaulował rywala.

• Kolejna oskrzydlająca akcja Zagłębia i gospodarze wywalczyli rzut rożny.

• Serhij Bułeca popędził prawym skrzydłem, zagrał do Mateusza Wdowiaka, ale ten źle przyjął piłkę i nie zdołał oddać strzału.

• Kolejna akcja Widzewa, ale tym razem piłka nie powędrowała w pole karne gospodarzy.

• Jordi Sanchez wpakował piłkę do bramki Zagłębia, ale arbiter słusznie dopatrzył się spalonego!

• Andrejs CIganiks ukarany żółtą kartką.

• Prostopadłe podanie do Antoniego Klimka, ale ten nie dopadł do piłki przed końcową linią boiska.

• Na razie piłkarze nie rozpieszczają nas swoją grą. Zagłębie rozgrywa piłkę w środku pola, ale niewiele z tego wynika.

• W odpowiedzi Dawid Kurminowski znalazł się w "szesnastce" gości, ale piłka po jego strzale minęła bramkę rywali o znaczną odległość.

• Fabio Nunes dostał piłkę w polu karnym rywali, ale oddał niecelny strzał.

• Kolejne zagranie w okolice pola karnego Zagłębia i kolejny spalony.

• Gwizdek arbitra, na spalonym gracz Widzewa.

• Pierwsze minuty dość senne. Gra toczy się w okolicach koła środkowego.

• Spokojny początek meczu, piłka jest rozgrywana w środkowej strefie boiska.

• Rozpoczynamy mecz w Lubinie!

• Przed meczem usłyszymy hymn Polski! Dzisiaj obchodzili Narodowe Święto Niepodległości.

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie międzynarodowy arbiter Daniel Stefański z Bydgoszczy. W tym sezonie prowadził przegrane przez Zagłębie Lubin spotkanie z Cracovią i również przegrany przez Widzew Łódź mecz ze Śląskiem Wrocław. W październiku sędziował między innymi mecz fazy grupowej Ligi Europy pomiędzy Olimpique Marsylia, a AEK Ateny.

• Natomiast oto zestawienie Widzewa Łódź:

• Tak prezentuje się skład Zagłębia Lubin na dzisiejsze spotkanie:

• W poprzednim sezonie Zagłębie Lubin wygrało u siebie z Widzewem Łódź 2:0 po bramkach Dawida Kurminowskiego i Kacpra Chodyny. Wcześniej w Łodzi gospodarze rozbili rywali aż 3:0, ale to był październik poprzedniego roku, kiedy to Widzew spisywał się imponująco i był rewelacją początku sezonu w PKO Ekstraklasie. Obecnie wydaje się, że łodianie będą walczyli o utrzymanie w lidze.

• Natomiast Widzew Łódź od początku sezonu gra w kratkę. Przed tygodniem łodzianie przegrali u siebie z Wartą Poznań 0:1 mimo że byli lepsi od rywala przez całe spotkanie. Warto też odnotować, że w środku tygodnia Widzew w 1/16 FORTUNA Pucharu Polski rozbił na wyjeździe drugoligową Wisłę Puławy aż 4:0.

• Drużyna z Lubina fatalnie spisuje się w defensywie. Dobrze funkcjonująca maszyna Waldemara Fornalika w przeciągu kilku meczów zmieniła się o 180 stopni. Obrona jest dziurawa jak ser szwajcarski, a dobrze dysponowana ofensywa przestała stwarzać sytuacje bramkowe. Dzisiaj Zagłębie Lubin liczy na polepszenie atmosfery w drużynie przed przerwą reprezentacyjną.

• Zagłębie Lubin po świetnym początku sezonu w ostatnich tygodniach zdecydowanie spuścił z tonu. "Miedziowi" przegrali trzy ostatnie mecze w lidze oraz odpadli z FORTUNA Pucharu Polski przegrywając na wyjeździe z Cracovią 0:1. Przed tygodniem Zagłębie zostało rozbite na wyjeździe przez Raków Częstochowa aż 0:5.

• Witamy serdecznie! W meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin podejmie na własnym stadionie Widzew Łódź. Na relację na żywo zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

1/6
przejdź do galerii

©Canal+ Sport screen

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Widzew Łódź ONLINE. Sytuacja Zagłębia Lubin w ligowej tabeli jest komfortowa, czego nie można powiedzieć o pozycji Widzewa Łódź. Ekipa Daniela Myśliwca niebezpiecznie zbliża się do strefy spadkowej. Początek meczu Zagłębie - Widzew o godzinie 17:30, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie Lubin - Widzew Łódź ONLINE

Pozycja Zagłębia Lubin jest bezpieczna, gdyż podopieczni Waldemara Fornalika zajmują w siódme miejsce. Ostatnia forma "Miedziowych" może jednak budzić wątpliwości. Biorąc pod uwagę mecz pucharowy, Zagłębie przegrało cztery spotkania z rzędu - z Jagiellonią, Radomiakiem, Cracovią (Puchar Polski) i Rakowem. Bardzo zastanawiająca jest dyspozycja zawodników ofensywnych, gdyż we wspomnianych czterech starciach udało się strzelić tylko dwie bramki.

Widzew Łódź był rewelacją rundy jesiennej poprzedniego sezonu. Zawodnicy pod wodzą Janusza Niedźwiedzia radzili sobie znakomicie, dlatego w połowie sezonu byli jedną z najlepszych ekip w Polsce. Nie można tego powiedzieć o obecnym Widzewie, który w ostatnich miesiącach ma spore problemy. Z tego powodu wspomniany Niedźwiedź stracił pracę. Zastąpił go młody Daniel Myśliwiec, który próbuje poukładać te klocki na nowo. Obecnie czerwono-biało-czerwoni są na 14. miejscu.

Waldemar Fornalik, trener Zagłębia Lubin: - Wielu z nas już bardzo długo funkcjonuje w piłce, więc zarówno jako trenerzy i piłkarze niejedno przeżyliśmy. Tak więc robimy wszystko, aby kolejny mecz był zwycięski. Widzimy, że Widzew też chce grać w piłkę. Oni potrafią atakować dużą ilością zawodników. Wiemy, że zespoły, które chcą wygrać z Widzewem, muszą zagrać bardzo konsekwentnie, jak również mieć swoje argumenty jeśli chodzi o grę ofensywną.

Daniel Myśliwiec, trener Widzewa Łódź: - Sam zastanawiam się, w jakie nuty uderzy trener Fornalik. Od wielu lat preferuje średni blok i kontrataki z bocznych sektorów, łącznie ze złamaniem do środka. W ofensywie nie zawsze Zagłębie podejmuje ryzyko, ale po tym zespole widać chęć do rozgrywania piłki od tyłu, do czego przyczynia się ustawienie z dwoma szóstkami. To będzie dla nas wyzwanie, jak temu przeciwdziałać. Trzeba też zwrócić uwagę na kadrę Zagłębia. Mimo ostatnich wyników to nie są anonimowi piłkarze, a rozwój kilku z nich miałem okazję obserwować w minionych latach.

Zagłębie Lubin - Widzew Łódź TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!